Չեմպիոնների լիգա. Ռեալը կրկին պարտվեց Շախտյորին
ՉԼ խմբային փուլի 4-րդ տուրում Դոնեցկի «Շախտյորը» սեփական հարկի տակ առավելության հասավ Մադրիդի «Ռեալի» նկատմամբ: Տանտերերը հաղթեցին 2:0 հաշվով: Գոլի…
Անթույլատրելի է Նիկոլ Փաշինյանի կողմից դատավորների հետ կոնկրետ քրգործերին առնչվող հարցերով խորհրդակցությունների անցկացումը. ՓՊ
Անթույլատրելի է Նիկոլ Փաշինյանի կողմից դատաիրավական համակարգի ներկայացուցիչների, մասնավորապես՝ դատավորների հետ կոնկրետ քրեական գործերին առնչվող հարցերով խորհրդակցությունների կամ քննարկումների անցկացումը:…
Արցախի կառավարությունը տրամադրում է կոմունալ ծառայությունների փոխհատուցում
Արցախի կառավարությունը բնակչության կոմունալ ծառայությունների փոխհատուցման աջակցություն է տրամադրում 2020 թվականի դեկտեմբեր ամսվա և 2021 թվականի բոլոր ամիսների համար. այս…
Արտաշատի ոստիկանները ապօրինի զինամթերք և առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոց են հայտնաբերել
Ոստիկանության Արտաշատի բաժնում տեղեկություններ էին ստացվել, որ Արարատի մարզի Շահումյան գյուղի 39-ամյա մի բնակիչ տանն ապօրինի ռազմամթերք և թմրանյութ է…
Թուրքերին զայրացրել է, որ ֆրանսիացի գործիչը կիսվել է պատմական Հայաստանի քարտեզով
Թուրքական մամուլը սկանդալային է որակել Ֆրանսիայի Օվերն-Ռոն-Ալպեր երկրամասի ղեկավար, պետական գործիչ Լորան Վոկյեյի կողմից արված գրառումը և դրան կցված նկարը։…
Թուրքիան և Ռուսաստանը զինադադարի մշտադիտարկման համատեղ կենտրոնի վերաբերյալ համաձայնագիր են կնքել
Թուրքիայի և Ռուսաստանի միջև ավարտվել են Ադրբեջանի տարածքում թուրք-ռուսական համատեղ մշտադիտարկման կենտրոնի ստեղծման տեխնիկական մանրամասների շուրջ բանակցությունները, կնքվել է համաձայնագիր:…
«Իմ խորին համոզմամբ՝ ռազմագերիների վերադարձի համար Ադրբեջանի կողմից ներկայացվել են կամ ներկայացվելու են այլ նախապայմաններ, որոնք նշված չեն հայտարարության մեջ». Ն. Նորիկյան
ՀՀ փաստաբանների պալատի անդամ, փաստաբան Նորայր Նորիկյանի կարծիքով՝ հոկտեմբերի 9-ին ստորագրված եռակողմ հայտարարությունը տխրահռչակ, պարտվողական, Հայաստանի և հայ ժողովրդի նկատմամբ…
Որոշել եմ տեղափոխվել Արցախ և պատրաստ եմ օգնելու Արցախին և Արցախի ժողովրդին ուժերիս ներածի չափով. Մանե Թանդիլյան
Որոշել եմ տեղափոխվել Արցախ և պատրաստ եմ օգնելու Արցախին և Արցախի ժողովրդին ուժերիս ներածի չափով: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում…
ԼՂ-ում անհայտ կորած զինծառայողների հարցը գտնվում է ՌԴ բարձրագույն ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում․ դեսպանատուն
Լեռնային Ղարաբաղում պատերազմի ընթացքում անհայտ կորած զինծառայողների հարցը գտնվում է Ռուսաստանի Դաշնության բարձրագույն ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում: Այս մասին հայտարարել է…

«Я глубоко убежден, что для возвращения военнопленных Азербайджан представил или представит другие предварительные условия, которые не упоминаются в заявлении». Адвокат Н. Норикян
По мнению члена Палаты адвокатов РА Норайра Норикяна, подписанное 9 октября печально известное трехстороннее заявление является пораженческим, явно неблагоприятным для армянского народа документом, который не отражает реальной…
«Россия – в первую очередь отвечает за вопросы военнопленных и пропавших без вести, потому что она посредник, ответственный». Правозащитница
«Правительство должно очень внимательно относиться к вопросу военнопленных и пропавших без вести. Им нужно оставить все свои дела и заняться этим…
Россия и Турция подписали соглашение о центре мониторинга в Арцахе
Москва и Анкара подписали документ о создании совместного центра мониторинга в Арцахе. «Технические переговоры между Россией и Турцией о создании…
Вопрос розыска пропавших без вести находится в фокусе внимания высшего руководства РФ: посольство
Вопрос розыска военнослужащих, пропавших без вести в ходе боевых действий в Нагорном Карабахе, и передачи родственникам тел погибших находится в…
«Мы чувствуем себя преданными, он подарил земли, удерживаемые ценой нашей жизни. Участвовавший в войне доброволец
С первого дня войны мы — члены МС АРФД отправились на передовую, были в Матагисе, потом в Егникнер. Теперь мы…
Армения осуждает теракты: реакция МИД Армении на убийство Мохсена Фахризаде
Армения осуждает все виды террористических актов в регионе и во всем мире. Об этом в ответ на вопрос государственного информационного…
«Арцах как был под влиянием России, так и остался, но Турция продолжает свою игру». Тюрколог А. Испирян
«Для того, чтобы решить вопрос Арцаха, Россия сделала то, что хотела, но, чтобы не обидеть Турцию, каким-то образом включила ее…
Вагаршак Арутюнян встретился с президентом Арцаха
Вагаршак Арутюнян совершил свой первый визит в Арцах после назначения на должность министра обороны Армении. Его приняли президент Араик Арутюнян…