Ինչու չլուծվեց գերիների հարցը. իրավապաշտպանը մատնանշել է խանգարող հանգամանքները և սխալները
Իրավապաշտպանը նշում է, որ բանակցությունների ֆոնին դատական գործընթացները դանդաղում են։ Նրա կարծիքով՝ պետությունը որոշակի լուրջ սխալներ է թույլ տվել, ինչն…
Ադրբեջանը փորձում է տարբեր սադրանքների միջոցով Արցախում վախի մթնոլորտ ստեղծել
Ադրբեջանը փորձում է տարբեր սադրանքների միջոցով Արցախում վախի մթնոլորտ ստեղծել։ Այս մասին Ֆեյսբուքյան էջում գրել է «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը:…
Տասը մետր հեռավորության վրա էինք, տրաքեց մեր մեջտեղը․ 18-ամյա Սասունը զոհվել է հոր աչքի առջեւ. news.am
Սասունի զրնգուն ծիծաղը կարճ ժամանակով ճեղքում է վշտի պատնեշը, որի հետևում որդու զոհվելուց հետո ապրում է Մովսիսյանների ընտանիքը։ Այդպիսին էր…
Հայրենասեր Հովիկը սիրում էր խոսել հերոսների մասին. նրա հպարտությունը, լեգենդը Ավոն էր․․․
«Հովս շատ բարի մարդ էր, ընկերասեր, հոգատար, և չկար մի օր, որ ես դրանում էլ ավելի չհամոզվեի: Ինձ երեխայի պես…
«Ալիևը փորձելու է հասնել նրան, որ Լեռնային Ղարաբաղի տարածքից հայկական զինուժը դուրս բերվի»
Երեկ ՊԲ կենտրոնական ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի կոպիտ խախտման հետևանքով 2000թ. ծնված Վարդան…
«Հենց «մահացած» բառը լսեցի, մեջս ինչքան ուժ էր մնացել ասեցի՝ ես սաղ եմ»
ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը գրել է. «Հենց «մահացած» բառը լսեցի, մեջս ինչքան ուժ էր մնացել ասեցի՝ ես սաղ եմ։ Ու…
Ինչ փոփոխություն է արվել չաշխատող անձին մայրության նպաստ նշանակելու կարգում
Չաշխատող անձին մայրության նպաստ նշանակելու կարգը լրամշակվել է։ Կառավարության որոշմամբ՝ մայրության նպաստ նշանակելու համար պահանջվող փաստաթղթերի ցանկից հանվել է ծննդօգնության…
Մոսկվան հաստատում է՝ Աննա Հակոբյանը մասնավոր այցով Ռուսաստանում է
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի տիկին՝ Աննա Հակոբյանը, մասնավոր այցով մեկնել է Մոսկվա։ Այս մասին РИА Новости-ին ասել է դիվանագիտական աղբյուրը։ «Աննա…
Հիմա մեզ ոչինչ չի միավորում, չկան չհեղինակազրկված ինստիտուտներ, պատկերացումներ ու նպատակներ. Ստեփան Դանիելյան
«Դեգրադացիա» բառն առաջացել է լատիներեն gradior’ քայլել բառից, որի առջեւ դնելով de նախածանցը, ստանում են քայլել ետ, ետընթաց, իջնել ներքեւ…
ՌԴ ԱԳ փոխնախարարը Ֆրանսիայի և ԱՄՆ-ի դեսպանների հետ քննարկել է Պուտին-Փաշինյան-Ալիև հանդիպման արդյունքները
ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն ԱՄՆ-ի և Ֆրանսիայի դեսպաններ Ջոն Սալիվանի և Պիեր Լևիի հետ քննարկել է հունվարի 11-ին Մոսկվայում…

Посол Ирана: Армения – надежная страна, мы должны поддерживать страну, которая всегда была рядом с нами
14 января посол Ирана в Армении Аббас Бадахшан Зохури принял участие в заседании по развитию армяно-иранских отношений в Торгово-промышленной палате Тебриза. В…
«Алиев будет пытаться достичь вывода армянских вооруженных сил с территории Нагорного Карабаха»
Вчера в одной из воинских частей, расположенных на центральном направлении Армии обороны, в результате грубого нарушения противником режима прекращения огня получил…
Состоялась встреча с семьями пленных из Ширакской области
Омбудсмен РА Арман Татоян написал: Сегодня с раннего утра в Гюмри мы вместе с представителем РА в ЕСПЧ Егише Киракосян, встречались…
Замглавы МИД РФ обсудил с послами Франции и США итоги встречи Путина с Пашиняном и Алиевым
Заместитель министра иностранных дел России Андрей Руденко проинформировал послов США и Франции Джона Салливана и Пьера Леви об итогах переговоров …
На встрече Пашиняна с депутатами фракции «Мой шаг» был обсужден московский визит премьера
На встрече премьер-министра Армении Никола Пашиняна с депутатами фракции «Мой шаг» Национального Собрания обсуждались детали состоявшегося 11 января визита премьер-министра…
Айвазян прокомментировал противоречивые заявления Пашиняна и сопредседателя МГ ОБСЕ по статусу Арцаха
Министр иностранных дел Армении Ара Айвазян прокомментировал противоречия в заявлениях премьер-министра Армении Никола Пашиняна и российского сопредседателя Минской группы ОБСЕ…
Эрдоган сделал прививку от коронавируса
Президент Турции Тайип Эрдоган прошел вакцинацию от коронавируса в Анкарской городской больнице. Как передает РИА новости, об этом передает телеканал NTV.…
«Манипуляция заключается в скрывании за положительными посылами самых негативных шагов». Первый Защитник прав человека РА Лариса Алавердян
В беседе с ГАЛА, говоря о том, что Азербайджан цинично, пренебрегая всеми международно принятыми нормами, избегает выполнения взятых на себя…
Джейхун Байрамов и Мевлут Чавушоглу обсудили текущую ситуацию в Карабахе
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов в рамках официального визита в Пакистан встретился со своим турецким коллегой Мевлютом Чавушоглу. Как…
Министр обороны Армении обсудил с послом Беларуси вопросы сотрудничества в оборонной сфере
Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян 14 января принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Беларусь в Республике Армения Александра Конюка. Во…