«Զինվորը հերթափոխով չէր կռվում, մենք զինվորից առավել չենք». շտապ օգնության բժիշկ
✅ 2020-ին կորոնավարակակիրների սպասարկել է 29 բժշկական կենտրոն, աշխատանքներում ներգրավվել է մոտ 5000 բուժաշխատող: ✅ Վիրավոր զինվորների է ընդունել մոտ…
Խայտառակ վիճակ է դիահերձարաններում․ Արսեն Ղուկասյանը մանրամասներ է հայտնում
Արցախում գտնվող Արսեն Ղուկասյանը, ով փնտրում է եղբորը և եղբոր որդուն, մանրամասներ է հայտնում որոնողական աշխատանքների մասին։
Մխիթարյանը ճանաչվել է Ռոմայի՝ դեկտեմբերի լավագույն ֆուտբոլիստ
Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը ճանաչվել է «Ռոմայի»՝ դեկտեմբերի լավագույն ֆուտբոլիստ։ Այս մասին hայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Մխիթարյանը…
Համացանցում տարածվել է պատերազմից մի դրվագ
Համացանցում տարածվել է պատերազմից մի դրվագ, համաձայն որի՝ 5 ժամ տևած մարտերի ընթացում հայկական բանակին հաջողվել է խոցել թշնամու 5…
Ադրբեջանի նախագահի հայտարարությունը հակասում է 2020թ. նոյեմբերի 9-ի հայտարարության 8-րդ կետի պահանջին. ՀՀ ՄԻՊ
Ադրբեջանի նախագահի հայտարարությունը ուղիղ հակասում է նաեւ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության 8-րդ կետի պահանջին, որը վերաբերում է գերիների…
Վրաստանում ծերության կենսաթոշակները ավելացել են
Հունվարի 1-ից Վրաստանում ծերության կենսաթոշակները ավելացել են: Գրում է newsgeorgia.ge-ն Մինչև 70 տարեկան երկրի քաղաքացիների կենսաթոշակներն աճել են 20 լարիով՝…
«Ադրբեջանի բռնապետի ճառերում արդեն ակնհայտ է հաղթանակը պահելու տագնապը»
Ռազմագետ Կարեն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ Ադրբեջանի բռնապետի ճառերում արդեն ակնհայտ է հաղթանակը պահելու տագնապը։ Նրա խոսքում կան…
Այսօր իմ աշխատասենյակում ընդունեցի Շուշիից տեղահանված փոքրիկ Արթուրին ու Մանեին․ Արտակ Բեգլարյան
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Արտակ Բեգլարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ Այսօր իմ աշխատասենյակում ընդունեցի Շուշիից տեղահանված փոքրիկ Արթուրին ու…
Ոչ մի երիտասարդ այլևս չպետք է վտանգի ենթարկի իր կյանքը, այլ պետք է ցույց տա իր ներուժը․ Հենրիխ Մխիթարյան
Հայաստանի հավաքականի ու «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը տոների առթիվ ուղերձ է հղել հայրենակիցներին ու երկրպագուներին Իտալիայում և ամբողջ աշխարհում։ «Covid…
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն հունվարի 1-ին այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, տեղեկանում ենք Գարեգին Բ-ի ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջից: «Հունվարի…

Председательство в ЕАЭС перешло от Белоруссии к Казахстану
Председательство в уставных органах Евразийского экономического союза (ЕАЭС) с января 2021 года перешло от Белоруссии к Казахстану. Согласно Интерфаксу, президент Казахстана…
Омбудсмен Армении: Заявление Алиева прямо противоречит 8 пункту заявления от 9 ноября
Заявление президента Азербайджана прямо противоречит требованию пункта 8 трехстороннего заявления от 9 ноября, в котором говорится об обмене пленными или…
Президент Арцаха: Программы усиления Армии обороны останутся в числе приоритетов
Президент Арцаха Араик Арутюнян 1 января посетил передовую и на месте ознакомился с ходом инженерных работ. Об этом сообщили в пресс-службе…
Католикос всех армян Гарегин II посетил военный пантеон «Ераблур»
Католикос всех армян Гарегин II в сопровождении епископов 1 января посетил военный пантеон «Ераблур». Об этом сообщили в пресс-службе Первопрестольного.…
Первого января в Нагорном Карабахе родилось пятеро детей: один из них весом почти 5,5 кг
Первого января в Нагорном Карабахе родилось пятеро детей – три мальчика и две девочки, сообщает пресс-служба Минздрава НКР. Четверо малышей…
Певице грозит тюрьма после публикации откровенного видео
В Индонезии певице Джизелле Анастасии грозит тюремный срок после публикации откровенного видео с ее участием, пишет газета South China Morning Post. Ролик, снятый…
«И после войны воспоминания не оставляют, никогда не забуду эти бессонные и холодные ночи»
Аветис Саргсян прослужил всего два месяца, когда началась широкомасштабная война, развязанная Азербайджаном против Арцаха. Аветис — артиллерист, он участвовал в…
СМИ: В новогоднюю ночь в Ахалкалаки убили 33-летннего армянина
В новогоднюю ночь в Ахалкалаки произошло убийство. Местный житель А.Карапетян в беседе с корреспондентом Tert.am сообщил, что произошла ссора, за…
В новогоднюю ночь у погибшего в Арцахе Артура Ованнисяна родился сын
В новогоднюю ночь у погибшего в Арцахе Артура Ованнисяна родился сын. Об этом на своей странице в Facebook написала вице-мэр…
В Армении отныне действует эмбарго на товары производства Турции
В Армении вступило в силу эмбарго на импорт товаров из Турции, согласно принятому 21 октября 2020 года постановлению армянского правительства…