ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ․ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն մարդատար ավտոմեքենաների համար
«Կարմիր Շուկայից Շուշի ուղևորվող ադրբեջանական բեռնատարները վթարի են ենթարկվել». Պերեպելկին
Լեռնային Ղարաբաղում ՌԴ խաղաղապահ առաքելության կենտրոնի ղեկավարի տեղակալ, գնդապետ Պերեպելկինը ճեպազրույցի ժամանակ հայտնել է, որ հրադադարի ռեժիմի խախտում չի գրանցվել։…
Երևանում 39–ամյա վարորդը Nissan X-terra-ով վրաերթի է ենթարկել փողոցը չթույլատրելի հատվածով անցնող հետիոտնին. բժիշկները պայքարում են վիրավորի կյանքի համար
Այսօր՝ հունվարի 22-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 19:40-ի սահմաններում Տավուշի մարզի բնակիչ, 39-ամյա Արևշատ Ղ.-ն իր վարած Nissan…
Մարադոնային բուժած բժշկին մեղադրել են լեգենդար ֆուտբոլիստի ստորագրությունը կեղծելու մեջ
Բժիշկ Լեոպոլդո Լուկեն, որը Դիեգո Մարադոնային բուժած բժիշկն է, մեղադրվում է մի քանի կարևոր փաստաթղթերում լեգենդար արգենտինացու ստորագրությունը կեղծելու մեջ:…
Այն, որ բանակը վերակառուցման կարիք ունի՝ ակնհայտ է նույնիսկ ոչ մասնագետների համար
Այն, որ բանակը վերակառուցման կարիք ունի՝ ակնհայտ է նույնիսկ ոչ մասնագետների համար, այլ հարց է, որ կառավարությունը հետպատերզմյան փուլում չի…
«Մոսկվան Արցախին տվել է կարգավիճակ, բայց ոչ այն կարգավիճակը, որ բխում է ինքնորոշման սկզբունքից. Մոսկվան Արցախին տվել է ռազմական հենակետի կարգավիճակ»
Հետպատերազմական շրջանի, Հայաստանում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակի, Արցախի կարգավիճակի և այլ հարցերի վերաբերյալ ԳԱԼԱ-ն զրուցել է քաղաքագետ Հակոբ Բադալյանի հետ: —Պարոն…
Մեսսին չի ընդգրկվել FIFA 21-ի՝ 2020 թվականի խորհրդանշական հավաքականում
EA Sports-ի թվիթերյան էջում ներկայացվել է 2020 թվականի՝ FIFA 21-ի խորհրդանշական հավաքականը: Տարվա թիմում ընդգրկվել են հետևյալ ֆուտբոլիստները՝ Մանուել Նոյեր…
Բարսելոնան կասկածի տակ է դնում Սետյենի որակներն ու չի ցանկանում նրան փոխհատուցում վճարել
«Բարսելոնան» մտադիր չէ փոխհատուցում վճարել թիմի նախկին գլխավոր մարզիչ Էնրիկե Սետյենին, հայտնում է Cadena Ser-ը: Ակումբը մասնագետին մեղադրում է խոստումները…
Թվերն ապացուցում են ճիշտ հակառակը. Արայիկ Հարությունյան
Հերթական կեղծիքի հերքումը թվերով՝ հայագիտության դեմ իբր արշավի վերաբերյալ, ինչն իրականում հակառակն է: Այս մասին Ֆեյսբուքի էջում գրել է ՀՀ…

Пентагон впервые возглавил афроамериканец
Сенат США утвердил кандидатуру Ллойда Остина на пост министра обороны, сообщает ТАСС со ссылкой на Reuters. Накануне такое же решение приняла палата…
В Армении есть закрытые автодороги: автодорога Степанцминда-Ларс открыта только для пассажирских транспортных средств
Перепелкин: Азербайджанские грузовики, направлявшиеся в Шуши с Красного рынка, попали в аварию
Российским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач по контролю за реализацией достигнутых договорённостей о прекращении огня и боевых действий в Нагорном…
Как власти РФ пытаются не допустить акций в поддержку Навального
Российские власти принимают различные меры, чтобы не допустить проведения 23 января акций протеста против ареста Алексея Навального. В течение двух…
«Москва предоставила Арцаху статус, но не статус, вытекающий из принципа самоопределения. Москва предоставила Арцаху статус военной базы»
ГАЛА провела беседу с политологом Акопом Бадаляном о послевоенном периоде, внутриполитической ситуации в Армении, статусе Арцаха и других вопросах. Г-н Бадалян, как…
Стартовал рабочий визит главы МИД Армении в Грузию
Стартовал рабочий визит министра иностранных дел Армении Ара Айвазяна в Грузию. Об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь…
Навальный сообщил из СИЗО, что у него нет планов самоубийства
Российский оппозиционер Алексей Навальный, находящийся под арестом в следственном изоляторе «Матросская тишина», опубликовал в пятницу, 22 января, пост в соцсети Instagram,…
«Премьер-министр постоянно обвиняет, приводя аргументы, которые усиливают тревогу и беспокойство по поводу судьбы пленных и, в целом, по части национальной безопасности РА»
«Человек, делающий подобные заявления с высокой трибуны Национального собрания в качестве премьер-министра, должен был нести ответственность за свои слова, он должен был вникнуть во все…
Армин Лашет утвержден председателем Христианско-демократического союза Германии
Премьер-министр федеральной земли Северный Рейн — Вестфалия Армин Лашет официально утвержден председателем входящего в правящую в ФРГ коалицию Христианско-демократического союза…
Как изменятся отношения России и США при Байдене? Прогнозы экспертов
Джо Байден неоднократно критически высказывался о России, называл ее угрозой для США и обвинял в нарушении базовых правил. Сейчас Байден…