Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ Փակ են Վարդենյաց լեռնանցքը, Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը, Արագածոտնի…
Սպանություն Լոռու մարզում. գլխի և մարմնի մասերում բազմաթիվ վնասվածքներով Ալավերդու բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 35-ամյա տղամարդու դի
Այսօր՝ փետրվարի 20-ին, սպանություն է տեղի ունեցել Լոռու մարզում: Ժամը 20:10-ի սահմաններում, «Ալավերդի» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Թումանյանի բաժին ահազանգ է…
ՄԱԿ-ն ԱՄԷ-ից պահանջել է ապացույցներ ներկայացնել, որոնք կհաստատեն, որ Դուբայի արքայադուստրը ողջ է
ՄԱԿ-ը Արաբական Միացյալ Էմիրություններից պահանջել է ապացույցներ ներկայացնել, որոնք կհաստատեն, որ շեյխ Մոհամեդ բին Ռաշիդ ալ Մաքթումի դուստրը` արքայադուստր Լատիֆան:…
Մարդիկ, ովքեր մտահոգ են, թող գնան սառը ջուր խմեն․ Ծառուկյան
Ինձ համար ոչ մի քայլն էլ անակնկալ չէ, ես ամեն ինչն էլ գիտեմ, տեղյակ եմ: Այս մասին, այսօր ընդդիմության կազմակերպած…
Լարսը փակ է․ ռուսական կողմում մոտ 400 բեռնատար է կուտակվել
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է մարդատար…
Վահան Քերոբյանն այցելել է Երևանի շոկոլադի գործարան
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանն այցելել է Երևանի շոկոլադի գործարան՝ ծանոթանալու ընկերության գործունեությանը և խնդիրներին։ Այս մասին տեղեկացնում է նախարարությունը:…
Արա Սաղաթելյանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի նախկին գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին միջնորդություն է ներկայացվել դատարան։ Այս…
«Էրդողանը ինչ համապարփակ բանաձևի մասին է խոսում, որի շուրջ պետք է աշխատեն Հայաստանն ու Ադրբեջանը»
Փորձագետ Կարեն Հովհաննիսյանը սոցցանցի իր էջում գրել է. Էրդողանի այսօրվա հայտարարությունը մի շարք հարցեր է առաջ բերում, սակայն ամենագլխավոր հարցն…
Ջրափրկարարները ջրից դուրս են բերել ջրահեղձված քաղաքացու դին
Փետրվարի 20-ին, ժամը 09:40-ին Շորժա գյուղի հյուրատան մոտկայքում՝ ափամերձ տարածքում, կորած քաղաքացու որոնողական աշխատանքները վերսկսելու նպատակով դեպքի վայր է մեկնել…

Министерство по ЧС РА сообщает, что в Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги․ Автодорога Берд-Чамбарак, Варденяцский перевал и дороги ведущие…
СМИ: Минюст РФ потребовал от ЕСПЧ пересмотра решения по Навальному
Министерство юстиции РФ направило в Европейский суд по правам человека (ЕСПЧ) заявление о пересмотре решения ЕСПЧ, ранее потребовавшего от российских…
«О какой всеобъемлющей резолюции, над которой должны работать Армения и Азербайджан, говорит Эрдоган?»
Эксперт Карен Ованнисян написал на своей странице в социальной сети. «Сегодняшнее заявление Эрдогана вызывает ряд вопросов, но для меня самый…
Сколько человек участвовало в сегодняшнем митинге? СИГ опубликовал цифры
Сегодня, 20 февраля, в 15:00 на площади Свободы в Ереване прошел митинг оппозиции «Движение за спасение Отечества» с требованием отставки Никола Пашиняна.…
Сагателян: С понедельника ежедневно будут проводиться акции неповиновения
С понедельника ежедневно будут проводиться акции неповиновения. Об этом заявил в беседе с журналистами во время шествия граждан, требующих отставки…
«Вы играете судьбой своих детей». Бывший министр юстиции Давид Арутюнян полицейским
На перекрестке Абовян-Саят-Нова во время акции неповиновения оппозиции на непродолжительное время сложилась напряженная обстановка. Как сообщает ArmNews.am, там находился и…
«Минувшие дни». Айк Петросян выпустил новую песню
«Эту песню я написал в армии. Это признание в любви нашим родителям, которые со времен Первой Арцахской войны сделали все возможное,…
«Они думают, что, пресмыкаясь перед Путиным, за спиной у него смогут делать все, что захотят». Вазген Манукян
Митинг, организованный оппозицией на площади Свободы, начался со звука горна, который воодушевлял в ходе карабахского движения. Первый премьер-министр Третьей Республики Армения…
Шествие части участников митинга направилось на проспект Аршакуняц.
В данный момент шествие части участников митинга проходит по проспекту Аршакуняц. Остальные участники продолжают блокировать центральные улицы. Напомним, что 20 февраля…