Վաղը Հայաստանի մի շարք մարզերում լույս չի լինի.մանրամասներ
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 5-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը` Երևան…
Լուրջ հիմքեր կան ենթադրելու, որ այդ պարտությունը ծրագրված էր. Ռոբերտ Քոչարյան
«Լուրջ հիմքեր կան ենթադրելու, որ Ղարաբաղյան 44–օրյա պատերազմում պարտությունը ծրագրված էր Հայաստանի իշխանությունների կողմից։ Ռուսական լրատվամիջոցների համար այսօր կայացած մամուլի…
AstraZeneca-ն` Ֆրանսիայում ու Հայաստանում
Ֆրանսիայում 65-ից բարձր տարիք ունեցող այն անձինք, որոնք ունեն այլ հիվանդություններ, կարող են ստանալ քովիդ հիվանդության դեմ AstraZeneca պատվաստանյութը:
Սյունիքում ավելի ռիսկային է դառնալու սահմանային տարբեր բնույթի միջադեպերը
Սյունիքում հակառակորդը որքան բարելավվի և առավելություն ապահովի, այնքան ավելի ռիսկային է դառնալու սահմանային տարբեր բնույթի միջադեպերը: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան…
Թուրքիայի և Վրաստանի ԱԳ նախարարներն ասուլիսի ժամանակ խոսել են արցախյան խնդրից
Մարտի 3-ին Թուրքիայում կայացել է արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուի և Վրաստանի փոխվարչապետ, Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Զալկալիանիի հանդիպումը: Հանդիպման ավարտին նրանք…
Բերման է ենթարկվել «օրենքով գող» Զապը` Անդրանիկ Սողոյանը
Այսօր բերման են ենթարկվել «օրենքով գող» Զապ մականունով հայտնի Անդրանիկ Սողոյանը և նրան ուղեկցող անձինք: Այս մասին լրատվամիջոցներին հայտնել են…
Անգամ լավագույն կանխատեսումներով օդանավը Իրանից կվերադառնա Հայաստան 1-2 ամսից ոչ շուտ
Երեկ էլ Ավինյանը ասում էր իբր այսօր օդանավը Իրանից կբերվի Հայաստան, բայց ձեր գրառումից երևում է, որ անգամ լավագույն կանխատեսումներով…
Սա ճնշում է իմ նկատմամբ՝ կասկած չունեմ․ ԲԴԽ նախագահի կինն այսօր չի հարցաքննվել․ «Փաստինֆո»
ԲԴԽ նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանի կինն այսօր չի հարցաքննվել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասել է ԲԴԽ նախագահը՝ նշելով, որ սպասում…
Այս ընդդիմությունն ամեն ինչ արեց, որ պարտվենք, հայրենիքի վրա պոկեր են խաղում. Նիկոլայ Ծատուրյան
Թատերական գործիչ, ՀՀ ժողովրդական արտիստ, պրոֆեսոր Նիկոլայ Ծատուրյանի համոզմամբ՝ այսօր Հայաստանում կատարվողը լոկ աթոռակռիվ է, մինչդեռ պիտի օր առաջ ուշքի եկած…
Առաջին կադրերը` թուրքական ուղղաթիռի կործանման վայրից
9 թուրք զինծառայող է զոհվել, 4-ը վիրավորվել է ռազմական ուղղաթիռի կործանման հետևանքով: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն: Համացանցում են…

«Pastinfo»: Супругу Рубена Вардазаряна сегодня не допрашивали, Вардазарян считает процесс давлением на него
Супруга председателя Высшего судебного совета Армении Рубена Вардазаряна сегодня не была допрошена. Об этом в беседе с «Pastinfo» заявил Рубен…
Глава общины Воротан об инженерных работах азербайджанцев: Траншей там не должно быть
Вчера азербайджанцы приступили к инженерным работам и рыли траншеи в районе Воротана. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении-NEWS.am…
«Может в один прекрасный день и Степанакерт будет использоваться совместно с врагом?» Журналистка
Журналистка Цовинар Бархударян разместила на своей странице в Facebook видео, написав: «Прошу прощения за мою дерзость. Кто-нибудь знает, сколько дорог…
Падение нравов или раскрытие?
Правозащитник Аветик Ишханян написал на своей странице в социальной сети: ПАДЕНИЕ НРАВОВ ИЛИ РАСКРЫТИЕ? Следишь за новостями и кажется, что…
По всей длине линии соприкосновения армяно-азербайджанской государственной границы 3 и 4 марта сохранялась стабильная оперативная обстановка, пограничных происшествий не было…
Араик Арутюнян: Вопросы компенсации жителям Арцаха находятся в центре внимания властей
Президент Арцаха Араик Арутюнян 4 марта принял группу жителей Гадрутского района. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе президента республики.…
Мы были для Турции силой одноразового пользования. Сирийские наемники о кошмаре Арцахской войны
Осенью 2020 года группа контролируемых Турцией сирийских наемников, появилась на арцахско-азербайджанской границе с обещаниями высоких зарплат, столкнувшись уже на месте…
Захарова: Москва исходит из того, что оптимальная формула обмена военнопленных — это всех на всех
В вопросе военнопленных Москва исходит из того, что оптимальная формула обмена — это всех на всех. Об этом заявила официальный…
Турция и Азербайджан проведут очередные совместные военные учения
Азербайджанские подразделения уже прибыли в Турцию. Учения продлятся 6 недель. В Турции пройдут очередные турецко-азербайджанские военные учения. Согласно информации на странице…