Փաշինյանը հաստատել է գեներալ Մովսես Հակոբյանի տեղեկությունը, որ ՍՈՒ-30 ՍՄ կործանիչները ձեռք են բերվել առանց զինամթերքի
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հաստատել է ՀՀ ՊՆ ռազմական վերահսկողական ծառայության նախկին պետ, գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանի հայտնած տեղեկությունը, որ ՍՈՒ-30 ՍՄ…
Դուք եղել, մնում և լինելու եք Արցախի կողքին՝ որպես խորհրդանիշ. Վիտալի Բալասանյանը՝ Պարգև Սրբազանին
Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը շնորհավորել է Արցախի թեմի նախկին առաջնորդ, հատուկ հանձնարարություններով Հայրապետական նվիրակ, Արցախի հերոս, «Ոսկե Արծիվ»…
Պնախարարը պարտավոր է ապահովել Օնիկ Գասպարյանի պաշտոնավորումը ԳՇ պետի պաշտոնում. Փաստաբան
Դատարանի որոշման առկայության պայմաններում ՀՀ պաշտպանության նախարարը պարտավոր է իր կողմից նախկինում ընդունված հրամանները՝ Օնիկ Գասպարյանին կադրերի տրամադրության տակ թողնելու…
«Եկել է բոլոր հրեշավոր ստերիդ ու արարքներիդ համար պատասխան տալու ժամանակը»․ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակ
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակը տարածել է հետեւյալ հաղորդագրությունը․ Կառավարության ղեկավարի աթոռը զբաղեցնող կապիտուլյանտն այսօր մարզային այցի ժամանակ կրկին…
Մենք թուրքերին թշնամի ենք ընկալում, իսկ թուրքերը մեզ համարում են իրենց ճամփին ընկած մի քար. Քաղաքագետ
Մենք ենք թուրքերին թշնամի ընկալում ու դրա համար ունենք պատճառ, իսկ թուրքերը մեզ թշնամի չեն ընկալում, այլ համարում են իրենց…
ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է ԶՈւ զորամասեր
Մարտի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը եղել է զինված ուժերի ինժեներասակրավորային, ինչպես նաև ռադիացիոն, քիմիական և կենսաբանական պաշտպանության զորամասերում:…
Ապշած եմ մեր ժողովրդի իմաստության չափից ու տեսակից. Ալեն Սիմոնյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ Արագածոտնի մարզի համայնքներ մեկնած ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է.…
Լիբանանի նախագահն ընդունել է գերությունից ազատ արձակված Մարալ Նաջարյանին
Լիբանանի նախագահ Միշել Աունն ընդունել է ադրբեջանական գերությունից ազատ արձակված Մարալ Նաջարյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք Լիբանանի նախագահի ֆեյսբուքյան էջից։ Մարալ…

Министерство по ЧС РА сообщает, что в Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги․ Автодороги, ведущие от высокогорной метеостанции «Амберд» к…
Бывший пресс-секретарь Армии обороны: Из Арцаха постепенно выводятся подразделения ВС Армении
Из Арцаха постепенно выводятся подразделения Вооруженных сил Армении. Об этом на своей странице в Facebook написал бывший пресс-секретарь Армии обороны…
Славик Галстян победил азербайджанца и вышел в полуфинал
В Будапеште продолжается европейский лицензионный олимпийский турнир по борьбе. 20-го марта в борьбу вступили борцы греко-римского стиля. Бронзовый призер чемпионата…
Президент Ливана принял освобожденную из плена Марал Наджарян
Президент Ливана принял освобожденную из плена Марал Наджарян. Об этом мы узнаем со страницы президента Ливана в Facebook. Марал Наджарян…
Пусть какое-то жалкое ничтожество не говорит о решении народа. Правозащитник Аветик Ишханян.
Правозащитник Аветик Ишханян написал. ОХЛОКРАТИЯ Если народ решит расстрелять меня, я покорно стану у стены расстрела. Н. Пашинян Ко всеобщему…
«Являются ли внеочередные выборы выходом из политического кризиса или это временное решение проблемы?» Мнения внепарламентских политических сил
Уже длительное время в Армении обсуждается вопрос достижения консенсуса относительно досрочных выборов как средства разрешения внутриполитического кризиса. Сейчас, когда день выборов…
«Внеочередные выборы, сформированные в результате политического торга с двумя лидерами парламентской оппозиции — спасательный круг для действующего премьер-министра». Руководитель партии «Наследие» Н. Дилбарян
20 июня в Армении пройдут внеочередные парламентские выборы. Некоторые представители политических сил еще не приняли конкретного решения о том, кто…
Никол Пашинян — об обвинениях в предательстве
Премьер-министр РА Никол Пашинян коснулся обвинений в предательстве в ходе встречи с жителями общины Ужан18 марта. Пашинян подчеркнул, что война…
Министерство по ЧС РА сообщает, что в Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги․ Автодороги, ведущие от высокогорной метеостанции «Амберд» к крепости…
Премьер-министр Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Туниса
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Тунисской Республики Хишаму Машиши по случаю Дня независимости страны. В послании, в частности,…