ԱՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունը խնդրում է խնայողաբար օգտագործել էլեկտրաէներգիան
Հարգելի հայրենակիցներ, հրետակոծության հետևանքով Ստեփանակերտ քաղաքը սնուցող 110 կվ ենթակայանը վնասված է և այժմ բնակչության էլեկտրամատակարարումը կատարվում է 35/10 կվ…
«Գերի ընկած մեր հայրենակիցների մասով պատրաստել եմ նամակ». Արփինե Հովհաննիսյան
ԱԺ նախկին փոխնախագահ, արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «ԿԱՐԵՎՈՐ Գերի ընկած մեր հայրենակիցների մասով պատրաստել…
Ցավալի էր արձանագրել մարդկանց հայրենազրկումն ու գաղթը. Արտակ Բեգլարյան
Երեկ այցելեցինք Քարվաճառ ու Շահումյանի շրջանի մի շարք գյուղեր՝ ծանոթանալու տեղի իրավիճակին: Ցավալի էր արձանագրել մարդկանց հայրենազրկումն ու գաղթը, նրանցից…
Խնդրում եմ ադրբեջանական ծագման որևէ տեղեկատվություն չտարածել․ Անհրաժեշտության դեպքում ինձ ուղարկեք՝ անհատապես․ Արտակ Զեյնալյան
ՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Արտակ Զեյնալյանը Ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ «Սիրելի ընկերներ, հայրենակիցներ Խնդրում եմ ադրբեջանական ծագման որևէ տեղեկատվություն,…
Ջեկոն բուժվել է կորոնավիրուսից ու վերադարձել մարզումներին
«Ռոմայի» բոսնիացի հարձակվող Էդին Ջեկոյի՝ Covid-19-ի երկրորդ թեստի պատասխանը բացասական է եղել, որի արդյունքում նա վերադարձել է մարզումներին: Ջեկոն 2…
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի Հայաստանի գրասենյակը հայտարարություն է տարածել
Նոյեմբերի 13-ից սկսած մեր ներկայությամբ և Ռուսաստանի խաղաղապահ ուժերի վերահսկողությամբ Ղարաբաղյան հակամարտության կողմերը շարունակաբար իրականացնում են անհայտ կորածների որոնում և…
Դիմել եմ Նիկոլ Փաշինյանին՝ ինձ պաշտպանության փոխնախարարի պաշտոնից ազատելու խնդրանքով. Գաբրիել Բալայան
Պաշտպանության փոխնախարար Գաբրիել Բալայանն աշխատանքից ազատվելու դիմում է ներակայացրել Նիկոլ Փաշինյանին։ Այս մասին ասաց Գաբրիել Բալայանը՝ պատասխանելով Tert.am-ի հարցին` շարունակո՞ւմ…
Մնացական Բիչախչյանն անդրադարձել է «ադրբեջանցիներին տրված 1400 հայկական անձնագրերի» մասին տեղեկատվությանը
Անձնագրային և վիզաների վարչության նախկին պետ Մնացական Բիչախչյանն անդրադարձել է 1400 կեղծ անձնագրեր տալու մասին տեղեկատվությանը՝ նշելով. «1400 ԿԵՂԾ ԱՆՁՆԱԳԻ՞Ր……
Տավուշի մարզի 4 սահմանապահ գյուղերում ռմբաստարաններ են կառուցվել
ՀՀ Տավուշի մարզպետարանից հայտնում են, որ հետևելով ավելի դիմակայուն ու անվտանգ համայնք, պաշտպանված բնակիչ ունենալու տեսլականին՝ 4 ռմբաստարան է կառուցվել…

Угроза терроризма – реальная угроза на Южном Кавказе
Sky News Arabia сообщает, что Турция, завербовавшая и направившая сотни сирийских наемников для войны в Арцахе (Нагорном Карабахе), теперь отправляет…
Международный Комитет Красного Креста сообщает, что под контролем миротворческих сил России армянская и азербайджанская стороны осуществляют поиск без вести пропавших, вывод останков и экстрадицию
Международный Комитет Красного Креста сообщает, что с 13 ноября под контролем миротворческих сил России армянская и азербайджанская стороны осуществляют поиск…
Мнацакан Бичахчян о «1.400 выданных азербайджанцам армянских паспортах».
Бывший начальник паспортно-визового управления Мнацакан Бичахчян прокомментировал информацию о выдаче 1.400 поддельных паспортов, при этом отметив: «1.400 ПОДДЕЛЬНЫХ ПАСПОРТОВ…? Во-первых, вот уже несколько месяцев…
Байден выбрал себе госсекретаря. Кто такой Энтони Блинкен?
Вслед за назначениями в аппарате Белого дома Джо Байден принялся формировать внешнеполитическую команду. Ключевую должность государственного секретаря займет Энтони Блинкен,…
В 4 приграничных селах Тавушской области построены бомбоубежища
По сообщению Тавушской областной администрации, в соответствии с видением создания более жизнеспособного и безопасного сообщества, защищенного жителя, в 4 приграничных…
«Прогнозируется, что из-за экономического спада, сокращения инвестиций и неправильной финансово-кредитной политики к концу года у нас будет девальвация драма». Экономист С. Парсян
«В этом году финансово-экономический кризис, вызванный коронавирусом, усугубился в результате проходящих в последние месяцы военных действий. Наши экономические показатели ухудшатся. Прогнозируется, что к…
Франция внедряет структурную систему помощи армянскому народу
Пресс-секретарь министра иностранных дел Российской Федерации С.В.Лаврова с Министром Европы и иностранных дел Французской Республики распространил заявление, сообщив, что Франция…
Главы МИД Иорданского Хашимитского Королевства и РФ обсудили урегулирование нагорно-карабахского конфликта
По инициативе иорданской стороны 23 ноября состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Российской Федерации Сергея Лаврова с заместителем премьер-министра, министром…
«Я пулями писал имена девушек. Это была маленькая благодарность девушкам, которые нас вдохновляли»
«Меня семь месяцев не было в Армении, 25 сентября я вернулся на родину. Через два дня после моего возвращения началась…
Премьер-министр Пашинян посетил военно-промышленные компании
Премьер-министр Никол Пашинян в сопровождении министра высокотехнологической промышленности Акопа Аршакяна посетил научно-производственное объединение “Гарни Лер” и новый военно-промышленный завод “Арсенал”.…