Թուրքիայի մասին կպատրաստվի զեկույց, որում կուսումնասիրվի նաև Լեռնային Ղարաբաղի հարցը. Մերկել
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը, ամփոփելով Բրյուսելում ընթացող ԵՄ գագաթնաժողովի առաջին օրը, նշել է, որ Թուրքիայի դեմ կիրառվելիք պատժամիջոցներով «ԵՄ-ն ցույց…
Նիկոլ Փաշինյանը պարտավոր է ապահովել երկրում Սահմանադրության գերակայությունը և այն զերծ պահել ցնցումներից. Մ. Հարությունյան
«Այն, որ տարածաշրջանում տեղի են ունենում լուրջ վերադասավորումներ, ակնհայտ է։ Այստեղ շատ կարևոր է մեր՝ այդ փոփոխություններին անմիջական մասնակցություն ունենալը,…
Ավտովթար Գեղարքունիքի մարզում. Lexus-ը գլխիվայր շրջվել է. օպերատիվ են գործել փրկարարներն ու ճանապարհային ոստիկանները
Այսօր՝ դեկտեմբերի 11-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում: Ժամը 21:30-ի սահմաններում Սևան-Մարտունի-Գետափ ավտոճանապարհի Մարտունի քաղաքի վարչական տարածքում, դեռևս…
Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ակցիայի ժամանակ 101 քաղաքացի բերման է ենթարկվել․ Ոստիկանություն
Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով այսօր իրականացված ակցիայի ժամանակ Ոստիկանությունը բերման է ենթարկվել 101 քաղաքացու: Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացրեց ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության…
ՀՅԴ Բյուրոն խստորեն դատապարտում է Ադրբեջանի և Թուրքիայի ղեկավարների հայտարարությունները և հրավիրում միջազգային հանրության ուշադրությունը
2020 թվականի դեկտեմբերի 10-ին Բաքվում անցկացված զինվորական շքերթի ժամանակ Թուրքիայի և Ադրբեջանի ղեկավարներն իրենց թույլ են տվել ատելության խոսք պարունակող,…
Հայաստանը կրկին հայտնվել է Ուկրաինայի «կանաչ» ցանկում
Հայաստանի Հանրապետությունը կրկին հայտնվել է Ուկրաինայի «կանաչ» ցանկում։ Այս մասին հայտնում է Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանությունը: «Ըստ այդմ, առնվազն մինչև դեկտեմբերի…
Կառավարությունը պետք է գիտակցի, որ կա ճգնաժամ և այդ ճգնաժամը հնարավոր է լուծել միայն համազգային ջանքերով. նախագահ Արմեն Սարգսյան
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը բացառիկ հարցազրույց է տվել ՍիվիլՆեթին. Արշալույս Մղդեսյան — Պարոն նախագահ, մինչև ներքաղաքական իրավիճակին անդրադառնալը կուզեի Ձեր…
ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է զինվորական հոսպիտալ
Դեկտեմբերի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ: Հոսպիտալի բուժանձնակազմը նախարարին ներկայացրել է…
FIFA. Տարվա լավագույն մարզիչ ճանաչվելու 3 հավակնորդները
ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է տարվա լավագույն մարզչի հավակնորդների ցանկը: Այս մրցանակին հավակնում են երեք մարզիչներ. Հանս -Դիտեր Ֆլիկ (Բավարիա), Յուրգեն Կլոպ…

Будет подготовлен доклад, в котором будет рассмотрен также вопрос Нагорного Карабаха: Меркель
Подводя итоги первого дня саммита ЕС в Брюсселе, президент Франции Эммануэль Макрон отметил, что санкции против Турции «демонстрируют решимость ЕС».…
Никол Пашинян обязан обеспечить верховенство Конституции в стране, уберечь ее от потрясений. Политолог М. Арутюнян
«Очевидно, что в регионе происходят серьезные перестановки. Здесь очень важно, чтобы мы принимали непосредственное участие в этих изменениях, чтобы мы не…
Полиция: Во время акции протеста с требованием об отставке Пашиняна были подвергнуты приводу 101 человек
Во время акции протеста с требованием об отставке премьер-министра Армении Никола Пашиняна 11 декабря были подвергнуты приводу 101 человек. Об…
Армения снова оказалась в «зеленом» списке Украины
Республика Армения снова оказалась в «зеленом» списке Украины. Об этом сообщает посольство Армении в Украине. «Согласно этому, как минимум до…
Ведутся работы по формированию новых рубежей. Минобороны РА
В южной части государственной границы Республики Армения военнослужащие и резервисты подразделений Вооруженных сил РА проводят совместные работы по формированию новых…
Азербайджанские политики требуют вывода российских миротворцев из Арцаха
Ряд лидеров политических партий и общественных организаций Азербайджана, а также представителей азербайджанской диаспоры потребовали вывода российских миротворческих сил из Арцаха. Азербайджанские политика…
МИД Ирана вызвал посла Турции из-за прочитанного Эрдоганом стихотворения
Министерство иностранных дел Ирана вызвало посла Турции из-за стихотворения президента Турции Тайипа Эрдогана в Баку, которое Тегеран счел «неприемлемым». «Посол Турции в Иране был вызван в…
«Арарату было 22 дня от роду, когда Артуш ушел на службу. Он говорил, что его сын должен стать спортсменом, и я должна осуществить его мечту»
Артуш Араратович Хачатрян был призван в армию и служил в мартунинской воинской части в Арцахе. Во время войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха,…
Генсек ООН предрек сильнейший за 80 лет экономический спад
Генеральный секретарь ООН Антониу Гутерреш предупредил, что страны мира могут столкнуться c сильнейшим за 80 лет экономическим спадом. По его словам, сейчас…
Экс-посол Ирана в Азербайджане посоветовал Баку остерегаться Анкары
Бывший посол Ирана в Азербайджане Мохсен Пакаин посоветовал Баку остерегаться Анкары после критики Тегерана в адрес президента Турции Тайипа Эрдогана.…