Ատոմակայանի այս տարվա երկարատև կանգը պայմանավորված է աննախադեպ մեծ ծավալի վերանորոգման աշխատանքներով. Է. Մարտիրոսյան
«Հայկական ատոմային էլեկտրակայան» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանը հայտնում է․ «Հարգելի՛ հայրենակիցներ, Վերջին շրջանում զանգվածային լրատվական միջոցներում և սոցիալական ցանցերում…
Մեսսիի գոլը ՊՍԺ-ի դեմ խաղում ճանաչվել է շաբաթվա լավագույն գոլը ՉԼ-ում
«Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսիի գոլը «Պարի Սեն Ժերմենի» դեմ Չեմպիոնների լիգայի 1/8-րդ եզրափակիչի դեմ խաղում (1-1, 1-4 առաջին խաղում) ճանաչվել…
Սեյրան Օհանյանը՝ արտահերթ ընտրություններին իր մասնակցության մասին
ՊՆ նախկին նախարար, գեներալ-գնդապետ Սեյրան Օհանյանը չի բացառել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին իր մասնակցությունը։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում գեներալը նշել է, որ իր…
Ողբերգական ավտովթար Գեղարքունիքի մարզում. ВАЗ 21012-ը հայտնվել է դաշտում. մահացածին հայտնաբերել են ավտոմեքենայից դուրս. կա վիրավոր
Այսօր՝ մարտի 19-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում: Ժամը 18:20-ի սահմաններում ВАЗ 21012 մակնիշի ավտոմեքենան Շորժա–Սևան ավտոճանապարհի…
Մարտի 17-19-ը ԱԻՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում ստացվել է 4 ահազանգ՝ հանրապետության տարբեր տարածքներում տեղի ունեցած ճանապարհատրանսպորտային պատահարների վերաբերյալ:…
Բայդենը ինքնաթիռի սանդուղքով բարձրանալիս երեք անգամ ընկել է
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը նախագահական ինքնաթիռի սանդուղքով բարձրանալիս երեք անգամ ընկել է: Սպիտակ տան ներկայացուցիչ Կարին Ժան-Պիեռը, անդրադառնալով նախագահի սայթաքումներին,…
Փրկարարները մարել են բռնկված հրդեհները
Մարտի 17-19-ը ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում ստացվել է 7 ահազանգ՝ հանրապետության տարբեր տարածքներում գտնվող շենք-շինություններում (տուն, վագոն-տնակ, անասնագոմ…
«Իշխանության դիրքերը զգալիորեն թուլացել են, և այս առումով վակուում է առաջացել. տարբեր տվյալներով մոտ 40% անորոշ ընտրազանգված կա»
Քաղաքագետ Արմեն Վարդանյանը, անդրադառնալով հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, հայտարարեց, որ իր համար միանգամայն սպասելի էր նման որոշումը: «Արտահերթ…
Ճանապարհի մերկասառույցի պատճառով Isuzu-ն դուրս է եկել ճանապարհից, բախվել ծառերին և կողաշրջվել. կան վիրավորներ
Այսօր՝ մարտի 19-ին, ճանապարհի մերկասառույցի պատճառով խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ժամը 19:20-ի սահմաններում Isuzu մակնիշի ավտոմեքենան Երևան-Սևան…
ԱՄՆ մոտ 40 սենատոր նախագահ Բայդենին կոչ է արել ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը
38 սենատոր նամակ է ուղարկել ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին՝ պահանջելով ապրիլքսանչորսյան իր առաջիկա ելույթում 1915-ին կատարվածը բնութագրել «ցեղասպանություն» եզրույթով։ «Պարոն…

НАСА успешно испытало самую мощную ракету в мире
Национальное управление по аэронавтике и исследованию космического пространства (НАСА) рассказало об успешном испытании ракеты-носителя Space Launch System в космическом центре…
Белый дом: Байден встретится с Путиным в «подходящее время»
Президент США Джозеф Байден встретится с российским лидером Владимиром Путным, когда для этого наступит «подходящее время». Об этом в пятницу, 19 марта,…
Журналистские организации требуют от властей осудить поведение министра Аршакяна, напавшего с кулаками на журналиста
Ряд журналистских организаций Армении отреагировали на инцидент в одном из ереванских кафе — министр индустрии высоких технологий Акоп Аршакян накануне применил насилие…
В Белом доме заявили, что Байден упал на трапе самолета из-за ветра
Президент США Джо Байден несколько раз споткнулся и упал на трапе самолета из-за сильного ветра. Об этом заявила представитель пресс-службы Карин Жан-Пьер,…
Министр обороны Армении посетил Центральный клинический военный госпиталь
Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян 19 марта посетил Центральный клинический военный госпиталь министерства обороны. Как сообщили в Управлении по связям…
«Позиции правительства значительно ослабли, в этом отношении образовался вакуум. По разным данным, неуверенный электорат составляет около 40% ».
Говоря о досрочных парламентских выборах, которые состоятся 20 июня, политолог Армен Варданян, заявил, что такое решение для него было вполне…
Президент Армении встретился с представителем гражданской инициативы «Третья сила» Артаком Товмасяном
Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня встретился с представителем гражданской инициативы «Третья сила», главой фонда «Товмасян» Артаком Товмасяном. Как сообщили…
По всей длине линии соприкосновения армяно-азербайджанской государственной границы 18 и 19 марта сохранялась стабильная оперативная обстановка, пограничных происшествий не было…
«Во мне запечатлелся случай, произошедший в дни войны, когда мы везли в госпиталь ослепшего на оба глаза 18-летнего солдата». А Гушчян
27 сентября курсант 6 курса военно-медицинского факультета ЕГМУ Араик Гушчян, услышав известие о войне, не раздумывая, решил отправиться на фронт. «Я…
Арсен Арутюнян завоевал второе золото для Армении
Арсен Арутюнян (57 кг) завоевал второе золото для Армении на европейском лицензионном олимпийском турнире по вольной борьбе, который проходит в Будапеште. В…