Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի ամանորյա ուղերձը
Դիմավորել Նոր տարին աղցաններով, մանդարիններով եւ տոնածառով, դա շատ հիասքանչ է եւ հիշեցնում է մանկությունը, բայց արդյոք դուք չե՞ք հոգնել…
Ամանորի գիշերը «Եռաբլուրում». Ձեր լռությանը ես լույս եմ պարտք
«Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում մեկնարկել է հիշատակի եւ խոնարհման միջոցառումը՝ «Ձեր լռությանը ես լույս եմ պարտք» խորագրով։ Խոնարհման միջոցառման ռեժիսորը Արթուր Սահակյանն է,…
Ամանորյա ինչ ուտեստներ չի կարելի տալ երեխային և օրվա ինչ ռեժիմ պետք է սահմանել
Ամանորյա տոնական օրերին երեխային չի կարելի տալ այն ամենը, ինչ մեծահասակներն են ուտում, հայտարարել է մանկաբույժ Ալյոնա Միխայլովան։ Այս մասին,…
«Կարոտով թողեցիք մեզ». Ամանորի նախաշեմին «Եռաբլուրը» մարդաշատ է. խաղալիքներ, լույսեր, ծաղիկներ, նվերներ
Ամանորի նախաշեմին «Եռաբլուր» պանթեոնը մարդաշատ է, այստեղ են այցելում հարյուրավոր մարդիկ, այցելում են իրենց հարազատների եւ ընկերների շիրիմներին: Ընդհանրապես, «Եռաբլուրը»…
Նիկոլ Փաշինյանը մարտական դիրքեր է այցելել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր այցելել է արևելյան սահմանագիծ: Վարչապետը հանդիպել է դիրքապահներին, ընթրել նրանց հետ, պարգևներ հանձնել ծառայության մեջ աչքի…
«Մենք պարտավոր ենք և կանենք հնարավորը, որպեսզի դարեր ի վեր կանգուն ու անառիկ Արցախը միշտ լինի այդպիսին»
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամանորի և Սուրբ ծննդի առթիվ: Նախագահի շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.…
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի Ամանորի ուղերձը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի Ամանորի ուղերձը. «Սիրելի՛ հայրենակիցներ Հայաստանում, Արցախում և Սփյուռքում, Ավարտվում է 2021 թվականը՝ մեր ժողովրդի, Հայաստանի ու…
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն այցելել է մարտական դիրքեր
Սուրբ Ծննդյան տոնին ընդառաջ՝ դեկտեմբերի 31-ին, Ն․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Աﬔնայն Հայոց Կաթողիկոսը ՀՀ ԶՈւ հոգևոր առաջնորդ Հոգեշնորհ…

Новогоднее послание Президента Республики Армена Саркисяна
Дорогие соотечественники в Армении, Арцахе и Диаспоре! Завершается 2021 год – ещё один сложнейший для Армении и Арцаха год, трудный…
В новогоднюю ночь в военном пантеоне «Ераблур» чтут память павших воинов
В военном пантеоне «Ераблур» проходит поминальное мероприятие под названием «Я обязан светом вашему молчанию». Акция продлится полтора часа.
Никол Пашинян в сопровождении министра обороны посетил боевые позиции
Премьер-министр Никол Пашинян в сопровождении министра обороны Сурена Папикяна по случаю Нового года и Рождества Христова посетил боевые позиции, а…
«Мы обязаны сделать и сделаем все возможное, чтобы Арцах, который веками стоял и был непокоренным, всегда оставался таким»
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян направил поздравительное послание по случаю Нового года и Рождества Христова. В поздравительном послании президента, в…
Врач рассказала, какие новогодние блюда не стоит давать ребенку
При праздновании Нового года не следует давать ребенку то, что едят взрослые, сообщила «Газете.Ru» врач-педиатр «Инвитро-Урал» Алена Михайлова. По ее словам, каждому…
В канун Рождества Католикос Гарегин II посетил приграничные боевые позиции
Католикос всех армян Гарегин II в канун Нового года и Рождества побывал на боевых позициях на западной границе Армении. Об…
В Армении есть закрытая автодорога, Степанцминда-Ларс открыта для всех видов транспортных средств
Католикос Великого Дома Киликийского: Враги и друзья Армении должны знать, что она не брошена и не сирота
Наша Родина продолжает метаться на волнах неопределенности и отчаяния. Об этом говорится в заявлении, распространенном католикосом Великого Дома Киликийского Арамом…
Президент Арцаха побывал на передовой и поздравил военнослужащих АО с наступающим Новым годом
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян, в сопровождении министра обороны Камо Варданяна, побывал на передовой и поздравил военнослужащих Армии обороны с наступающим Новым…
Вице-премьер Армении Амбардзум Матевосян накануне новогодних праздников посетил передовую
Вице-премьер Армении Амбардзум Матевосян накануне новогодних и рождественских праздников посетил военнослужащих, несущих боевое дежурство на передовой. Об этом сообщается на…