Խոշոր ու շղթայական ավտովթար Գյումրիում. բախվել են 3 Mercedes, Volkswagen, Nissan, Mitsubishi Pajero և Infiniti մակնիշի ավտոմեքենաները. կան վիրավորներ
Այսօր՝ դեկտեմբերի 6-ին, խոշոր ու շղթայական ավտովթար է տեղի ունեցել Շիրակի մարզում: Ժամը 21:40-ի սահմաններում, Գյումրի քաղաքի Սայաթ-Նովա փողոցում բախվել…
Մեկ օրվա ընթացքում Հայաստանից Ստեփանակերտ է վերադարձել ավելի քան 850 փախստական
Ռուս խաղաղապահներն ուղեկցել են փախստականների ավտոբուսները, որոնք Լեռնային Ղարաբաղ են վերադարձել Հայաստանի Հանրապետության տարածքից, հայտնում են Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունից: «Այսօր…
Իրանը հայտարարել է, որ գիտնական Մոհսեն Ֆախրիզադեի սպանության ժամանակ կիրառվել է արբանյակ
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի մամուլի քարտուղար, գեներալ Ռամեզան Շարիֆը հայտարարել է, որ միջուկային ֆիզիկոս Մոհսեն Ֆախրիզադեի սպանության ժամանակ կիրառվել է…
Բարսելոնան իմ երազանքի ակումբն է. Սևիկյան
Լա Լիգայի 12-րդ տուրում «Լեւանտեն» սեփական հարկի տակ հաղթեց «Խետաֆեին» (3-0): Հայազգի 19-ամյա ֆուտբոլիստ Էդգար Սևիկյանն իր նորամուտը նշեց Վալենսիան…
«Նոյեմբերի 9-ից հետո նոր պլաններ ստեղծվեցին՝ վերադարձնել մեր հայրենիքը, իսկ անձնական պլանները մղվեցին երկրորդ պլան»
Սեպտեմբերի 27-ին Ադրբեջանի կողմից Արցախի դեմ սանձազերծված լայնածավալ պատերազմը բոլորին համախմբեց մեկ գաղափարի շուրջ. այն է՝ հայրենիքի պաշտպանությանը։ Գուրգեն Սիմոնյանը…
Կոչ ենք անում հետ կանչել «Բարձրագույն կրթության և գիտության մասին» օրենքի նախագիծը. ԵՊԲՀ
«Բարձրագույն կրթության և գիտության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագծի վերաբերյալ ԵՊԲՀ գիտական խորհրդի, պրոֆեսորադասախոսական և բժշկական անձնակազմի, գիտաշխատողները և ուսանողները…
«Ադրբեջանը Դադիվանքը հանձնեց ուդիներին. նույն ճակատագիրը սպասվում է մեր այլ վանքերին և եկեղեցիներին». ադրբեջանագետ
Ադրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովան ֆեյսբուքյան գրառում է արել, որում անդրադառնում է Դադիվանքին, ինչպես նաև Ադրբեջանի տարածքում մնացած հայկական մյուս եկեղեցիների ճակատագրին։…
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են։ Արագածոտնի մարզի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող…
ՃՏՊ Ճամբարակ-Դրախտիկ ավտոճանապարհին․ կան տուժածներ
Դեկտեմբերի 6-ին, ժամը 15:45-ին Գեղարքունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ճամբարակի լեռնանցքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ. կան…
Վրաերթ Կոտայքի մարզում. 33-ամյա վարորդը BMW-ով վրաերթի է ենթարկել 28-ամյա հետիոտնին. բժիշկները պայքարում են վիրավորի կյանքի համար
Այսօր՝ դեկտեմբերի 6-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ժամը 18:55-ի սահմաններում, Երևանի բնակիչ, 33-ամյա Փայլակ Մակվեցյանը, իր վարած BMW…

В Степанакерт из Армении за сутки вернулись более 850 беженцев
Российские миротворцы сопроводили автобусы с беженцами, возвращающимися в Нагорный Карабах с территории Республики Армения, сообщает Минобороны России. «Автобусами из Еревана…
Сторонники Майи Санду в Кишиневе требуют отставки кабмина и роспуска парламента
В Кишиневе на площади Великого Национального Собрания в воскресенье прошла массовая акция протеста сторонников вновь избранного президента Майи Санду с…
Иран заявил, что при убийстве ученого Мохсена Фахризаде использовался спутник
Пресс-секретарь Корпуса стражей Исламской революции, генерал Рамезан Шариф заявил, что при убийстве физика-ядерщика Мохсена Фахризаде использовалось управляемое спутником электронное оборудование,…
«Азербайджан передал Дадиванк удинам. Такая же участь ожидает и другие наши монастыри и церкви». Азербайджановед
Азербайджановед Анжела Элибегова разместила в Facebook пост, в котором говорится о Дадиванке, а также о судьбе других оставшихся на территории…
«После 9 ноября зародились новые планы: вернуть нашу Родины, а личные планы отодвинулись на второй план»
Широкомасштабная война, развязанная 27 сентября Азербайджаном против Арцаха, объединила всех вокруг одной идеи — защиты Родины. Гурген Симонян ушел на передовую добровольцем. Он член спецбатальона в Шуши,…
Трамп на митинге в Джорджии вновь заявил о непризнании победы Байдена
Президент США Дональд Трамп в субботу выступил на митинге в штате Джорджия — впервые после президентских выборов 3 ноября, своё поражение на…
Протесты в Беларуси: более 300 задержанных в Минске «на марше воли»
В Минске на очередной воскресной акции протеста задержано более 300 человек, по официальной формулировке минской милиции — за нарушение законодательства…
Левон Тер-Петросян. Снова об опасности гражданской войны
Митинг под руководством Вазгена Манукяна усилил мои опасения по поводу опасности гражданской войны, угрожающей нашей стране. Основанием для выражения столь…
«Народ Армении, воспитанный Нжде и Монте, никогда не согласится стать регионом России. О.Хуршудян
Телекомпания ГАЛА провела беседу с руководителем Центра поддержки свободных гражданских инициатив Овсепом Хуршудяном о внутриполитической ситуации в Армении, заочной «перестрелке» бывших и нынешних и необходимости противостоять новым…
Беларусь: более 160 задержанных в ходе протестов
В Беларуси продолжаются массовые протесты после президентских выборов 9 августа и объявления победы Александра Лукашенко. DW следит за событиями воскресенья, 6…