Չավուշօղլու. «Պատրաստ ենք անել ամեն հնարավորը՝ թուրքմենական գազը Թուրքիայի տարածքով Եվրոպա հասցնելու համար»
Անկարան պատրաստ է անել իրենից կախված ամեն ինչ թուրքմենական գազն ու նավթը Թուրքիայի տարածքով եվրոպական շուկա հասցնելու համար: Նախօրեին Անկարայում…
Տիրան Խաչատրյանն ազատվել է ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալի պաշտոնից
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել Տիրան Խաչատրյանին Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալի պաշտոնից ազատելու մասին։ «Հիմք ընդունելով…
«Հիմա Իսրայելում ունենք դեսպան, ում նկատմամբ իր իսկ երկրում գործ կա հարուցված. արտաքին քաղաքական ևս մեկ անհետևողականություն»
ՄԻջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը սոցցանցի իր էջում գրել է. «Արտաքին քաղաքական ևս մեկ անհետևողականություն 1. 2019թ. սեպտեմբերին կառավարությունը «մեծ խաբարով» որոշեց…
Արմեն Սարգսյանը չի վավերացրել իշխանությունների գրպանային դատարաններ ստեղծելու նպատակով օրենքները. Գեղամ Մանուկյան
Փետրվար 22-ին, Հայրենիքի Փրկության շարժման երթի ընթացքում, հազարավոր քաղաքացիներ Բաղրամյան պողոտայով անցնելիս, կանգ առան ՀՀ Նախագահի նստավայրի առաջ։ Այս մասին…
Մարտի 1-ից մանկապարտեզներում կվերսկսվի լրացուցիչ կրթական ծառայություններ մատուցելու գործընթացը
Մարտի 1-ից մանկապարտեզներում կվերսկսվի լրացուցիչ կրթական ծառայություններ մատուցելու գործընթացը: Այն իրականացվելու է բացառապես ծնողների ցանկությամբ և ընտրությամբ: Այս մասին տեղեկանում…
Հայոց Մեծ Եղեռնի 105-րդ տարելիցի կապակցությամբ համահայկական դրամահավաքի միջոցով ձեռք բերված 105 ռոյալները կտեղադրվեն Ծիծեռնակաբերդի բարձունքում
Հայոց Մեծ Եղեռնի 105-րդ տարելիցի կապակցությամբ «Դարի ղողանջ» հիմնադրամը նախաձեռնել է «105 ռոյալ» նախագիծը, որը նախատեսում է Ցեղասպանության տարելիցին ընդառաջ…
Արա Սաղաթելյանին արգելվել է որևէ տիպի կապն արտաքին աշխարհի հետ
ԼՀԿ պատգամավոր Գևորգ Գորգիսյանը գրում է. Երեկ այցելեցի Արմավիրի ՔԿՀ-ում պահվող, հայտնի ֆեյքի գործով կալանավորված ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա…
«Իշխանությունը խիստ վտանգավոր նոր մշակույթ ներմուծեց պետական կառավարման համակարգ». Հայկ Դեմոյան
Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն, պատմական գիտությունների դոկտոր Հայկ Դեմոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ցանկացած պետություն կայանում ու ուժեղանում…
Հույն թուրքագետ. ԱՄՆ-ն ծրագրել էր Էրդողանին սպանել և Թուրքիայում իշխանության բերել «Էգ գայլին»
Հույն թուրքագետ, Կանադայի Օտտավա համալսարանի պրոֆեսոր Դիմիտրիս Կիչիկիսը հունական լրատվամիջոցներից մեկին տված հարցազրույցում անդրադարձել է Թուրքիա-Արևմուտք հարաբերություններին: Կիչիկիսը նշել է,…
Փրկարարները քաղաքացու դին դուրս են բերել ջրանցքից
Փետրվարի 24-ին, ժամը 14:39-ին Արմավիրի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Դաշտ գյուղի Մաշտոցի փողոցում գտնվող ջրանցքից քաղաքացու…

Тиран Хачатрян освобожден от должности первого заместителя начальника Генштаба ВС
Президент Армении Армен Саркисян подписал указ об освобождении Тирана Хачатряна от должности первого заместителя начальника Генштаба ВС. Напомним, что ранее…
Барзани высоко оценил открытие генконсульства Армении в Эрбиле
В цитадели Эрбиля состоялась торжественная церемония открытия Армянского культурного центра, на которой присутствовали заместитель министра иностранных дел Армении Артак Апитонян,…
Манукян: Завтра автоколонной направимся в районы, хотим проехаться по всей Армении
Завтра автоколонной направимся в районы, хотим проехаться по всей Армении. Об этом заявил на встрече с гражданами на площади Свободы…
Армен Саркисян не подписал изменения в Судебный кодекс и обратился в Конституционный суд Армении
Армен Саркисян не подписал законы «О внесении изменений и дополнений в закон «Судебный кодекс Республики Армения» и «О внесении изменения…
Степанакерт — Ханкенди. МЧС РФ зафиксировало в сообщении и азербайджанский вариант названия Степанакерта.
Сегодня МЧС РФ сообщило об очередной отправке гуманитарной помощи в Арцах. «Всего в Степанакерт/Ханкенди доставлено около 50 тонн груза. В…
«Искандер был боеспособный; он, да и, вообще, никто с нашей стороны не может знать, какой процент взорвался» Экс-начальник Службы военного контроля Минобороны РА Мовсес Акопян
«У нас не было проблем с «Искандером», мне не понятно заявление этого человека (имеется в виду Никол Пашинян), потому что он,…
Теперь оказывается, оружие у нас плохое, ну купил бы, какое ему нравилось. Владимир Соловьев о Николе Пашиняне
Сегодня российский телеведущий, журналист Владимир Соловьев говорил о заявлении премьер-министра РА Никола Пашиняна об «Искандере». В беседе с российским политологом Семеном…
«Разве Кочарян Андраник душевнобольной, …? Пусть придут в себя»
Председатель постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян в беседе с журналистами в НС, комментируя свое наделавшее…
«Прерванный полет Арцаха». Фильм о послевоенном Арцахе
В послевоенном Арцахе жизнь продолжается. Люди пытаются стереть следы войны, восстановить разрушенные дома и инфраструктуры, приспособиться, встать на ноги, жить,…
Министерство по ЧС РА сообщает, что в Армении есть закрытые автодороги․ Автодорога Берд-Чамбарак, дороги, ведущие от высокогорной метеостанции «Амберд» к…