Մասիս Մայիլյանը ԿԽՄԿ ներկայացուցչի հետ քննարկել է պատանդների վերաբերյալ մի շարք հարցեր
Արցախի արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը նոյեմբերի 24-ին ընդունել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) պատվիրակությանը՝ ԿԽՄԿ առաքելության բարձրաստիճան ներկայացուցիչ…
Զատուլինը պարզաբանեց, թե կարող է արդյոք հայկական կողմին այժմ ձեռնտու լինել ԼՂՀ կարգավիճակի հարցի լուծումը
Այս պահին Ղարաբաղի կարգավիճակը հնարավոր չէ այդքան հեշտությամբ լուծել, հատկապես ռազմական եւ դիվանագիտական պարտությունից հետո, որ հայկական կողմը կրեց: Այս…
Պուտինը եւ Էրդողանը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հարցը
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը եւ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույց են ունեցել՝ քննարկելով Լեռնային Ղարաբաղի հարցը: Այս մասին տեղեկացնում…
Նիդեռլանդներից հումանիտար աջակցության հերթական խմբաքանակն է ուղարկվել Արցախ
Կարևոր բժշկական սարքավորումներով բեռնված՝ հումանիտար աջակցության հերթական խմբաքանակը Նիդեռլանդներից ուղարկվել է Արցախ: Այս մասին հայտնում է Նիդեռլանդներում ՀՀ դեսպանությունը:
Նոյեմբերի 26-ին կիրականացվի Դոնի Ռոստով-Երևան չարտերային թռիչքը
Դոնի Ռոստովում ՀՀ դեսպանությունից տեղեկացնում են, որ նոյեմբերի 26-ին ժամը՝ 13։30-ին, Դոնի Ռոստովի «Պլատով» միջազգային օդանավակայանից տեղի կունենա «Armenia» ընկերության…
Ոստիկանության ծառայողները մեքենայի ստուգմամբ հրացաններ ու զինամթերք են հայտնաբերել
Իսակովի պողոտայում տեղակայված անշարժ պահակետում ծառայություն իրականացնող ոստիկանության Մալաթիայի բաժնի ու ՃՈ 1-ին սպայական գումարտակի ծառայողները նոյեմբերի 20-ին ստուգել են…
«Ոնց կարելի էր ոչինչ չանել և հասցնել այն աստիճանի, որ մարդիկ դուրս գան փողոց». իրավապաշտպան
«Եթե Ռուսաստանի ղեկավարությունն ասում է, որ այդ հայտարարության մեջ այլևս ոչինչ հնարավոր չէ փոխել, ապա նշանակում է, որ ինչ-որ պատասխանատվություն…

Затулин пояснил, может ли армянскую сторону сейчас устроить решение вопроса о статусе НКР
На данный момент статус Карабаха так легко решен быть не может, особенно после военного и дипломатического поражения, которое армянская сторона…
Путин и Эрдоган обсудили Карабах, Сирию и Ливию
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган в телефонном разговоре с российским коллегой Владимиром Путиным обсудил ситуацию в Нагорном Карабахе, Сирии и…
«Турция и Азербайджан намерены поселить в селах и городе Гадрут сирийских туркменов»
Эксперт Карен Ованнисян сообщил на своей странице в социальной сети. «Турция и Азербайджан намерены поселить в селах и городе Гадрут…
«Как можно было ничего не делать и довести до такого состояния, чтобы люди вышли на улицу». Правозащитница
«Если руководство России говорит, что в этом заявлении больше ничего невозможно изменить, это означает, что оно должно нести какую-то ответственность, но это вовсе не означает, что правительство…
Турция начала регистрировать туркменов, желающих переселиться в Арцах
Турция открывает два офиса в Африне для регистрации туркменских поселенцев, желающих переселиться в Арцахе. Об этом сообщает «Human Rights Organization…
Через несколько часов ворота в Карвачар из Армении закроются
Через несколько часов ворота в Карвачар из Армении закроются. Весь район перейдет Баку. Останется только одна дорога в Карабах. Через…