Հանդիպել են ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարն ու ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահը
2021թ հունվարի 5-ին տեղի ունեցավ աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության Արտաքին գործերի նախարար Արա Այվազյանի և Արցախի Հանրապետության…
Tasnim. Սուրբ Ստեփանոսը ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Համաշխարհային ժառանգության ցուցակում Իրանի հայկական եկեղեցիներից մեկն է
Իրանական Tasnim լրատվական գործակալությունը հոդված է հրապարակել հայկական Սուրբ Ստեփանոս եկեղեցու մասին, որը տեղակայված է Ջուղա քաղաքից շուրջ 15 կմ հեռավորությամբ Արաքսի…
Լաերսիոն շնորհավորել է հայերին տոների առթիվ
«Ուրարտուի» բրազիլացի նախկին գոլահար Լաերսիո Գոմես Կոստան իր ընտանիքի հետ միասին շնորհավորում է Ձեզ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ։…
Սբ ծննդյան ճրագալույցի արարողությունը Թբիլիսիի եկեղեցիներում
«Քրիստոս ծնավ և հայտնեցավ, մեզ և ձեզ մեծ ավետիս». Հայ Առաքելական բոլոր եկեղեցիներում հունվարի 5-ի երեկոյան մատուցված Ճրագալույցի տոնական Սուրբ…
ԱՄՆ-ն ընդլայնել է Իրանի դեմ պատժամիջոցները
ԱՄՆ-ն ընդլայնել է Իրանի դեմ պատժամիջոցները՝ դրանց ցուցակում ներառելով պողպատի մշակմամբ զբաղվող մի քանի ընկերություններ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱՄՆ…
Տավուշի մարզում թունավորվածներից շատերը երեխաներ են
Հունվարի 5-ին, ժամը 15։00-ին Նոյեմբերյանի բժշկական կենտրոնից Տավուշի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ 2020 թվականի դեկտեմբերի 31-ից…
Փաշինյանի խոսնակը ո՛չ հերքում, ո՛չ էլ հաստատում է հունվարի 11-ին՝ Փաշինյանի այցը ՌԴ
Վարչապետի խոսնակ Մանե Գեւորգյանը NEWS.am-ի հետ զրույցում ո՛չ հերքում, ո՛չ էլ հաստատում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը հունվարի 11-ին կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն,…
Վրաստանի խորհրդարանն այսուհետ երկկուսակցական է
Վրաստանի խորհրդարանն այսօր հաստատեց «Հայենասերների դաշինք» կուսակցության երեք նոր մանդատների լիազորությունները: Այսպիսով, Իրմա Ինաշվիլիի, Գիորգի Լոմիայի և Գոչա Թևդորաձեի փոխարեն խորհրդարան…

«Поиграем на костях?!» Писатель Саша Филипенко – о Чемпионате мира по хоккею в Минске
Немецкая газета Frankfurter Allgemeine Zeitung опубликовала открытое письмо белорусского писателя Саши Филипенко главе Международной федерации хоккея (ИИХФ) Рене Фазелю. В тексте Филипенко…
Tasnim: Сурб Степанос – один из армянских монастырей Ирана в списке Всемирного наследия ЮНЕСКО
Иранское информационное агентство Tasnim написало статью об армянском монастыре Сурб Степанос, расположенном в каньоне, в долине реки Аракс, примерно в 15 км…
Объятия посреди пандемии: Саудовская Аравия и ее союзники помирились с Катаром
После трех лет дипломатического конфликта и торговой блокады группа арабских стран во главе с Саудовской Аравией и ОАЭ восстанавливает отношения…
За сутки из Армении в Нагорный Карабах вернулись 188 беженцев
За сутки российскими миротворцами обеспечено безопасное возвращение с территории Армении в Нагорный Карабах 188 беженцев. Всего с 14 ноября 2020 г. в места прежнего…
Самолёт жены Медведева летал в Лондон при закрытом авиасообщении
Самолёт, на котором путешествует жена зампреда Совета Безопасности РФ и бывшего главы правительства Дмитрия Медведева, летал из России в Великобританию…
Разъяснение пресс-секретаря главы кабмина Армении: Поедет ли Пашинян в Россию?
На этот момент я не могу ни подтвердить, ни опровергнуть данную информацию. Об этом заявила в беседе с корреспондентом Новости…
Коронавирус: Европа в новом карантине, в России миллион привитых
В России привито более миллиона человек, в Британии из-за нового, более заразного штамма коронавируса начался жесткий локдаун и отменили экзамены.…
На новой карте, опубликованной Минобороны РФ, некоторые прилегающие к Шуши территории переходят под контроль Арцаха
На новой карте, опубликованной Минобороны РФ, некоторые прилегающие к Шуши территории переходят под контроль Арцаха. На официальном сайте Минобороны РФ…
Встреча министров иностранных дел Республики Арцах и Республики Армения
5 января министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян встретился с находящимся с рабочим визитом в Арцахе главой внешнеполитического ведомства…
В одной фотографии: мать умерла от Covid-19 в больнице рядом с дочерью
76-летняя Мария Рико из английского города Уитвик в Лестершире, лежащая в больнице с Covid-19 вместе с двумя своими дочерьми, умерла…