Արցախի գյուղերում շարունակվում է թափուր բնակարանների և տների գրանցման գործընթացը
Մարտական գործողությունների ընթացքում Մարտունիում սկսվել ու շարունակվում է վնասված շենք-շինությունների գրանցման գործընթացը: Այս մասին իրազեկում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը: Ըստ…
Սահմանամերձ Բերդավան համայնքում գիշերը ադրբեջանցի է հայտնվել
Տավուշի մարզի սահմանամերձ Բերդավան համայնքում երեկ ադրբեջանցի է հայտնվել: NEWS.am-ի հետ զրույցում գյուղապետ Սմբատ Մուղդուսյանը հայտնեց, որ ադրբեջանցի տղամարդուն նկատել են…
Հրդեհ բնակարանում. կան տուժածներ և զոհ. մանրամասներ
Դեկտեմբերի 10-ին, ժամը 17:32-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Ներքին Շենգավիթ 9-րդ փողոցի թիվ 1 շենքի…
Հունաստանի ԱԳՆ. Ավելի ու ավելի շատ երկրներ են աստիճանաբար բախվում թուրքական ագրեսիային
Ավելի ու ավելի շատ երկրներ են աստիճանաբար բախվում թուրքական ագրեսիային: Այս մասին հայտարարել է Հունաստանի արտաքին գործերի նախարար Նիկոս Դենդիասը,…
ՄԱԿ-ում հաստատել են Լեռնային Ղարաբաղ առաքելություն ուղարկելու մտադրությունը
ՄԱԿ-ը պահպանում է իր առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղ ուղարկելու մտադրությունը եւ կոչ է անում բոլոր կողմերին համագործակցել՝ տարածաշրջան իր շուտափույթ ժամանման…
«Վերջին անգամ տեսել եմ մայիսին, բայց չեմ կարողացել գրկել ու կարոտս առնել՝ զուտ այն պատճառով, որ հանկարծ չվարակեմ». Վահեի պատմությունը՝ պատերազմում զոհված եղբոր՝ Արմանի մասին
Մատաղ սերնդին առաջնորդում է Հայրենիքի համար հերոսանալու գաղափարը. Հայրենիքի համար չարժե՞ մեռնել… Արման Յուրիկի Գրիգորյանը ծնվել է 2002թ. Շիրակի մարզի…
Վանաձորում թալանել են տեղի հայտնի ՍՊԸ-ներից մեկի գործադիր տնօրենի բնակարանը. հափշտակել են խոշոր չափի գումար և մոտ 50 կտոր ոսկյա զարդեր
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության ավագ քննիչ Գրիգորյանի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում դեկտեմբերի 9-ին Լոռու մարզում…
Բաքուն Արցախի դեմ ռազմական գործողություններն սկսել էր ակնհայտ ցեղասպան նկրտումներով. ՀՀ ԱԳ նախարար
Քանի դեռ աշխարհը կենտրոնացած էր Covid-19 համավարակի դեմ պայքարի վրա, Ադրբեջանը՝ Թուրքիայի և Մերձավոր Արևելքից օտարերկրյա զինյալ ահաբեկիչների ու վարձկանների…
Դժբախտ պատահար Ստեփանակերտ-Ասկերան ավտոճանապարհին. կա 2 զոհ
Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում ահազանգ է ստացվել Ստեփանակերտ-Ասկերան ավտոճանապարհի 4կմ-ում տեղի ունեցած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի մասին: Անհապաղ դեպքի…

Белорусская оппозиция объявила об открытии Народных посольств за рубежом
Лидеры белорусской оппозиции объявили об открытии альтернативных Народных посольств Беларуси за рубежом. Они намерены открыть со временем более 20 таких…
В приграничном селе Бердаван заметили азербайджанца
В приграничное село Бердаван Тавушской области Армении забрел азербайджанец. В беседе с Новости Армении-NEWS.am глава селе Смбат Мугдасян сообщил, что…
Путин рассказал о признании вины Ходорковским. А что сказал Ходорковский?
Одной из тем ежегодной встречи президента России с президентским советом по правам человека стал вопрос о помиловании. Владимир Путин заявил,…
МИД Греции: Все больше и больше стран постепенно сталкиваются с агрессией Турции
Все больше и больше стран постепенно сталкиваются с агрессией Турции. Об этом заявил министр иностранных дел Греции Никос Дендиас, передает…
Нидерланды заподозрили в шпионаже и высылают двух российских дипломатов
Нидерланды объявили о высылке двух российских дипломатов, которых заподозрили в шпионаже в секторе высоких технологий. Об этом говорится в сообщении…
В ООН подтвердили намерение направить миссию в Нагорный Карабах
ООН сохраняет намерение направить свою миссию в Нагорный Карабах и призывает все стороны к сотрудничеству для ее скорейшего прибытия в…
«В последний раз я видел брата в мае, но не смог обнять и утолить тоску, только потому, чтобы не заразить его». Рассказ Ваге о своем погибшем на войне брате Армане
Молодое поколение руководствуется идеей стать героем Родины. Разве не стоит умереть во имя Родины…? Арман Юрикович Григорян родился в 2002 году. В селе…
Баку начал военные действия против Арцаха с явным стремлением к геноциду. глава МИД Армении
Пока мир был сосредоточен на борьбе с пандемией Covid-19, Азербайджан при непосредственном участии Турции и иностранных боевиков-террористов и наемников с…
Дорожно транспортное происшествие на 4 км. трассы Степанакерт-Аскеран. Есть 2 жертвы
В кризисный центр Государственной службы по чрезвычайным ситуациям поступило сообщение о дорожно-транспортном происшествии на 4 км. трассы Степанакерт-Аскеран. На место…
«Одинаково опасны и те, кто цепляется за власть, и оппозиция, пытающаяся отнять у них эту власть силой». Политолог
«Премьер-министр должен уйти, но не по требованию оппозиции, его уход должен осуществиться без потрясений в рамках конституции и закона. Думаю, было бы правильно, если бы…