Մեր մեքենաները զբաղվում են բացառապես իրենց լիազորություններից բխող գործունեությամբ. «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ
Երևանի քաղաքապետարանի «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ մեքենաներով ոստիկանական ուժեր տեղափոխելու մասին համացանցում տարածվող տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը։ «Մեր անձնակազմը և մեր մեքենաները…
Նա չէր հավատում, որ Ջաբրայիլի մարտից հետո կյանք կա. վիրավոր Սեյրանը նոր հրաշքի է սպասում
Սեյրան Սողոյանն Արցախում վիրավորված զինվորներից մեկն է։ Հիշում է` ինչպես է բժիշկը մոտեցել, զննել, հարց տվել, բայց ինքը չի կարողացել…
Շուշիի եռյակը կրկին միասին
ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը սոցցանցի իր էջում հրապարակել է համացանցի օգտատերերին հայտնի Շուշիի փոքրիկ բնակիչների` երեք ընկերների հանդիպումը:
Նախագահի հրամանագրով` տասը զինծառայող հետմահու պարգևատրվել է Մարտական ծառայության մեդալով
ՀՀ նախագահի հրամանագրով՝ հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած խիզախության և անմնացորդ նվիրումի համար ՀՀ ՊՆ ներքոհիշյալ զինծառայողներին հետմահու պարգևատրվել են Մարտական…
ՈՒԵՖԱ-ի գործկոմը չեղարկել է Հայաստանում և Ադրբեջանում միջազգային հանդիպումներ անցկացնելու արգելքը
Հայաստանում և Ադրբեջանում կրկին կարող են կայանալ ՈՒԵՖԱ-ի հովանու ներքո անցկացվող մրցաշարերի հանդիպումներ: Այս որոշումը կայացվել է ՈՒԵՖԱ-ի գործադիր կոմիտեի՝…
«Մուլտի Գրուպ Կոնցեռն»-ի գլխավոր տնօրենին դատարանն ազատ արձակեց
Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանի դատավորը որոշում է կայացրել ազատ արձակել «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի գլխավոր տնօրեն Սեդրակ Առուստամյանին: Հիշեցնենք,…
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանին: Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի կողմից գերեվարված հայ…
Արման Թաթոյանը ներկակացրել գերինների նկատմամբ ադրբեջանական զինված ուժերի խոշտանգումներն ու անմարդկային վերաբերմունքը
Այսօր ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունում Հայաստանում ներկայացված բոլոր դիվանագիտական առաքելությունների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներին եմ ներկակացրել հայկական կողմի զինվորականների ու…
Ցավով տեղեկացա, որ ինչպես իր շատ հերոս ընկերները, 18-ամյա Հովիկ Կոցինյանը ևս անմահացել է. պատերազմում զոհվել է նաև նրա հայրը
«Սուր անկյուն» հաղորդաշարի հեղինակ և վարող Վահե Ղազարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. Տարածելը խիստ ցանկալի է!! Երևի կհիշեք այս…
Վիճաբանություն և դանակահարություն Երևանում. 24 և 25-ամյա եղբայրները տեղափոխվել են հիվանդանոց
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում դեկտեմբերի 2-ին Երևանում տեղի ունեցած դանակահարությունների փաստով: Ժամը 20:30-ի սահմաններում…

Армяне Арцаха не могут находиться под юрисдикцией Азербайджана: речь главы МИД на саммите ОБСЕ
Азербайджан и Турция теперь настаивают на том, что ситуацию, возникшую в результате применения силы, агрессии и войны, крупномасштабных нарушений международного…
Президент и омбудсмен Армении обсудили шаги по возвращению военнопленных
Президент Армении Армен Саркисян принял защитника прав человека Армана Татояна. Как сообщили в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении,…
В Министерстве иностранных дел РА главам всех представленных в Армении дипломатических миссий и международных организаций я представил доказательства и анализ, подтверждающие пытки и бесчеловечное обращение со стороны азербайджанских вооруженных сил в отношении армянских военнослужащих и гражданских лиц
Сегодня в Министерстве иностранных дел РА главам всех представленных в Армении дипломатических миссий и международных организаций я представил доказательства и…
Юрий Котенок: За свою ненависть к армянам и русским Азербайджан должен быть наказан
Сегодня идет атака на христианство. А армяне в силу своей уязвимости по географическому расположению первыми принимают этот удар. Об этом…
«Пока еще не поздно, пока азербайджанцы не пришли занять позиции, нужно действовать быстро»
Независимый депутат Тагуи Товмасян написала: -Действуйте, пока не поздно. Один из актуальных вопросов повестки дня после сдачи Карвачара касается судьбы…
Тот, кто сеет антироссийские настроения больной и предатель; создание российской базы в Арцахе поможет и нам, и региону. Советник президента Республики Арцах Д. Бабаян
Собеседник телекомпании ГАЛА — советник президента Арцаха Давид Бабаян. — Г-н Бабаян, является ли Ваше заявление о создании российской военной…
Захарова заявила, что оценочная миссия ООН готовится прибыть в Нагорный Карабах
Комплексная миссия ООН готовится направиться в Нагорный Карабах для оценки гуманитарной ситуации в регионе. Как передает ТАСС, об этом на брифинге…
НС Франции принял резолюции о срочной необходимости признания Нагорного Карабаха
Сегодня, через неделю после исторического решения Сената Франции о признании Республики Арцах, Национальное собрание Франции 188 голосами за и 3…
«В случае, если пост премьер-министра Армении останется вакантным ПСА выдвинет Эдмона Марукяна»
В случае, если пост премьер-министра Армении останется вакантным, фракция Национального Собрания «Просвещенная Армения» выдвинет на эту должность кандидатуру председателя партии…
Арарат Мирзоян встретился с председателем КС
Председатель Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян провел встречу с новоизбранным председателем Конституционного суда Арманом Диланяном. Об этом сообщили в Управлении по…