ՄԻԵԴ-ը մերժել է Ադրբեջանի դիմումը գերիների նկատմամբ միջանկյալ միջոցների կիրառումը չեղարկելու մասին
Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը (ՄԻԵԴ) չորեքշաբթի որոշում է կայացրել «Հայաստանը՝ ընդդեմ Ադրբեջանի» ընդհանուր խորագրով միջպետական հայցերի գործերով: Ինչպես փոխանցում է ТАСС գործակալությունը,…
Յուվենտուսը չկարողացավ պարտության մատնել Ատալանտային
Իտալիայի Ա Սերիայի 12-րդ տուրի շրջանակում «Յուվենտուսը» սեփական հարկի տակ ընդունեց «Ատալանտային» (1-1): Ֆեդերիկո Կիեզայի խփած գնդակին (29), հյուրերը պատասխանեցին…
Երևանի քաղաքապետից ստացել եմ քաղաքապետի տեղակալի պաշտոնն ստանձնելու առաջարկ, որն ընդունել եմ. Գայանե Մելքումյան
Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Գայանե Մելքումյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է արել, որում տեղեկացնում է, որ Երևանի քաղաքապետից…
Ողբերգական ավտովթար Արարատում. Volkswagen-ը մի քանի պտույտ շրջվելով՝ գլխիվայր հայտնվել է ճանապարհին. կա 1 զոհ, 3 վիրավոր
Այսօր՝ դեկտեմբերի 16-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Արարատի մարզում: Ժամը 21:30-ի սահմաններում Երևան-Երասխ ավտոճանապարհի՝ ժողովրդին հայտնի «Զոդի կամրջի» հարևանությամբ,…
«Ասում էր՝ էնքան բան կա պատմելու, կգամ, կպատմեմ։ Տեսնես ի՞նչ էր պատմելու». զոհված հերոսի հոր պատմությունը՝ որդու մասին
«Դիրքը սուրբ տեղ է, պետք է հետո եկողներին լավ դիրք թողնենք». արցախյան պատերազմում զոհված հերոսի՝ Դավիթ Զաքարյանի խոսքերն են: Դավիթ…
Խծաբերդ-Հին Թաղեր հատվածում անհայտ կորած հայ զինծառայողների մասին. ՊԲ
Տարբեր լրատվամիջոցներով շարունակում են հակասական տեղեկություններ տարածվել Խծաբերդ-Հին Թաղեր հատվածում անհայտ կորած հայ զինծառայողների մասին: Մասնավորապես, շրջանառվում է ընդհուպ մինչև…
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակի պատասխանն Ադրբեջանի ԱԳՆ ներկայացուցչի պնդումներին
Հարց. Ռուսական «Կոմերսանտ» թերթին տված իր մեկնաբանությունում՝ Ադրբեջանի ԱԳՆ ներկայացուցիչը պնդել է, որ «հայկական զինված ուժերը պետք է դուրս բերվեն…
Վրաստանում միջին աշխատավարձն աճել է 22.4 լարիով
2020թ-ի 3-րդ քառորդի ընթացքում միջին ամսական աշխատավարձը նախորդ տարվա համապատասխան ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 1,8 տոկոսով (22,4 լարիով) ու կազմել…
«Կարգուկանոն չկա, ռուս խաղաղապահներն էլ, որքան հասկանում եմ, մարդկանց անվտանգության համար պատասխանատու չեն». իրավապաշտպան
«Հադրութի շրջանի Խծաբերդի ուղղությամբ անհետ կորել է 60 զինծառայողից բաղկացած ստորաբաժանում»,- այս մասին հայտարարել է ԱՀ ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանը: Իրավապաշտպան…
Փաշինյանն այսօր մեզ համոզում է, որ Գորիս-Կապան ճանապարհը պետք է անցնի նաև Ադրբեջանի տարածքով․ Ա. Զաքարյան
ՀՀԿ խորհրդի անդամ, ՀՀ պաշտպանության նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Պարտության մեղքը Բանակի վրա գցելու Նիկոլի…

ЕСПЧ подтвердил важность обеспечительных мер по взаимным претензиям Армении и Азербайджана
Европейский суд по правам человека (ЕСПЧ) вынес в среду решение по новым заявлениям в рамках межгосударственных исков, объединенных под общим…
Премия Сахарова для оппозиции Беларуси вручена Светлане Тихановской
На пленарном заседании Европарламента в Брюсселе среду, 16 декабря, прошла церемония вручения премии Сахарова «За свободу мысли» за 2020 год,…
Приговор о теракте в Charlie Hebdo: все 14 обвиняемых признаны виновными
В Париже суд приговорил двоих обвиняемых по делу о нападении на редакцию Charlie Hebdo в 2015 году к 30 годам…
«Говорил: «Мне нужно так много рассказать, приеду, расскажу». Интересно, что он собирался рассказать?» Рассказ отца погибшего героя о сыне
«Позиция — священное место, мы должны оставить позицию в хорошем состоянии тем, кто придет после». Это слова Давида Закаряна, героя, погибшего в Арцахской…
Родственники пленных до ночи находились в администрации Ширакской области.
Родственники пленных до ночи находились в администрации Ширакской области. Они потребовали от губернатора Тиграна Петросяна и начальника полиции области, организовать встречу с…
Лавров отрицает причастность Кремля к отравлению Навального
Министр иностранных дел России Сергей Лавров отрицает возможную причастность Кремля к отравлению российского оппозиционера Алексея Навального. «Мы уже привыкли к тому, что…
«Нет никакого порядка, российские миротворцы, насколько я понимаю, не несут ответственности за безопасность людей». Правозащитница
«В направлении Хцаберда Гадрутского района пропало подразделение из 60 военнослужащих», — заявил омбудсмен Артак Бегларян. По словам правозащитницы Жанны Алексанян, задержание людей…
Страны ЕС согласовали новый пакет санкций против режима Лукашенко
Государства Евросоюза согласовали новый, уже третий пакет санкций против режима Александра Лукашенко в Беларуси. Послы стран ЕС в среду, 16…
В Армении 22 декабря пройдут забастовки и акции неповиновения
С полудня 22 декабря на всей территории Армении пройдут забастовки и акции неповиновения. Об этом сообщил представитель Верховного органа АРФД…
Ведется расследование по выяснению обстоятельств гибели военнослужащего Ваге Бабаяна
15 декабря около 14:00 в одной из дислоцированных на северо-восточном направлении воинских частей Армии обороны был обнаружен солдат срочной службы Ваге Ованнесович…