Մարտունիում շմոլ գազի արտանետման հետևանքով 15 տարեկան երեխա է մահացել
ԱՀ ՆԳ նախարարության ԱԻ պետական ծառայության Մարտունու շրջանային բաժնի 911 ահազանգման կենտրոնում և Ոստիկանության Մարտունու բաժնի հերթապահ մասում ժամը 22:10-ին…
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ Փակ են Տավուշի մարզի Բերդ-Ճամբարակ և Արագածոտնի…
Շղթայական ավտովթար Արարատի մարզում. բախվել են Mercedes-ը, Nissan-ը, Opel Zafira-ն եւ Opel Astra-ն. կա 4 վիրավոր
Արարատի մարզում այսօր՝ մարտի 15-ին ժամը 21:00-ի սահմաններում Այնթապ գյուղի Արտաշատյան խճուղու եւ 7-րդ փողոցի խաչմերուկում, դեռեւս անհայտ հանգամանքերում, բախվել…
Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Արամ Սարգսյանի հետ
Խորհրդարանական և արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ նախաձեռնած քննարկումների շրջանակում Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է Հայաստանի Դեմոկրատական կուսակցության նախագահ,…
«Կառավարությունը գտել է մի ճեղք, որով կարող է միջամտություն անել ՄԻՊ գործունեությանը». Անի Սամսոնյան
ՀՀ կառավարությունը հանդես է եկել օրենսդրական նախաձեռնությամբ, ըստ որի՝ Մարդու իրավունքների պաշտպանի և նրա աշխատակազմի ֆինանսավորումը կրճատվում է։ Արման Թաթոյանի…
Գյումրիում այսօր տեղի ունեցած սպանության գործով մի շարք անձինք են հարցաքննվել. ՔԿ-ն մանրամասներ է հայտնում
Սպանության փորձ կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է Գյումրի քաղաքի 33-ամյա բնակիչը: Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, հարցաքննվել են մի շարք անձինք,…
Էրդողանը հաստատել է Թուրքիայի մասնակցությունը Արցախի դեմ ագրեսիային
«Կիպրոսից Իրաք, Սիրիա, Ղարաբաղից Լիբիա. ամենուրեք դուք օգնության հասաք մեր եղբայրներին: Դուք ամենուրեք ծածանում էիք լուսնի և աստղի դրոշը, թույլ…
«Ինֆեկցիոնը՝ հիմա…»․ Առողջապահության նախարարի խորհրդականը տեսանյութ է հրապարակել
Առողջապահության նախարարի խորհրդական, Երևանի ավագանու անդամ Աշոտ Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել և գրել. «Ինֆեկցիոնը՝ հիմա…»: Ինֆեկցիոն հիվանդությունների…
Ադրբեջանում առնվազն 188 հայ գերի կա. ԱԳՆ խոսնակը հակադարձել է Բայրամովին
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանի պատասխանը լրագրողների հարցին. Հարց. Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը Շվեդիայի արտգործնախարար, ԵԱՀԿ գործող նախագահ…

«Инфекционная сейчас …»․ Советник министра здравоохранения опубликовал видео
Советник министра здравоохранения, член Совета старейшин Еревана Ашот Саркисян на своей странице в Facebook разместил видео и написал: «Инфекционная сейчас…
Генсек НАТО заявил, что у него «серьезные опасения» по поводу действий Турции
Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг заявил, что у него «серьезные опасения» по поводу действий государства-члена, Турции, но настаивал на том,…
Эрдоган подтвердил участие Турции в агрессии против Арцаха
«От Кипра до Ирака, Сирии, от Карабаха до Ливии. Вы везде приходили на помощь нашим братьям. «Вы повсюду развевали знамя…
Тер-Петросян: Обязанности премьер-министра должны быть возложены на беспартийного вице-премьера
В интересах как государства, как народа, так и самого премьер-министра безотлагательная отставка и, при правовом обеспечении Национальным собранием гарантий неприкосновенности,…
«Если мы хотим иметь очередной Севрский договор и использовать этот договор в туалете, в таком случае мы должны винить только себя»
Политолог Степан Даниелян написал на своей странице в социальной сети. Армянский народ не извлекает уроков из истории и продолжает жить…
Рассказы армянских пленных о военных преступлениях Азербайджана и пытках мирных жителей: репортаж Human Rights Watch
Появились новые доказательства пыток и бесчеловечного обращения с мирным населением со стороны азербайджанских сил. О них рассказали выжившие после плена…
Посол Армении: Международное сообщество молчанием ответило на действия Азербайджана в Карабахе
Международное сообщество молчанием ответило на действия Азербайджана в отношении мирного населения Нагорного Карабаха во время недавней войны. Об этом заявил…
Открыт сквер имени Леонида Енгибаряна
У здания Ереванского цирка в день рождения народного артиста Армянской ССР, армянского актера цирка, клоуна, писателя и театрального режиссера Леонида Енгибаряна открыт…
В Грузии граждан Армении держали в рабстве пять лет
Сотрудники пограничной полиции совместно с районной прокуратурой муниципалитета Ниноцминда (регион Самцхе-Джавахк) задержали местных жителей — отца и сына, по обвинению…