Վրաերթ՝ Երևանում․ հայրը տեղում մահացել է, բժիշկները պայքարում են տղայի կյանքի համար
Այսօր մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 21:40-ի սահմաններում անհայտ մակնիշի և համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը Գևորգ Չաուշի փողոցում…
Դաժան սպանություն Թելավիում
Վրաստանի Թելավի քաղաքի (Կախեթիի շրջան) սեփական տներից մեկում հրազենային վնասվածքով հայտնաբերվել են ընտանիքի 3 անդամները, գրում է aliq-ը: Ըստ նախնական…
Ջրատարը չի քանդվել, սակայն Ադրբեջանը նոր վերակարգ է ավելացրել․ Կապանի քաղաքապետ
Ադրբեջանական կողմը ոչ թե մեկ դիտակետ է ավելացրել դեպի Նոր Առաջաձոր տանող ճանապարհի հատվածում, այլ երկու նոր վերակարգ է ավելալացրել…
Նիդերլանդներն Ադրբեջանում պահվող բոլոր հայերին համարում է ռազմագերիներ. դեսպան
Նիդերլանդներն Ադրբեջանում պահվող բոլոր հայերին համարում է ռազմագերիներ: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Հայաստանում Նիդերլանդների դեսպան Նիկո Սխերմերսը: «Ադրբեջանում պահվող…
«Հաղորդագրությունների վերջում ասվում է, որ շուտով Քոչարյանը գալու է իշխանության և մորթելու է ինձ»
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը գրել է. Ռոբերտ Քոչարյանին աջակցող մոտ հարյուրի հասնող մեր հայրենակիցներ շուրջ երկու ժամ է մահվան…
ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ, Լարսի ռուսական կողմում մոտ 270 բեռնատար կա կուտակված
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։ Փակ են Վարդենյաց լեռնանցքը, Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային…
23 տարի անց էլ Տեր-Պետրոսյանը ամուր փակված է ատելության ու վրեժխնդրության իր սեւ ամրոցում․ Աղվան Վարդանյան
1998 թվականից 23 տարի անց էլ Տեր-Պետրոսյանը ամուր փակված է ատելության ու վրեժխնդրության իր սեւ ամրոցում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր…
Կողոպտել են Սիսական ջոկատի լեգենդար հրամանատար Աշոտ Մինասյանի հայրական տունը
Սիսական ջոկատ ֆեյսբուքյան էջը գրում է․ «Թուրքանման հայերը, կողոպտել են Սիսական ջոկատի լեգենդար հրամանատար Աշոտ Մինասյանի հայրական տունը։ Նրանք ջարդել…
Աշակերտների 40.4 տոկոսն ունի ցածր ինքնագնահատական․ Ժաննա Անդրեասյան
Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի փոխնախարար Ժաննա Անդրեասյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ «Գնահատման և թեստավորման կենտրոնը յուրաքանչյուր տարի, բացի…
Վաղը ըստ իրավիճակի կորոշենք մեր քայլերը եւ կգնանք այդ ուղղությամբ. Իշխան Սաղաթելյան
Երկրի նախագահը երկրում ստեղծված իրավիճակի համար ունի ամբողջական պատասխանատվություն եւ ստեղծված իրավիճակից հանգուցալուծման ելքերից մեկը նաեւ նա է, որ պահպանի…

ЕС готовит санкции против военной хунты в Мьянме
Европейский Союз готовит санкции против компаний в Мьянме, управлением которыми занимается военная хунта, захватившая в начале февраля власть в этой…
Ограблен отцовский дом Ашота Минасяна
Ограблен отцовский дом легендарного командира отряда «Сисакан» Ашота Минасяна. Об этом сообщается на странице отряда «Сисакан» в Facebook. «Туркоподобные армяне…
Нидерланды считают удерживаемых в Азербайджане всех армян военнопленными: посол
Нидерланды считают удерживаемых в Азербайджане всех армян военнопленными. Об этом в беседе с Арменпресс заявил посол Нидерландов в Армении Нико Схермерс.…
Агван Варданян: Спустя 23 года Левон Тер-Петросян прочно заперт в своей черной крепости ненависти и мести
Даже спустя 23 года Левон Тер-Петросян прочно заперт в своей черной крепости ненависти и мести. Об этом на своей странице…
Координатор Движения по спасению Родины коснулся планируемых на завтра шагов
Завтра мы примем решение относительно своих шагов исходя из ситуации и пойдем в этом направлении. Об этом в беседе с…
«На основании каких договоренностей и с какой целью несколько дней назад российские военнослужащие выехали в Тавуш?»
Какая новая угроза стала причиной того, что российская сторона быстро разместила военную группу в Тавуше? Об этом на своей странице…
ЕС четко заявил о необходимости немедленного решения проблемы армянских пленных: посол ЕС
Глава делегации ЕС в Армении, посол Андреа Викторин затронула проблему армянских пленных, удерживаемых в Азербайджане, подчеркнув необходимость немедленного решения этого…
Глава МИД Арцаха: Азербайджан в оккупированных селах уничтожает память о героях Великой Отечественной войны
В оказавшихся под оккупацией Азербайджана населенных пунктах Арцаха последовательно уничтожается память о людях, внесших вклад в уничтожение фашизма. Об этом…
Католикос Великого Дома Киликийского Арам I отмечает свое 74-летие
Католикос Великого Дома Киликийского Арам I отмечает свое 74-летие. Католикосат Великого Дома Киликийского направил поздравительное послание по случаю дня рождения…