«Մեր մոտեցումներում շտկումներ պետք է արվեն». ԱԽ քարտուղարը՝ Թուրքիային թշնամի պետություն համարելու մասին
Հանրային հեռուստաընկերության եթերում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, պատասխանելով հարցին, թե Թուրքիային մենք դեռ համարում ենք թշնամի պետություն, թե՞ ոչ,…
Ու այդպես էլ ոչ մի դավաճան, ոչ մի պատասխանատուի չտեսանք պատժված. Ալբերտ Հովհաննիսյանի հոր գրառումը
Ու այդպես էլ ոչ մի դավաճան, ոչ մի պատասխանատուի չտեսանք պատժված, որոնք հրետանավորին ականջակալ, բռոնի ժիլետ և այլ հասանելիք պարագաները…
Դատախազությունը գործին առաջին իսկ պահից վերաբերվել է ազնիվ.Գոռ Աբրահամյանը` ՍԴ որոշման մասին
ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը սոցցանցի իր էջում գրել է. ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300.1 հոդվածի վերաբերյալ ՀՀ Սահմանադրական դատարանի…
Արցախի նորանշանակ ՄԻՊ–ն անդրադարձել է Մատաղիսի եկեղեցու պղծման թեմային
Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանն անընդունելի է համարում միջազգային հանրության անտարբերությունն Ադրբեջանի կողմից Արցախի տարածքում հայկական մշակութային ժառանգության նկատմամբ վանդալիզի դեպքերին։…
Զովունիում կրակել են քնած շան վրա. նոր ահազանգ
«Դինգո թիմ»-ը հայտնում է շան հանդեպ նոր արձանագրված դաժան վերաբերմունքի մասին. «Այսօր էլի ունեցանք կենդանու նկատմամբ դաժան վերաբերմունքի մասին ահազանգ։…
Հյուսիսային Կորեան ԱՄՆ-ին զգուշացրել է ոչ հաճելի իրողությունների հետ առերեսվելու մասին
Պաշտոնական Փհենյանն այսօր ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին մեղադրել է «սադրանքի»՝ Հյուսիսային Կորեայում վերջերս հրթիռի արձակումը քննադատելու համար՝ զգուշացնելով, որ եթե…
«Ռոբերտ Քոչարյանի համար անորոշ է այն ձևաչափը, որով ինքը կկարողանա մասնակցել ընտրություններին, առավել ևս հաղթել». Բ.Նավասարդյան
«Երևանի մամուլի ակումբի» նախագահ Բորիս Նավասարդյանը, անդրադառնալով Հայաստանի և Արցախի նախկին նախագահներ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի, Ռոբերտ Քոչարյանի, Սերժ Սարգսյանի, Արկադի Ղուկասյանի…
«Ալիևն ու Էրդողանը ռազմական հանցագործներ են, նրանք պլանավորել էին Արցախի ցեղասպանություն»
Փորձագետ Կարեն Հովհաննիսյանը գրել է «Սա էլ ասեմ , որ ոմանք իրենց ականջներին օղ անեն։ Հայը երբեք Արցախը չի տա…
«Ցավալի է»․ «Freedom House»-ը քննադատել է Հայաստանի իշխանությանը
«Freedom House» իրավապաշտպան կազմակերպությունը հորդորում է լրջորեն վերաբերվել քաղաքացիական հասարակության ու լրատվամիջոցների պահանջներին։ «Freedom House»-ի Եվրոպայի ու Եվրասիայի ծրագրերի տնօրեն…

Юрист: В Армении больше никогда не будет уголовного преследования по статье 300.1
Следовательно уголовного преследования по статье 300-1 в Армении больше никогда не будет, ее больше не существует в Уголовном кодексе, а…
«Никол Пашинян — разочарование»: Le Monde посвятило премьер-министру Армении статью
Французское издание Le Monde посвятило премьер-министру Армении репортаж под названием «Никол Пашинян — разочарование», представив ситуацию в стране на основании…
Не должно быть безнаказанным – омбудсмен Карабаха об осквернении церквей азербайджанцами
Геноцид в отношении армянской культуры не должен остаться безнаказанным, поскольку безнаказанность порождает новое зло в разных уголках мира. Об этом…
Убийство в Ширакской области: в подъезде дома в Гюмри обнаружен труп 26-летнего мужчины
Убийство произошло сегодня, 27 марта, в Ширакской области. Об этом сообщает SHAMSHYAN.com. В районе 15:39 граждане заметили труп в подъезде…
Протесты в Беларуси: оппозиция отказалась от централизованного марша
В Беларуси продолжаются акции протеста после президентских выборов 9 августа и объявления победы Александра Лукашенко. DW ведет онлайн-трансляцию, посвященную событиям субботы, 27 марта…
На карантине в аэропорту Токио умерла женщина с бессимптомным течением коронавируса
На карантине в аэропорту Нарита около Токио умерла женщина, находившаяся там из-за положительного теста на коронавирус, это первая смерть в…
Воспроизводство власти станет клеймом позора не только для уважающего себя армянина, но и причиной для его полного игнорирования во всем мире. Правозащитник А. Ишханян
Правозащитник Аветик Ишханян в рамках программы ГАЛА «О главном» выразил мнение о том, что воспроизводство действующей власти для нашего народа…
Безвременно ушел из жизни дипломат с большим стажем Ара Владимирович Мнацаканян
С глубокой скорбью и болью сообщаем, что 27 марта с.г. безвременно ушел из жизни советник Посольства Республики Армения в РФ,…
Азербайджанские военнослужащие с турецкими флагами на форме осквернили армянскую церковь
Это армянская церковь Святого Егише в Матагисе, Арцах (XIX в.). В этом видео азербайджанские военные (на форме очевидно и присутствие турецкого…
Министерство по ЧС РА сообщает, что в Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги․ Автодороги, ведущие от высокогорной метеостанции «Амберд» к крепости…