Պատգամավորն իրավունք չունի լրագրողների հետ նման կերպ վարվել․ «Մեդիա պաշտպան»
Պատգամավորն իրավունք չունի մասնագիտական աշխատանք կատարող լրագրողների հետ նման կերպ վարվել։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը՝ անդրադառնալով…
Հրշեջ-փրկարարները մարել են ընդհանուր 15․7 հա տարածքում բռնկված հրդեհները
Մարտի 4-ից 5-ն ԱԻՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում 17 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված մոտ 200…
Իսկ ադրբեջանցիները Նախիջեւանում զորավարժություններ են անցկացնում. գործողությունները մոդելավորել են՝ հաշվի առնելով 44-օրյա պատերազմի փորձը
Մինչ Հայաստանում շարունակվում են մեկմեկու «աչքի փուշ կոտրող» հանրահավաքներն ու երթերը, մինչ ահագնանում է փոխադարձ մեղադրանքների տեղատարափն ու ներքաղաքական ճգնաժամը,…
Լարսում՝ ռուսական կողմում կա մոտ 600 կուտակված բեռնատար ավտոմեքենա
Կրոս․ Շատ մարդիկ սկսեցին ինձ նացիստ անվանել, երբ ասացի, որ Օզիլի՝ հավաքականից հեռանալու ձևը սխալ էր
«Ռեալի» կիսապաշտպան Տոնի Կրոսը պատմել է 2018 թվականի Աշխարհի առաջնությունից հետո ունեցած ծանր շրջանի մասին։ Գերմանացի խաղացողի խոսքով՝ նա մեծ…
Ամրամ Մակինյանը ոստիկանությունից ծանուցագիր է ստացել
Փաստաբան Ամրամ Մակինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Հարգելի ոստիկանություն, հաշվի առնելով, որ ուշի ուշով հետևում եք իմ հրապարակումներին՝ ուստի…
ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ընդունել է ՀՀ առողջապահության նախարարին
Մարտի 5-ին ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ընդունել է ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի գլխավորած պատվիրակությանը: Նախագահն իր երախտագիտությունն է փոխանցել…
Սյունիքի մարզում պետք է ստեղծվի անվտանգության ապառազմականացված գոտի. ՄԻՊ
Սյունիքի մարզում պետք է ստեղծվի անվտանգության ապառազմականացված գոտի` բնակիչների իրավունքների երաշխավորման նպատակով: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ…
Իրանի անվտանգության աշխատակիցներն ինքնաթիռի առևանգում են կանխել
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտարարել է, որ անվտանգության ստորաբաժանումները կանխել են Ահվազ-Մեշհեդ ուղղությամբ թռչող ինքնաթիռի առևանգումը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով…

Суд признал законным задержание журналистов Плющева и Фельгенгауэр
Тверской суд Москвы отклонил иск журналистов радиостанции «Эхо Москвы» Александра Плющева и Татьяны Фельгенгауэр к МВД из-за их задержания во…
Пожарные-спасатели потушили пожары на территории общей площадью 15․7 га
С 4-5 марта в Национальный центр кризисного управления СС МЧС РА поступило 17 звонков о случаях возгорания на разных травяных…
Китай установил целевой показатель годового роста экономики в 6 процентов
Руководство Китая рассчитывает, что по итогам 2021 года темпы роста экономики страны превысят 6 процентов. Это следует из доклада, представленного в пятницу, 5 марта, премьером…
Автодорога Степанцминда-Ларс открыта для всех типов транспортных средств: со стороны России скопилось более 600 грузовиков
Министерство по ЧС РА сообщает, что в Армении есть закрытые автодороги․ Автодороги, ведущие от высокогорной метеостанции «Амберд» к крепости Амберд и…
Ватикан признал важную роль России в разрешении нагорнокарабахского конфликта
Ватикан признает важную роль России в поиске выхода из нагорнокарабахского конфликта. Об этом ТАСС заявил в пятницу секретарь по отношениям с…
В Иране предотвратили угон самолета
Служба безопасности полетов Корпуса стражей исламской революции Ирана предотвратила угон самолета, следовавшего из Ахваза в Мешхед в ночь на четверг.…
Серж Саргсян в пантеоне Ераблур воздал дань уважения памяти Вазгена Саргсяна
По случаю дня рождения государственного и политического деятеля РА, Национального героя Армении, Героя Арцаха Вазгена Саргсяна третий Президента РА, Председатель…
Совместное заявление государств-членов Организации Договора о коллективной безопасности
Совместное заявление государств-членов Организации Договора о коллективной безопасности об обеспечении всеобъемлющей стабильности в мире Государства-члены Организации Договора о коллективной безопасности…
Армения отказалась от участия в «Евровидении 2021». Названы причины
Армения не примет участие в международном песенном конкурсе «Евровидение 2021», сообщает Общественное телевидение Армении (ОТА) на своей странице в Facebook.…
По всей длине линии соприкосновения армяно-азербайджанской государственной границы 4 и 5 марта сохранялась стабильная оперативная обстановка, пограничных происшествий не было…