Ոստիկանները հայտնաբերել են 14-ամյա տղային, ով կասկածվում է «Ռիո Մոլ»-ի մոտ 17-ամյա երիտասարդին դանակահարելու մեջ
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի ծառայողները ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզել են դեկտեմբերի 20-ին Արաբկիր վարչական շրջանի…
«Ծառայում եմ Հայրենիքիս ու ժողովրդիս». Արտակ Բեգլարյանը նշանակվել է Արցախի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար
Արցախի ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է արել՝ նշելով. «Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Ինչպես այսօր պաշտոնապես հայտարարվել է, Արցախի Հանրապետության…
Բերձորի, Աղավնոյի, Ներքին Սուսի, Կալերի բնակիչները չեն օգտվի միանվագ դրամական օգնության ծրագրից. այլ ծրագիր կգործի
ԱՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունից տեղեկացնում են, որ Բերձոր, Աղավնո, Ներքին Սուս, Կալեր համայնքների բնակիչները չեն օգտվի կորցված տարածքներում…
«Բոլորիս զանգում էր, բայց ես արգելեցի, որ զանգի, իր իսկ անվտանգության համար…բայց իզուր, ինքն ասելիք ուներ». 24-ամյա հերոսի քրոջ պատմությունը
24-ամյա լեյտենանտ Գևորգ Կիրակոսյանը ծնվել է Ալավերդի քաղաքում, ավարտել է Ռուսաստանի Հարավային դաշնային համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը, այնուհետև ընդունվել է Վազգեն…
Տարածվող ադրբեջանական տեսանյութն արվել է Սևանից 20 կիլոմետր հեռավորության վրա
Ադրբեջանական հարթակներից Ֆեյսբուքի հայկական տիրույթ հերթական խուճապային տրամադրություններ ստեղծող տեսանյութ է ներթափանցել։ Որոշ օգտատերեր, անդրադառնալով տեսանյութում պարող ադրբեջանական զինվորներին, …
Ողբերգական ավտովթար Երևանում. 67-ամյա վարորդը Honda-ով բախվել է ծառին, ապա քարե պարսպին. նա տեղում մահացել է
Այսօր՝ դեկտեմբերի 24-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 18:20–ի սահմաններում Երևանի բնակիչ, 67-ամյա Գագիկ Մ.-ն, դեռևս անհայտ հանգամանքներում,…
Տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և նախագահ Արմեն Սարգսյանի հանդիպումը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ: Զրուցակիցները քննարկել են երկրում ստեղծված իրավիճակին, առաջացած մարտահրավերների…
«Ժողովուրդը հասկանում է, որ գործ ունի մի իրավիճակի հետ, որտեղ իր քայլերը կարող են իր դեմ աշխատել»
Քաղաքագետ Սարո Սարոյանը ԳԱԼԱ-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով ընդդիմության կազմակերպած բողոքի ակցիաներին, հայտարարեց, որ իշխանության դեմ պայքարողներն ընդդիմության ինչ-որ մինի մասն…
Աշխատանքից ազատել են ընդդիմության կազմակերպած հանրահավաքին մասնակցելուց հրաժարվելու համար. հարուցվել է քրեական գործ
Դեկտեմբերի 22-ին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի մի օգտատեր հրապարակմամբ հայտնել էր, որ նախորդ օրը ամուսնուն աշխատանքից ազատել են ընդդիմության կազմակերպած հանրահավաքին…
Նախագահի հրամանագրով Սարգիս Հովհաննիսյանը նշանակվել է ԱԱԾ պետական պահպանության ծառայության պետ
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Սարգիս Հովհաննիսյանը նշանակվել է ԱԱԾ պետական պահպանության ծառայության պետ: Հրամանագրում ասվում է. «Հիմք ընդունելով վարչապետի…

«Он звонил нам всем, но я запретила ему звонить из соображений его же безопасности … но напрасно, ему было что сказать». История, рассказанная сестрой 24-летнего героя
Лейтенант Геворгу Киракосяну было 24 года, родился он в Алаверди, окончил юридический факультет Южного федерального университета России, затем поступил в…
У омского министра, не выпускавшего Навального в Германию, нашли плагиат в диссертации
Сообщество «Диссернет», занимающееся борьбой с плагиатом в научных трудах, обнаружило некорректные заимствования в диссертации Александра Мураховского, который возглавлял омскую больницу скорой помощи…
Майя Санду пообещала стать президентом для всех граждан Молдовы
Пятый президент Молдовы Майя Санду официально вступила в должность главы госдарства. Ее инаугурация состоялась в четверг, 24 декабря, в Кишиневе.…
Состоялась встреча премьер-министра Никола Пашиняна и президента Армена Саркисяна
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня провел встречу с президентом Республики Арменом Саркисяном. Как сообщили в Департаменте информации и по связям с общественностью…
«Народ понимает, что имеет дело с ситуацией, когда его шаги могут обернуться против него же»
В беседе с телекомпанией ГАЛА политолог Саро Сароян, обращаясь к организованным оппозицией протестам, заявил, что те, кто борются против власти, составляют небольшую часть оппозиции, но это…
На бывшего министра культуры Армении и бывшего посла в Израиле заведено уголовное дело
На бывшего министра культуры Армении Асмик Погосян и бывшего посла в Израиле Армена Смбатяна заведено уголовное дело. Бывший министр и…
Палата депутатов Великого Герцогства Люксембург приняла ходатайство, осуждающее действия Баку и Анкары против Арцаха
Палата депутатов Великого Герцогства Люксембург приняла ходатайство, осуждающее действия Азербайджана, Турции и джихадистов против Арцаха. об этом заявил Чрезвычайный и…
«Если решение будет силовым, тогда останется какой-нибудь очаг радикального противостояния». Политолог Бадалян
«Борьба власти и оппозиции везде характеризуется одной логикой — борьбой за власть. Весь вопрос в повестке дня и содержании борьбы», — сказал политолог Акоп…
Аргишти Кярамян назначен заместителем председателя Следственного комитета Армении
Решением премьер-министра Армении, Аргишти Кярамян назначен заместителем председателя Следственного комитета Армении. Об этом сообщает сайт правительства egov.am. Биографические данные Аргишти Элбекович…
Жесткий брексит отменяется: Британия и Евросоюз договорились
Британия и Евросоюз в последний момент перед окончательным выходом Соединенного Королевства из ЕС сумели избежать резкого разрыва без соглашения и…