«Ռոմա»-ի մեկնարկային կազմը «Կլուժ»-ի դեմ խաղում
Ֆուտբոլի Եվրոպայի լիգային խմբայի փուլի «Կլուժ»-«Ռոմա» խաղի մեկնարկում կազմերը հայտնի են: Իտալական ակումբի գլխավոր մարզիչ Պաուլո Ֆոնսեկան «Ռոմա»-ի մեկնարկային կազմում…
Վարդենիս-Մարտակերտ հատվածի ամբողջ կապի գիծը թալանվել է մեր հայրենակիցների կողմից. Արցախի նախագահը խորհրդակցություն է անցկացրել
Ռազմական գործողությունների հետեւանքով Արցախի ենթակառուցվածքները կրիտիկական վիճակում են: Նման գնահատական է տվել Արցախի պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի…
Մերկ լուսանկարները չհրապարակելու համար աղջկանից փող է շորթել․ Մարտունու ոստիկանների բացահայտումը
Նոյեմբերի 25-ին ոստիկանության Մարտունու բաժնում ստացված հաղորդման համաձայն՝ անչափահաս մի աղջկանից փող են շորթել։ Քննությանը հայտնի նախնական տվյալներով՝ մի երիտասարդ,…
Գյումրիում ռուս զինծառայողի դի են հայտնաբերել
Ռուս զինծառայողներից մեկը Գյումրիի զորամասի տարածքից դուրս գտնվող բնակության վայրում հայտնաբերել է համածառայակցի մարմինը` առանց կյանքի նշանների։ Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում լուրի…
Նոր արգելքներ Վրաստանում. չի գործի տրանսպորտը, փակվում են խանութներն ու ռեստորաները
Վրաստանում կորոնավիրուսով պայմանավորված նոր սահմանափակումներ են։ Նոյեմբերի 28-ից հունվարի 31-ը ներառյալ. Արգելվում է մարդկանց տեղաշարժը ինչպես ոտքով, այնպես էլ տրանսպորտով…
Զինծառայողների հարազատները փորձեցին փակել վարչապետի ավտոշարասյան ճանապարհը
Կառավարության շենքի բակում քիչ առաջ լարված իրավիճակ էր։ NEWS.am-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ արցախյան պատերազմի մասնակած անհետ կորած զինծառայողների հարազատները փորձել են փակել…
«Նկարի տղան իմ ձեռքը պինդ բռնեց, որ քիչ շարժվեմ, որպեսզի ցավեր չլինի. հիմա փնտրում եմ նրան». 18-ամյա զինծառայողի հայտնի լուսանկարի պատմությունը
Աշոտ Թադևոսյանը պարտադիր ժամկետային զինծառայող է, պատերազմից 2 ամիս առաջ էր զորակոչվել բանակ: Ծառայության 2 ամիսներն անցել է Ջրականում՝ Ջաբրայիլում: …
Վերսկսվում են Մոսկվա-Գյումրի-Մոսկվա երթուղով չվերթները
Ռուսական «Պոբեդա» ավիաընկերությունն այսօր՝ նոյեմբերի 26-ին, վերսկսեց Մոսկվա («Վնուկովո» օդանավակայան) – Գյումրի («Շիրակ» օդանավակայան)- Մոսկվա («Վնուկովո» օդանավակայան) երթուղով չվերթերը: Այս…
Միրզոյանը նամակով Արցախի վերաբերյալ բանաձևի ընդունման համար շնորհակալություն է հայտնել Ժերար Լարշեին
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը նամակ է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեին՝ շնորհակալություն հայտնելով վերջինիս եւ…

Российский военнослужащий найден мертвым в Гюмри
В Гюмри найден мертвым военнослужащий 102-й российской военной базы, сообщили Sputnik Армения в пресс-службе Южного военного округа, передает Sputnik-Армения. Отмечается,…
Более 1 700 беженцев вернулись в Нагорный Карабах за текущие сутки
Российские миротворцы за текущие сутки сопроводили 1 777 беженцев, возвращающихся в Нагорный Карабах из Армении. Об этом сообщили в четверг…
Возобновлены рейсы Москва-Гюмри-Москва
Рейсы Москва (аэропорт «Внуково»)-Гюмри (аэропорт «Ширак» )- Москва (аэропорт «Внуково») российского лоукостера «Победа» возобновились с 26-го ноября. Об этом сообщает…
Официально: правительство Грузии вводит новые ограничения до 1 февраля
Правительство Грузии приняло решение об ограничении экономической деятельности в стране на следующие два месяца, до 1 февраля, для превенции распространения…
«Парень на фотографии крепко держал меня за руку, чтобы я меньше двигался, чтобы мне было не очень больно, сейчас я ищу его». История известного фото 18-летнего солдата
Ашот Тадевосян – солдат-срочник, он был призван в армию за два месяца до войны. Он провел 2 месяца службы в Джракане,…
Вместо прежней границы между Арменией и Арцахом образовалась армяно- азербайджанская граница: МО
Армянские подразделения 25 ноября были выведены из Карвачарского района, который, согласно положениям трехстороннего заявления, подписанного премьер-министром Армении и президентами Азербайджана…
В президентском дворце Аргентины проходит прощание с Марадоной
В Буэнос-Айресе в президентском дворце «Каса Росада» проходит прощание с легендарным футболистом Диего Марадоной. Очередь выстроилась на несколько километров. Публичная церемония…
«Думаю, что большая часть нации еще не извлекла уроков из истории, в противном случае все было бы иначе»
— Что говорят горы в своем суровом молчании? -Горы говорят, защищай нас солдат, чтобы и мы тебя защищали… Давид Егишян — специалист…
Дело Навального: в Берлине сообщили о следах «Новичка» на других предметах
Правительство Германии сообщило о наличии в деле об отравлении российского оппозиционера Алексея Навального других предметов, на которых было обнаружено присутствие яда группы…
Дополнительная группировка российских спасателей прибыла из Еревана в Степанакерт
Дополнительная группировка МЧС РФ прибыла в Степанакерт для оказания помощи местному населению. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом сообщили в…