Կարճ պարզաբանեմ այսօրվա դատական նիստը. Արամ Վարդեւանյան
Դատախազները Սահմանադրական դատարանին պատկերացնում են, որպես նոր օրենք ստեղծող, ինչը Սահմանադրական դատարանի բազմաթիվ որոշումներով շաատ մատչելի արձանագրված փաստ է, որ…
Պարզվել է Արարատի մարզում ողբերգական ավտովթարի հետևանքով Mazda-ի մահացած վարորդի, նրա վիրավոր կնոջ, 2 անչափահաս երեխաների և Mercedes-ի վարորդի ինքնությունը
Հայաստանի քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Վեդիի քննչական բաժնի պետ Արթուր Ավետյանի որոշմամբ քննչական խմբի ղեկավար, հատկապես կարևրոր գործերով…
«Այսօր մեր երկրում համաճարակային իրավիճակը մտահոգիչ է»․ Արմեն Մուրադյան
ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հայաստանում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի բրիտանական շտամով վարակվածության 10 դեպք… Հարգելի քաղաքացիներ,…
«Նման ճղճիմ միջոցներով իրականացվող հետապնդումն ամրապնդում է պայքարը շարունակելու մեր կամքը»․ Ի․ Սաղաթելյան
ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան Սաղաթելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Ինչպես գիտեք, անցած տարվա նոյեմբերից ինձ մեղադրանք են առաջադրել ապօրինի…
Ադրբեջանի ԶՈւ սակրավորները դասընթացներ են անցնում Թուրքիայում
Թուրքիայի զինուժի ականների և ռումբերի վնասազերծման խմբերը շարունակում են դասընթացներ անցկացնել ադրբեջանական բանակի սակրավորական ջոկատների հետ: Թուրք մասնագետների կողմից Իզմիրում…
Ասեղների վրա արթնանում ենք, ասեղների վրա քնում. Պավլիկ Մանուկյանը խոստանում է՝ Շուշին կազատագրվի
Ամենասարսափելին գիտեք ինչն է, որ հայրենիք ստեղծողին, հայրենիքի համար պայքարողին այսօր ճանապարհում են հայրենիք հանձնողները,- լեգենդար հրամանատար Արկադի Տեր-Թադեւոսյանի հոգեհանգստի…
«Սպայկայի» սառնարան-մեքենաների կողքին խնկամաններ են դրված․ Նաիրա Զոհրաբյան
ԱԺ ԲՀԿ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը ֆբ-ի իր էջում գրել է․ Մեծամորի դիահերձարանի տարածքում «Սպայկայի» սառնարան-մեքենաներն են, որոնցից երկուսն արդեն դատարկ…
Արմեն Սարգսյանը ներկա է եղել Արցախի հերոս, գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադևոսյանի հոգեհանգստի արարողությանը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ներկա է եղել Արցախի հերոս, գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադևոսյանի հոգեհանգստի…
Ես հիմա պետական գաղտնիք բացելու ոչ մի տրամադրվածություն չունեմ․ Դավիթ Տոնոյան
Գլխավոր շտաբի պետը չէր կարող ներկայացնել որևէ զեկույց առանց պաշտպանության նախարարի հետ համաձայնեցնելու։ Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 2-ին, Արկադի Տեր-Թադևոսյանի…
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը ներկայացրել է նորանշանակ նախարար Հայկ Չոբանյանին
Ապրիլի 2-ին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն այցելել է ՀՀ Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարություն՝ աշխատակազմին ներկայացնելով նորանշանակ նախարար Հայկ Չոբանյանին: Փոխվարչապետը…

Спим на иголках, просыпаемся на иголках,. Павлик Манукян обещает, что Шуши будет освобожден
«Знаете, что самое ужасное? Что того, кто создал Родину, кто сражался за Родину, сегодня провожают те, кто предал Родину», —…
Президент Армен Саркисян присутствовал на панихиде по герою Арцаха Аркадию Тер- Тадевосяну
Президент Армении Армен Саркисян в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване сегодня присутствовал на панихиде по герою Арцаха генерал-майору…
Сейчас я не настроен разглашать государственную тайну․ Экс-министр обороны Давид Тоноян
Начальник Генштаба не мог представить никаких отчетов без согласия министра обороны. Об этом сегодня, 2 апреля, во время панихиды по…
«Возможно, что до выборов вернется группа пленных» Лидер парламентской фракции «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян
Лидер фракции «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян допускает возможность возвращения перед выборами группы пленных. В беседе с журналистами он сказал: «Ходят…
Адвокаты требуют прекратить уголовное преследование Кочаряна, суд пока не определился с решением
Суд общей юрисдикции Еревана во главе с Анной Данибекян рассматривает ходатайство защиты о прекращении уголовного дела и уголовного преследования экс-президента…
Вице-премьер Авинян представил новоназначенного министра высокотехнологической промышленности Айка Чобаняна
Вице-премьер Республики Армения Тигран Авинян посетил министерство высокотехнологической промышленности и представил аппарату ведомства новоназначенного министра Айка Чобаняна. Как сообщили в…
По всей длине линии соприкосновения армяно-азербайджанской государственной границы 1 и 2 апреля сохранялась стабильная оперативная обстановка, пограничных происшествий не было…
Вы сдали Шуши соглашением о капитуляции Как вы сможете подходить к Командосу? Авинян не ответил на вопрос
Посетивший сегодня, 2 апреля панихиду по Аркадию Тер-Тадосяну вице-премьер РА Тигран Авинян отказался отвечать на вопрос журналиста о Шуши. Авинян,…
Обвиняемый в применении насилия в отношении Арарата Мирзояна арестован
Кассационный суд Армении удовлетворил жалобу Прокуратуры РА. Лицо, обвиняемое в применении насилия в отношении спикера парламента республики Арарата Мирзояна, арестовано.…