Փետրվարի 15-ից 17-ն ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում 4 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր տարածքներում քաղաքացիներին օգնություն ցուցաբերելու վերաբերյալ:…
Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել ավտոմեքենաները
Փետրվարի 15-ից 17-ն ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում 12 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր տարածքներում ձյան մեջ արգելափակված ավտոմեքենաների…
Դատարանի որոշմամբ Նիկա Մելիան կկալանավորվի
Հունիսի 20-ի գործով ընդդիմադիր «Միացյալ ազգային շարժման» նախագահ Նիկա Մելիայի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվեց կալանքը: Որոշումը քիչ առաջ կայացրել…
Յուրա Մովսիսյանը բարի գալուստ է մաղթել Էդուարդ Սպերցյանին Հայաստանի հավաքականում
Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը բարի գալուստ է մաղթել «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանին, որն այսուհետ հանդես կգա Հայաստանի հավաքականում։…
Սաստիկ բուք Շիրակի մարզում. մարզպետարանը տեսանյութ է հրապարակել
Ուշադրություն Ժամը 21-ի դրությամբ սաստիկ բուքը Շիրակի մարզում շարունակվում է։ Խնդրում ենք երթևեկել խիստ անհրաժեշտության դեպքում։
«Վազգեն Մանուկյանի անհաջողությունն էապես պայմանավորված է նրանով, որ ինքը ընկալվեց իբրև Ռոբերտ Քոչարյանի ժամանակավոր կամ անցումային դրածո». Ն. Դիլբարյան
«Ես կարծում եմ, որ հավաքը կարող է համեմատաբար առավել բազմամարդ լինել, բայց Վազգեն Մանուկյանը իբրև անձ և քաղաքական գործիչ, ով…
Հայաստանում տարեկան տեղի է ունենում միջին հաշվով 300-500 երկրաշարժ, որն է պատճառը. ԱԻ նախարարի հարցազրույցը՝ ՀԺ-ին
Հայաստանում տարեկան տեղի է ունենում միջին հաշվով 300-500 երկրաշարժ, ներառյալ՝ հետցնցումները. դրանց մոտ 5-7 տոկոսն է զգացվում բնակչության կողմից: Երեկ…
Մբապեն՝ Ալբային. Փողոցում ես քեզ կսպանեմ
Չեմպիոնների լիգայի 1/8 եզրափակչի՝ «Բարսելոնա»-ՊՍԺ խաղի առաջին կեսում կոնֆլիկտ է տեղի ունեցել փարիզյան թիմի հարձակվող Կիլիան Մբապեի և կատալոնացիների պաշտպան…
ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը հանդիպեց ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ
Փետրվարի 17-ին աշխատանքային այցով Ռուսաստանում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը հանդիպեց ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ։ Զրուցակիցներն ընդգծեցին…
Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն մի շարք ահազանգեր են ստացվել քամու հետևանքով ավերածությունների վերաբերյալ
Փետրվարի 17-ին ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն մի շարք ահազանգեր են ստացվել քամու հետևանքով ավերածությունների վերաբերյալ։ Փրկարարները մի շարք տեղերում իրականացրել են…

Спасатели оказали необходимую помощь
С 15-17 февраля в Национальном центре кризисного управления СС МЧС РА было получено 4 звонка о помощи гражданам в разных…
Спасатели вытащили застрявшие автомобили
С 15-17 февраля в Национальный центр кризисного управления СС МЧС РА поступило 12 звонков о застрявших в снегу автомобилях в…
«Армения должна быть построена как государство иной модели, потому что предыдущие модели доказали свою нежизнеспособность и опасность»
«В Армении продолжается кризис, сформировавшийся до войны, который после разрушительных последствий войны превратился в системный и очень глубокий», — заявила в беседе…
Глава Минюста счел неисполнимым требование ЕСПЧ освободить Навального
Требование Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ) освободить оппозиционера Алексея Навального из-под стражи неисполнимо, оно противоречит российскому законодательству и не…
«У тебя есть два выбора — плохой и еще хуже» — Саакашвили обратился к Иванишвили
Бывший президент Грузии выступил с обращением к миллиардеру Бидзине Иванишвили по делу председателя «Единого национального движения» Ники Мелия. Саакашвили заявил,…
Венди Мортон приветствует инициативу Великобритании по оказанию помощи общинам Армении
Министр по делам Европы и Америки министерства иностранных дел, по делам Содружества и развития Великобритании Венди Мортон приветствовала новую инициативу,…
«Число подтвержденных доказательствами случаев — 200, а если к этому прибавить случаи предполагаемого пленения, то оно может быть около 300». Представитель интересов армянских пленных в ЕСПЧ
ГАЛА провела беседу с представителем армянских военнопленных в ЕСПЧ Сирануш Саакян об организации процесса возвращения армянских военнопленных в международных инстанциях и о вопросах, связанных с данной…
Армянин из Воронежа готов основать в Арцахе асфальтный завод
У нас есть люди из Воронежа, которые готовы основать в Арцахе асфальтный завод для строительства дорог. Об этом в беседе…
Пекин пытается контролировать загрязнение воздуха и облака. Это волнует соседей
Пекин — один из самых загрязненных городов мира, однако бывают дни, когда облака рассеиваются и светит яркое солнце. В такие…
«Взаимные перестрелки недостойны руководителей страны, тем более что они не имеют ничего общего со стоящими перед Арменией реальными вызовами». Руководителем Консервативной партии Микаел Айрапетян
По поводу заявлений экс-президента РА Сержа Саргсяна ГАЛА провела беседу с руководителем Консервативной партии Микаелом Айрапетяном — Г-н Айрапетян, Серж…