«Մանկական Եվրատեսիլ-2020» մրցույթում հաղթող է ճանաչվել Ֆրանսիայի ներկայացուցիչը
«Մանկական Եվրատեսիլ-2020» երգի միջազգային մրցույթում, որի եզրափակիչը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 29-ին հեռուստակամրջի ձևաչափով, հաղթել է Ֆրանսիայի ներկայացուցիչ Վալենտինան: Այս…
Ռուս խաղաղապահների աջակցությամբ ևս 2431 մարդ Հայաստանից վերադարձել է Լեռնային Ղարաբաղ
Ռուս խաղաղապահների աջակցությամբ վերջին մեկ օրում ավելի քան 2400 փախստական է Հայաստանից վերադարձել Լեռնային Ղարաբաղ: ТАСС գործակալության փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացրել են…
Դեպի Ստեփանակերտ անվճար ուղևորվող ավտոբուսները վաղը եղանակային վատ պայմանների պատճառով չեն մեկնի
Ուշադրություն ՀՀ-ում Արցախի կառավարության օպերատիվ շտաբը և Երևանի քաղաքապետարանը տեղեկացնում են, որ Երևանի «Կիլիկիա» ավտոկայանից դեպի Ստեփանակերտ անվճար ուղևորվող ավտոբուսները…
Դադիվանքի վանահայր Տեր Հովհաննեսը տեղափոխվել է Երևանի Սուրբ Երրորդություն եկեղեցի
Դադիվանքի վանահայր Տեր Հովհաննես քհն. Հովհաննիսյանը Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հրամանով ժամանակավոր տեղափոխվել է Երևանի Սուրբ Երրորդություն եկեղեցի, այս…
Serie A. Նապոլի-Ռոմա. Մեկնարկային կազմեր, ուղիղ եթեր
Իտալիայի առաջնության 9-րդ տուրի շրջանակում «Նապոլին» ընդունում է «Ռոմային»: Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը հյուրերի մեկնարկային կազմում է: …
Դիեգո Մարադոնայի բժիշկը կասկածվում է անզգուշությամբ սպանություն կատարելու մեջ
Արգենտինայի իշխանությունները հետաքննություն են սկսել վերջերս մահացած ֆուտբոլիստ Դիեգո Մարադոնային բուժած բժիշկ Լեոպոլդո Լուկեի նկատմամբ: Դատախազությունը ստուգում է այն վարկածը,…
Տեղեկությունը, թե Նիկոլ Փաշինյանի ավտոմեքենային ձվով հարվածելու համար քաղաքացի է բերման ենթարկվել, չի համապատասխանում իրականությանը․ Ոստիկանություն
Ոստիկանությունը պարզաբանում է տարածել, որ իրականությանը չի համապատասխանում ԶԼՄ-ներում և սոցցանցում տարածված տեղեկությունը, թե Նիկոլ Փաշինյանի ավտոմեքենային ձվով հարվածելու համար…
Ինդոնեզիայում ժայթքել է Լեւոտոլո հրաբուխը
Ինդոնեզիայի Լոմբլեն կղզում ժայթքել է Լեւոտոլո հրաբուխը: Կիրակի հրաբխի հետեւանքով գոյացել է 4 կմ բարձրությամբ ծխի սյուն, հաղորդում է ՄԿ-ը: Սեյսմոլոգները…
Անձամբ ՌԴ նախագահն է զբաղվում գերիների հարցով․ Արա Աբրահամյան
Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը հայ ռազմագերիների խնդրով դիմել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։ Տեղեկանում ենք ՌՀՄ-ի յութուբյան ալիքում…
Մահվան ելքով վրաերթ Արարատի մարզում. 70-ամյա վարորդը ՎԱԶ-2102-ով վրաերթի է ենթարկել հետիոտնին. վերջինս հիվանդանոցի ճանապարհին մահացել է
Երեկ՝ նոյեմբերի 28-ին, մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Արարատի մարզում: Ժամը 06:20-ի սահմաններում, Արարատի մարզի բնակիչ, 70-ամյա Գագիկ Մասումյանը…

«Детское Евровидение — 2020» выиграла исполнительница из Франции
Международный песенный конкурс «Детское Евровидение — 2020», финал которого состоялся 29 ноября в формате телемоста из-за пандемии коронавируса, выиграла певица…
За сутки из Армении в Карабах вернулся 2 431 человек
Более 2400 беженцев вернулись с территории Армении в Нагорный Карабах при содействии российских миротворцев за прошедшие сутки. Об этом в…
Отец Ованнес из Дадиванка переведен в церковь Святой Троицы в Ереване
Распоряжением Католикоса Всех Армян Его Святейшества Гарекина II настоятель Дадиванкского монастырского комплекса – отец Ованнес Ованнисян временно переведен в церковь Святой Троицы…
Информация о том, что за удар по автомобилю Пашиняна яйцом был подвергну приводу гражданин, не соответствует действительности․ Полиция
Полиция опубликовала пояснение о том, что распространенная некоторыми СМИ и в соцсетях информация, что за удар по автомобилю Пашиняна яйцом…
Смерть Диего Марадоны: врача подозревают в убийстве по неосторожности
Аргентинские власти начали расследование в отношении врача Леопольдо Луке, который лечил недавно умершего футболиста Диего Марадону. Прокуратура проверяет версию, что…
Вопросом пленных занимается лично президент Российской Федерации․ Председатель Союза армян России Ара Абрамян
Председатель САР (Союза армян России) Ара Абрамян обратился к президенту России Владимиру Путину с вопросом об армянских военнопленных. Об сообщается…
В Индонезии произошло извержение вулкана Левотоло
На индонезийском острове Ломблен началось извержение вулкана Левотоло. В воскресенье вулкан выбросил столб пепла на высоту 4 км, сообщает МК. Сейсмологи…
Вспомним наших героев. Муш Акопян из гранатомета поразил 4 вражеских танка и еще несколько единиц бронетехники
Муш Мери Акопян из общины Цаккар Гегаркуникской области, в 2018 году был призван в Армию обороны Республики Арцах. 27 сентября…
«Необходимо законно вооружить население всех приграничных населенных пунктов, в том числе и Мегри … слабеющая Россия может внезапно уйти, как это было в 1917-18 годах»
Телекомпания ГАЛА провела беседу с лидером Консервативной партии Микаелом Айрапетяном о трехстороннем заявлении, его последствиях, ситуации в стране и других вопросах. —…