Ուկրաինան մտադիր է Թուրքիայի հետ ազատ առևտրի գոտի ստեղծել
Ուկրաինայի վարչապետ Դենիս Շմիգալը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ քննարկել է երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական և էներգետիկ համագործակցությունը, ինչպես…
Արա Այվազյանն Իտալիայի ԱԳ նախարարի հետ զրույցում անդրադարձել է Արցախի դեմ ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակին և տարածաշրջանային զարգացումներին
Դեկտեմբերի 2-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը հեռախոսազրույց ունեցավ Իտալիայի արտաքին գործերի և միջազգային համագործակցության նախարար Լուիջի դի Մայոյի հետ:…
Լոռու մարզում անհայտ մակնիշի և համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը վրաերթի է ենթարկել 2 հետիոտնի և դիմել փախուստի. 1-ը մահացել է, մյուսը՝ վիրավորվել
Այսօր՝ դեկտեմբերի 2-ին, մահվան ելքով վրաերթի և դեպքի վայրից փախուստի դեպք է տեղի ունեցել Լոտու մարզում: Ժամը 20:00-ից 20:10-ի սահմաններում…
Սան Վինչենցոյի քաղաքային խորհուրդը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը
Սան Վինչենցոյի քաղաքային խորհուրդը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը։ Այս մասին տեղեկացրին Իտալիայում ՀՀ դեսպանությունից։
Serie A. Իտալիայի առաջնության նախորդ ամսվա լավագույն գոլերը
Իտալիայի առաջնության You Tube-յան պաշտոնական ալիքը ներկայացրել է նոյեմբեր ամսվա լավագույն գնդակները: Նշենք, որ դրանց թվում է նաև Հայաստանի հավաքականի…
Արցախցիներին հյուրընկալած ֆիզիկական անձինք կառավարությունից կստանան ֆինանսական աջակցություն
Հայաստանի կառավարությունը սոցիալական աջակցություն կտրամադրի 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ից Ադրբեջանի Հանրապետության կողմից Արցախի Հանրապետության ուղղությամբ սկսված ռազմական գործողությունների հետևանքով տեղահանված…
Անմահացած հերոս Վրեժ Պողոսյանի հուղարկավորությունից հետո ծնվել է նրա առաջնեկը՝ Մաքսը. Աննա Հակոբյանն այցելել է ընտանիքին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կինը՝ Աննա Հակոբյանը, ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանի հետ այսօր այցելել է անմահացած հերոս Վրեժ Պողոսյանի ընտանիքին։…
«Մեծ աչքերով նայում էր աչքերիս մեջ, ասում էր՝ մամա, ուզում եմ չարություն չանեմ, բայց չեմ կարող խելոք մնամ». 20-ամյա Արսենը զոհվեց հանուն հայրենիքի
Արսեն Ռուբիկի Աբրոյանը ծնվել է Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիկ գյուղում, ընտանիքի կրտսեր զավակն է (ունի 1 քույր, 1 եղբայր): Արսենը ժամկետային…
«Վլադիմիրիչը Վովաեւիչին ընդամենն անձնական անվտանգության երաշխիքներ է տվել, իսկ թիմին, հետագայում, քիչ ծեծ ուտելու հույսեր»
Քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Զարմանալի է, որ Նիկոլի թիմը օգեւորվել է Պուտինի խոսքերից, իսկ հակառակ կողմը…

Городской Совет Сан-Винченцо признал Геноцид армян
О Кыргызстане или о Киргизии, как многие в Германии называют эту центральноазиатскую республику, здесь знают мало и в СМИ говорят крайне…
«Владимирич дал Воваевичу только гарантии личной безопасности, а его команде — надежду быть в будущем меньше битыми»
Политолог Степан Даниелян написал на своей странице в Facebook: «Удивительно, что команду Никола воодушевили слова Путина, а другую сторону они…
Правительство окажет помощь лицам, приютившим переселенных из Арцаха граждан
Правительство Армении окажет социальную помощь лицам, которые приютили переселенных из Арцаха граждан в результате боевых действий, начатых Азербайджаном 27 сентября…
«Огромными глазами он смотрел мне в глаза и говорил: «Мама, я хочу не шалить, но не могу». 20-летний Арсен погиб во имя Родины
Арсен Рубикович Аброян родился в селе Варденик Гегаркуникской области, он младший ребенок в семье (у него 1 сестра, 1 брат).…
Human Rights Watch бьет тревогу в связи с бесчеловечным обращением с пленными армянами в Азербайджане
Азербайджанские силы продемонстрировали бесчеловечное обращение с армянами, взятыми в плен в ходе нагорно-карабахского конфликта. Об этом заявила международная организация Human…
Более 1,4 тыс. беженцев вернулись из Армении в Нагорный Карабах за сутки
Свыше 1,4 тыс. беженцев вернулись в свои дома из Еревана в Нагорный Карабах за сутки. Как передает ТАСС, об этом говорится…
Комиссия палаты представителей Бельгии приняла резолюцию, осуждающую агрессию Азербайджана против Арцаха
Комиссия палаты представителей Бельгии по иностранным делам приняла резолюцию, осуждающую агрессию Азербайджана против Арцаха. Резолюция призывает к соблюдению режима прекращения…
«В Армении демократия не прощается». Правозащитница
«Бывший преступный режим как лгал прежде, так лжет и теперь, потому что были проблемы, которым никак невозможно было противостоять, и основы переговорного процесса более или менее подсказывают, что и прежний преступный режим…
Чубайс покидает пост главы “Роснано“. Путин предложил этот пост другому
Президент Владимир Путин предложил должность главы «Роснано» первому зампреду коллегии Военно-промышленной комиссии Сергею Куликову. Нынешний глава корпорации Анатолий Чубайс, который…