Կրթության ոլորտում հաստատությունների ֆինանսավորման դրույթներում փոփոխություն է իրականացվել
Այս քառօրյայի ընթացքում Ազգային Ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց Կրթության մասին օրենքում փոփոխությունների նախագիծը։ Այս մասին հայտնում է ԿԳՄՍ…
Ադրբեջանական զինվորականների կողմից հայերին խոշտանգելն ու տանջելն ուներ խորքային պատճառներ
Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի արձանագրված այս ապացույցները վկայում են, որ Ադրբեջանում հայատյացության ու հայ ժողովրդի նկատմամբ թշնամանքի քարոզն ունի…
Արտակարգ դեպք Կոտայքի մարզում. հայր ու որդի դանակահարված վիճակում տեղափոխվել են «Աբովյան» բժշկական կենտրոն
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ երեկ՝ հունվարի 20-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ժամը 15:30-ի սահմաններում Աբովյան բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Կոտայքի…
Հայտնի է՝ ով կարող է փոխարինել Զիդանին Ռեալի ղեկին
Զինեդին Զիդանը կարող է հեռանալ «Ռեալի» գլխավոր մարզչի պաշտոնից։ Ինչպես հաղորդում է ESPN Argentina-ն՝ նրան կարող է փոխարինել Մարսելո Գալյարդոն,…
10 ժամ ձնաբքի տակ մնացած եւ կլինիկական մահ տարած երեխայի կյանքը փրկվել է. «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ
«Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ից հայտնում են, որ 10 ժամ ձնաբքի տակ մնացած երեխայի կյանքը փրկվել է: Կենտրոնի ռեանիմատոլոգ Վարուժան Սարգսյանի խոսքով`…
«Արմենիա» ավիաընկերությունը մոտ օրերս կվերականգնի կանոնավոր չվերթերը դեպի ՌԴ
Մոտ օրերս «Արմենիա» ավիաընկերությունը կվերականգնի Ռուսաստանի Դաշնության հետ կանոնավոր չվերթները։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ավիաընկերության փոխտնօրեն Գևորգ…
Ադրբեջանն իրավական օգնության հարցում է ուղարկել Ռուսաստանին Հայաստանի օդային տարածքում խոցված Մի-24 ուղղաթիռի գործով
Բաքուն դիմում է ուղարկել Մոսկվային ռուսական Մի-24 խոցված ուղղաթիռի մասին գործով իրավական օգնություն տրամադրելու վերաբերյալ: Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն՝…
Հեղինակավոր Forbes-ի անդրադարձը՝ ԱՄՆ-ում յոգայի ամենաերիտասարդ կին մարզիչ՝ 15-ամյա Նատալի Ասատրյանին
Հեղինակավոր Forbes ամսագիրը ներկայացրել է հայազգի 15-ամյա Նատալի Ասատրյանի հաջողության պատմությունը, որին 13 տարեկանում հաջողվել է դառնալ ԱՄՆ պատմության մեջ յոգայի ասպարեզում իգական սեռի…
Ավտովթար Արմավիրի մարզում. բախվել են Mercedes-ն ու Nissan-ը. վարորդները տեղափոխվել են հիվանդանոց
Այսօր՝ հունվարի 21-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում: Ժամը 08:50-ի սահմաններում Էջմիածին-Աշտարակ ավտոճանապարհի 1-ին կմ հատվածում բախվել են Էջմիածին…
Եվրախորհրդարանը բանաձևով խիստ քննադատել է Թուրքիայի ապակայունացնող դերը Լեռնային Ղարաբաղում
Եվրոպական խորհրդարանում հունվարի 20-ին ընդունվել են «Ընդհանուր արտաքին և անվտանգային քաղաքականություն» (CFSP) և «Ընդհանուր անվտանգային ու պաշտպանական քաղաքականություն (CSDP)» տարեկան զեկույց-բանաձևերը: Դրանցից առաջինում առանձին…

Овальный кабинет Байдена. Что сменилось после ухода Трампа помимо ковра
В первый день в Белом доме новый президент украсил рабочее место по своему вкусу. В основном облик Овального кабинета не…
КС Молдовы признал неконституционным закон о привилегированном статусе русского языка
Конституционный суд Молдовы признал неконституционным закон об особом статусе русского языка как языка межнационального общения. Решение об этом КС в…
Жизнь ребенка, пробывшего 10 часов под метелью и перенесшего клиническую смерть, спасена: МЦ . «Сурб Аствацацин»
МЦ «Сурб Аствацацин» сообщает, что жизнь ребенка, пробывшего 10 часов под метелью и перенесшего клиническую смерть, спасена. По словам реаниматолога…
В ближайшие дни авиакомпания «Армения» возобновит регулярные рейсы в РФ
В ближайшие дни авиакомпания «Армения» возобновит регулярные рейсы в Российскую Федерацию. Օб этом на своей странице в Facebook написал заместитель…
Азербайджан запросил правовую помощь от России по делу о сбитом Ми-24
Баку отправил Москве ходатайство об оказании правовой помощи по делу о сбитом российском вертолете Ми-24, заявили РИА Новости в пресс-службе Генпрокуратуры Азербайджана.…
“Пусть вам солдаты дают хлеб, а мы вам будем глаза выкалывать”: Русские беженцы о погромах в Баку
К концу 80-ых годов прошлого века, когда советская власть уже переживала агонию, в “интернациональном” Баку на протяжении двух лет безнаказанно…
Forbes опубликовал статью о 15-летней Натали Асатрян — самом молодом тренере йоги в США
Журнал Forbes опубликовал историю успеха 15-летней армянки Натали Асатрян, которая в 13 лет сумела стать самым молодым тренером по йоге…
«Арцах в отделении реанимации: у него нет ноги, руки, глаза, но он жив…»
В беседе с ГАЛА министр иностранных дел Арцаха Давид Бабаян сравнил Арцах с раненым солдатом: «Повреждены жизненно важные органы, есть…
Посол США обсудила со специалистами важность безопасного возвращения пленных
Сегодня посол США в Армении Линн Трейси встретилась со специалистами аналитического центра, чтобы обсудить приверженность Соединенных Штатов (как сопредседателя Минской…
Европарламент об аресте Навального: «Северный поток — 2» надо остановить
Европарламент резко осудил арест оппозиционера Алексея Навального и призвал освободить его «немедленно и безо всяких дополнительных условий». Об этом говориться…