Բրազիլացի ֆուտբոլիստը մահացել է խաղի ժամանակ
Սրտի կանգի հետևանքով 24 տարեկան հասակում մահացել է բրազիլացի ֆուտբոլիստ Ալեքս Ապոլինարիոն: Կիսապաշտպանը խաղում էր Պորտուգալիայի երրորդ դիվիզիոնի «Ալվերկայի» թիմում:…
Մխիթարյանը՝ տուրի խորհրդանշական հավաքականում
Հայաստանի ազգային հավաքականի ու «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հայտնվել է Ա սերիայի 16-րդ տուրի խորհրդանշական հավաքականում: «Կրոտոնեի» դեմ խաղում հայ…
Հոգևոր առաջնորդների դերը չպետք է անտեսվի ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործում. պատրիարք Կիրիլ
Դուրս բերելով կրոնական գործոնը ղարաբաղյան հակամարտությունից` մենք, իհարկե, էապես իջեցրեցրել ենք այս հակամարտության հնարավոր աստիճանը` դրանից բխող հետևանքներով: Այս մասին…
Արտակարգ դեպք Կոտայքի մարզում. Opel-ի 57-ամյա վարորդը անզգուշաբար անցել է փողոցում ընկած 29–ամյա տղամարդու վրայով. վերջինս տեղափոխվել է հիվանդանոց
Այսօր՝ հունվարի 7-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ժամը 18:50-ի սահմաններում Կոտայքի մարզի բնակիչ, 57-ամյա Հովհաննես Հ.-ն իր…
Միակ բանը, որ Թրամփը կարող է նվիրել աշխարհին, այս 15 օրվա ընթացքում Իրանի դեմ պատերազմ չսկսելն է․ Հիլարի Քլինթոն
ԱՄՆ նախագահ Թրամփը եւ իր վարչակազմը վտանգավոր խաղ են խաղում։ Այս մասին թվիթերյան գրառում է արել Հիլարի Քլինթոնը։ «Միակ բանը,…
Գորբաչովը հայտարարել է ԱՄՆ-ին սպասվող սպառնալիքի մասին՝ Վաշինգթոնում անկարգությունների պատճառով
ԽՍՀՄ նախկին նախագահ Միխայիլ Գորբաչովը «Ինտերֆաքս» գործակալության հետ զրույցում հայտարարել է, որ հունվարի 6-ին Վաշինգտոնում տեղի ունեցած անկարգությունները վկայում են…
Անհետ կորած զինծառայողների հարազատները նստացույց են սկսել Էջմիածնի զորամասի մոտ
Անհետ կորած զինծառայողների հարազատները նստացույց են սկսել Էջմիածնի զորամասի մոտ։ «Արդեն 80 օր է, ու լուծում չկա։ Ասել էին՝ պետք…
Տեղեկությունը, թե Տավուշի մարզի մի քանի գյուղ անցնում է Ադրբեջանի հսկողության տակ, իրականության հետ որևէ առնչություն չունի. մարզպետարան
Տավուշի մարզպետարանը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է. «Եվս մեկ անգամ հորդորում ենք չտարածել ապատեղեկատվություն, չվտանգել մեր սահմանների և սահմանապահ…
«Երևանում -10 է, բայց -20 աստիճանանին հավասար ցուրտ է»
ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության պետ Գագիկ Սուրենյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել ` Երևանում -10 է, բայց -20 աստիճանանին հավասար ցուրտ…
Ադրբեջանցիները Կապանի օդանավակայանի մոտ իրենց դրոշն են տեղադրել, օդանավակայանն իրենց դիտարկման ներքո է. քաղաքապետ
Ադրբեջանցիները Կապանի օդանավակայանի մոտ երեկ՝ հունվարի 6-ին, իրենց դրոշն են տեղադրել։ Այս տեղեկությունը NEWS.am-ին հայտնեց Կապան քաղաքապետ Գեւորգ Փարսյանը։ Քաղաքապետի…

Мхитарян-в символической сборной тура
Полузащитник сборной Армении и «Ромы» Генрих Мхитарян вошел в символическую сборную 16-го тура Серии А. В матче против «Кротоне» армянский…
Родственники пропавших без вести военнослужащих начали сидячую забастовку у воинской части Эчмиадзина
Родственники пропавших без вести военнослужащих начали сидячую забастовку у воинской части Эчмиадзина. «Прошло уже 80 дней, а решения нет. Сказали, что…
Даже после подписанного 9 ноября трехстороннего заявления, игнорируется право пленных на возвращение. Правозащитник
Очевидно, что Азербайджан продолжает нарушать международное право не только в территориальных вопросах. Даже после подписанного 9 ноября трехстороннего заявления, игнорируется…
В администрации Тавуша опровергли слухи о передаче ряда армянских сел Азербайджану
Администрация Тавушской области Армении опровергла муссируемую информацию о том, что несколько сел и часть дороги якобы будут переданы под контроль…
Азербайджанцы возле аэропорта Капана установили свой флаг
Азербайджанцы возле аэропорта Капана 6 января установили свой флаг. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am сообщил мэр Капана…
Иракский суд выдал ордер на арест Дональда Трампа
Американского президента обвинили в предумышленном убийстве иранского генерала и командира шиитской милиции в аэропорту Багдада Суд в Багдаде выдал ордер…
Турция намерена присоединиться к переговорам по «Нахичеваньскому коридору». Wargonzo
Турция планирует присоединиться к переговорам по «Нахичеваньскому коридору». Об этом сообщает телеграмм-канал Wargonzo со ссылкой на свои источники в Стамбуле.…
Азербайджановед: Для Армении жизненно важно не допустить открытия дороги через Мегри
Дорога через Мегри имеет для Азербайджана и Турции жизненно важное значение. Другими словами, не открывать ее – жизненно важно для…
Повестка дня встречи, которая состоится 11 января в Москве, кажется ясна. Адвокат Амрам Макинян
Адвокат Амрам Макинян написал на своей странице в Facebook: «…повестка дня встречи, которая состоится 11 января в Москве, кажется ясна.…
Заявление от 9 ноября не фиксирует никакого соглашения по статусу Арцаха. Анна Нагдалян
В трехстороннем заявлении от 9 ноября, направленном на установление режима прекращения огня и размещение российских миротворцев в Арцахе, не указывается…