ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ. Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է
Հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունը անտեսում է հայկական կողմի կարիքները։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի գրասենյակը։ Հայտարարության…
Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել ավտոմեքենաները
Հունվարի 14-15-ն ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում 11 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր տարածքներում ձյան մեջ արգելափակված ավտոմեքենաների վերաբերյալ:…
Ռուսաստանցիների զանգվածային պատվաստումը կորոնավիրուսի դեմ կսկսվի հունվարի 18-ին
Ռուսաստանցիների զանգվածային պատվաստումը կորոնավիրուսի դեմ սկսվելու է երկուշաբթի՝ հունվարի 18-ին, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը: Այս մասին հայտարարել է փոխվարչապետ Տատյանա Գոլիկովան՝…
Գողացել են ՀՀ-ում Եվրամիության պատվիրակության բաժնի պետի ավտոմեքենայի դիվանագիտական համարանիշները՝ փոխարենը տեղադրելով թղթե համարանիշներ
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ օրեր առաջ արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում: Բելգիայի թագավորության քաղաքացին, ով աշխատում է Հայաստանում…
Ավտովթար Սյունիքի մարզում. բախվել են Niva-ն ու ՌԴ խաղաղապահ զորքերի КамАЗ-ը. կան վիրավորներ. Niva-ն վերածվել է մետաղե ջարդոնի
Ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 6-րդ վաշտի հետաքննիչի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում հունվարի 13-ին Սյունիքի մարզում տեղի ունեցած ավտովթարի փաստով:…
ՊԵԿ նախագահը ներկայացրել է 2020թ.-ի ընթացքում հավաքագրված եկամուտները
Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդվարդ Հովհաննիսյանը հունվարի 15-ին ներկայացրել է 2020 թվականի ընթացքում հարկային ու մաքսային ոլորտներում իրականացված աշխատանքները և…
Ադրբեջանը թույլ չի տալիս Շուշիից հանել 1500–ից ավելի արվեստի գործերն ու բացառիկ նմուշները
Հայտնի երկրաբան, բարեգործ Գրիգոր Գաբրիելյանցը, «Շուշի քաղաքի թանգարաններ» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լուսինե Գասպարյանը և ԱՀ մշակույթի նախարարությունն ակտիվ բանակցություններ են վարում ռուսական…
«Ալիևն ինչ-որ բանից մտավախություն ունի… նա փորձում է պահպանել հավելյալ ճնշումը»
«Ռազմագերիների և պահվող այլ անձանց վերադարձի հետ կապված Հայաստանի կողմից ձեռնարկված քայլերը համարում եմ ապարդյուն»,- ԳԱԼԱ-ի հետ զրույցում նման կարծիք…

Коронавирус: в мире уже больше 2 млн умерших, Британия отправит всех прибывающих в карантин
Число людей, умерших от коронавируса за время пандемии, превысило 2 млн, для въезда в Британию понадобится предъявить негативный тест, а…
Массовая вакцинация россиян от коронавируса начнется 18 января
Массовая вакцинация россиян от коронавируса стартует в понедельник, 18 января. Об этом сообщила в пятницу вице-премьер РФ Татьяна Голикова на…
«Они говорят об армянском народе с открытыми угрозами геноцида»
Защитник прав человека РА Арман Татоян написал на своей странице в Facebook. «Любое мероприятие объявленного разблокирования экономических и транспортных связей…
Правительство Нидерландов уходит в отставку
За несколько недель до парламентских выборов премьер-министр Нидерландов Марк Рютте и все члены правительства уходят в отставку. Об этом в пятницу, 15…
ГНКО «Городские музеи Шуши»: В Шуши осталось большое количество исторических экспонатов, но Баку не желает их возвращать
Известный геолог, меценат Григор Габриелянц ведет активные переговоры с российской стороной о спасении и возможной эвакуации сохранившихся в сданном противнику…
«Алиев чего-то опасается… он пытается сохранять дополнительное давление»
«Я считаю шаги, предпринятые Арменией в связи с возвращением военнопленных и других лиц, тщетными», — заявил в беседе с ГАЛА…
Оператора ФБК Павла Зеленского арестовали по обвинению в экстремизме
Суд в Москве арестовал оператора Фонда борьбы с коррупцией (ФБК) Павла Зеленского по обвинению в призывах к экстремизму. Дело возбудили…
Глава МИД Армении проинформировал финского коллегу о ситуации после развязанной Азербайджаном войны
Состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Армении Ара Айвазяна с министром иностранных дел Финляндии Пеккой Хаависто Как сообщили в Департаменте СМИ…
«Удерживаемые пленные – это рычаг в руках Алиева для оказания давления на Армению, другая возможная причина их удержания – страх перед армянским реваншем»
«Снятие блокады Армении в наших интересах потому что у заблокированной с обеих сторон Армении очень мало перспектив для развития. Мы…
Оппозиция призывает признать режим Лукашенко террористическим
Белорусская оппозиция настаивает на создании международного уголовного трибунала по Беларуси, заявил в пятницу, 15 января, руководитель Народного антикризисного управления (НАУ),…