Մեր հանրությունը ուզու՞մ է լավ ապրել, թե՞ նպատակը զուտ գոյն է. Արսեն Ջուլֆալակյան
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության նախկին պատգամավոր Արսեն Ջուլֆալակյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Գոյություն ունի պարզ ճշմարտություն. ձեռք են մեկնում, օգնում…
«Եթե իրոք ցանկանում ենք շտկել սխալներն ու շարժվել պետականության զորացման ճանապարհով, ապա պաթոսն ու երկպառակտությունները չեն օգնի»
Արցախի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Արտակ Բեգլարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Անկախությունից ի վեր՝ այսօր ամենածանր տոնն է մեզ համար,…
Կրաուչ․ Քեյնը կարող է գնալ Ռեալ ու տիտղոսներ նվաճել կամ մնալ ու արձանի արժանանալ Լոնդոնում
«Տոտենհեմի» ու Անգլիայի հավաքականի նախկին հարձակվող Պիտեր Կրաուչը խոսել է Հարի Քեյնի՝ Մադրիդի «Ռեալ» հնարավոր տեղափոխության մասին։ «Կարծում եմ, եթե…
«Տեսա՜, պապան ինքնաթիռով վերևում է». Գյումրին աշխարհի կենտրոնը համարող մեր հերոսի որդին սպասում է հորը
34-ամյա Վալերի Դանելինը ծնվել ու մեծացել է Հայաստանում: Հայրական կողմն ազգությամբ ռուս է, բայց ինքն իսկական հայ էր, սիրում…
Մոսկվայից Գյումրի և հակառակ ուղղությամբ չվերթների՝ փետրվար-մարտ ամիսների ժամանակացույցը
Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանությունը ներկայացրել է Մոսկվայից Գյումրի և հակառակ ուղղությամբ չվերթների՝ փետրվար-մարտ ամիսների ժամանակացույցը: 10.02 – Մոսկվա-Գյումրի, «Դոմոդեդովո» օդանավակայան, «Nord…
Ավտովթար Երևանում. բախվել են Opel-ն ու Toyota-ն. վերջինս հայտնվել է մայթին
Այսօր՝ հունվարի 28-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 14:00-ի սահմաններում Դավիթ Բեկի պողոտայի, Նուբարաշենի խճուղի և Ժակ Իվ…
«Ռոման» «Ինտերին» առաջարկել է Ջեկոյին փոխարինել Սանչեսի հետ
«Ռոման» շարունակում է տարբերակներ փնտրել՝ դուրս գալու այն իրավիճակից, որը ստեղծվել է հարձակվող Էդին Ջեկոյի և թիմի գլխավոր մարզիչ…
Արման Թաթոյանն այցելել է Ադրբեջանից Հայաստան վերադարձած 5 գերիներին
ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այցելել է Ադրբեջանից այսօր Հայաստան վերադարձած 5 գերիներին։ Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում հայտնել…
Ջերմուկում ձյուն է տեղում․ Լարսի ռուսական կողմում բեռնատարները կրկին կուտակվել են
Արցախյան վերջին պատերազմում գործածված զինատեսակները
Արցախում 2020-ի սեպտեմբերի 27-ից նոյեմբերի 9-ը տևած 44-օրյա պատերազմի ընթացքում, ի տարբերություն առաջին արցախյան պատերազմի (1988-94), գործածվեցին զգալի քանակի ոչ…

Защита солдата Шамсутдинова подала апелляцию на приговор
Адвокат солдата срочника Рамиля Шамсутдинова, осужденного на 24,5 года колонии по обвинению в убийстве восьми сослуживцев, подал апелляцию. Об этом сообщает Сибирь.Реалии…
Защита Алексея Навального обжалует в ЕСПЧ его арест
Защита известного российского оппозиционера Алексея Навального продолжит добиваться освобождения политика, который был задержан российскими властями сразу по возвращении на родину из Германии,…
Австралиец вырвался из пасти крокодила, схватившего его за голову
В Австралии мужчина сумел спастись от напавшего на него крокодила. Он разжал руками пасть животного, схватившего его за голову, сообщили…
Защитник прав человека Армении Арман Татоян посетил 5 армянских военнопленных
Защитник прав человека Армении Арман Татоян посетил 5 армянских военнопленных, которые сегодня вернулись из Азербайджана. «В настоящее время руководитель и…
Использованное в последней Aрцахской войне оружие
Во время 44-дневной войны в Арцахе с 27 сентября по 9 ноября 2020 года, в отличие от первой Арцахской войны…
«С рождением дочери моя борьба приобрела новое качество». Жена 32-летнего подполковника о муже-герое и их первенце
Родился ребенок, жизнь продолжается … Для семьи Овакимянов из Ванадзора 41-дневная Мария стала единственным утешением, придающим силу жить. Говорят, с рождением…
Запланирован визит сопредседателей минской группы ОБСЕ в Нагорный Карабах: Захарова
Визит сопредседателей минской группы ОБСЕ в Нагорный Карабах запланирован, детали поездки сейчас согласуются. Как передает ТАСС, oб этом сообщила в…
Армения передала Азербайджану одного военнопленного
Под контролем российских миротворцев состоялся очередной обмен военнопленными между Азербайджаном и Арменией, Баку передан один военный. Как передает ТАСС, об…
Известны имена пленных, вернувшихся в Армению из Баку
Сегодня пятеро из 62 военнослужащих из Ширакской области вернулись из Азербайджана в Армению. 24news удалось выяснить личности наших соотечественников, освобожденных…
Захарова: Для России оптимальным вариантом является обмен пленными по формуле «всех на всех»
Как подчеркивали президент России и министр иностранных дел, оптимальным вариантом для скорейшего решения проблемы пленных стал бы обмен по формуле…