ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ. Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է
Հունվարի 16-17-ն ԱԻՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում 5 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված մոտ 200 քմ…
Ավտովթար Արմավիրի մարզում. 71-ամյա վարորդը 06-ով բախվել է Kia-ին և գլխիվայր շրջվելով, բախվել Mercedes-ին. կա վիրավոր
Երեկ՝ հունվարի 16-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում: Ժամը 20:50-ի սահմաններում, Մյասնիկյան գյուղի բնակիչ, 71-ամյա Ֆարհադ Կիրակոսյանը, Արմավիր-Հացիկ ավտոճանապարհի…
ԱՊԼ․ Լիվերպուլն ու Ման Յունայթեդը բաժանվեցին խաղաղությամբ․ Սուլշերի թիմը մնաց առաջին տեղում
ԱՊԼ-ի 18-րդ տուրի շրջանակում առաջատար «Մանչեսթեր Յունայթեդը» «Էնֆիլդում» հյուրընկալվել էր «Լիվերպուլին»։ Խաղն ավարտվեց 0-0 հաշվով։ Երկու թիմերն էլ ունեին միմյանց…
Ռուսաստան հասնելուց անմիջապես հետո Ալեքսեյ Նավալնիին բերման են ենթարկել
ՌԴ ընդդիմության առաջնորդ Ալեքսեյ Նավալնիին Գերմանիայից վերադառնալուց անմիջապես հետո, որտեղ նա թունավորումից հետո բուժում էր ստանում, ռուսաստանցի ուժայինները տեղափոխել են…
Լևանդովսկիի տպավորիչ ռեկորդը Բունդեսլիգայում
«Բավարիան» այս րոպեներին խաղում է «Ֆրայբուրգի» հետ Բունդեսլիգայի 16-րդ տուրի շրջանակում։ Առաջին խաղակեսից հետո մյունխենցիները հաղթում են նվազագույն հաշվով։ Հանդիպման…
Հայաստանը զբաղեցրել է 11-րդ հորիզոնականը 2021 թվականին երկրների անվտանգության վարկանշային աղյուսակում
Հայաստանը զբաղեցրել է 11-րդ հորիզոնականը 2021 թվականին երկրների անվտանգության վարկանշային աղյուսակում, որը հրապարակվել է Numbeo տվյալների համաշխարհային բազայում: Անվտանգության վարկանշային աղյուսակում ներառվել…
Ադրբեջանի նախագահը և իշխանության մյուս մարմինները հայ ժողովրդի մասին խոսում են էթնիկ զտումների ու ցեղասպանության բացահայտ սպառնալիքներով
Ադրբեջանի նախագահը [և իշխանության մյուս մարմինները] ողջ հայ ժողովրդի ու Հայաստանի բնակչության մասին խոսում են էթնիկ զտումների ու ցեղասպանության բացահայտ…
Վերացնելով պատերազմի հետևանքները․ կամավորները մաքրում են Ստեփանակերտի մարզադաշտը
Մի խումբ կամավորներ մաքրման աշխատանքներ են իրականացրել Ստեփանակերտի՝ Ստեփան Շահումյանի անվան քաղաքային մարզադաշտում։ Այս մասին հայտնում է «Լեռնային Արցախ» ֆուտբոլային…
Թուրքիայից դրական ուղերձները պետք է ամրապնդվեն կոնկրետ քայլերով. Եվրահանձնաժողով
Թուրքիայից դրական ուղերձները պետք է ամրապնդվեն կոնկրետ քայլերով, ուրբաթ հայտարարել է Եվրահանձնաժողովի մամուլի քարտուղար Պիտեր Ստանոն, հաղորդում է Ahva-ը: Եվրահանձնաժողովի…

Беларусь — 114-я в рейтинге безопасных стран. Ранее она была 16-й
За год Беларусь потеряла 98 позиций в рейтинге безопасных государств, который ежегодно составляет компания Numbeo на основе статистики, связанной с качеством жизни.…
Пожарные-спасатели потушили пожары на территории общей площадью 5.3 га
С 16-17-го января в Национальный центр кризисного управления СС МЧС РА поступило 5 звонков о случаях возгорания на разных травяных…
В Нидерландах жестко разогнали антиправительственный протест
В Нидерландах полиция применила водометы и дубинки и задействовала служебных собак для разгона антиправительственной демонстрации в центре Амстердама, на которую…
В Киеве начинается суд над Жириновским и Дегтярёвым
Во вторник 19 января Шевченковский суд Киева начнёт рассмотрение уголовного дела в отношении главы российской партии ЛДПР Владимира Жириновского, губернатора…
Навального задержали сразу после прибытия в Россию
Полицейские увели оппозиционера Алексея Навального с паспортного контроля в аэропорту Шереметьево сразу после его возвращения из Германии, где он проходил…
Армения заняла 11 место в рейтинге безопасности стран 2021 года
Армения заняла 11 место в рейтинге безопасности стран 2021 года, опубликованного на сайте глобальной базы данных Numbeo. Всего в рейтинг безопасности…
«Во время «Немезис» уничтожали не только турок, виновных в Геноциде армян» Азербайджановед Элибегова
«Кстати, в ходе операции «Немезис» уничтожали не только турок, виновных в Геноциде армян, но и активно сотрудничавших сними армян», —…
Возвращение Навального в Россию: самолет приземлился в Шереметьево
Оппозиционер Алексей Навальный, более четырех месяцев лечившийся в Германии от последствий отравления боевым веществом семейства «Новичок», в воскресенье, 17 января,…
Еврокомиссия: Позитивные послания от Турции должны быть подкреплены конкретными действиями
Позитивные послания от Турции должны быть подкреплены конкретными действиями, заявил в пятницу пресс-секретарь Еврокомиссии Питер Стано, сообщает Ahval со ссылкой…