Վլադիմիր Պուտինը Իլհամ Ալիևի հետ զրույցում ընդգծել է ԼՂ-ում քրիստոնեական կոթողների պահպանման կարևորությունը
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույցներ է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: Այս մասին…
Վահրամ Բաղդասարյանը ձերբակալվեց. aysor.am
ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Վահրամ Բաղդասարյանը ձերբակալվել է, Aysor.am-ին հայտնեց նրա փաստաբան Վահագն Գասպարյանը. «Ակնհայտ անհիմն ձերբակալություն է», — ասաց փաստաբանը։ Նա…
Իտալական Չեզենա քաղաքը միաձայն ընդունել է Արցախի անկախության ճանաչման որոշում
Իտալական Չեզենայի քաղաքային խորհուրդը միաձայն ընդունել է Արցախի անկախության ճանաչման որոշումը։ Այս մասին հայտնում է Cesenatoday կայքը: Cesenatoday-ը գրում է,…
Ժողովուրդը ունի չպատասխանված հարցեր, իսկ մատուցվող պատասխանները դեռևս միայն առաջացնում են նոր հարցեր. Սմբատյան
Պարո՛ն վարչապետ, Իրավիճակը, որում այս պահին գտնվում է հայ հանրությունը, չի պարունակում ոչ մի խոստում, թե վաղը ավելի լավ է…
Համարեք մանդատս դրած է, ի՞նչ է փոխվելու. Արցախն ազատագրած Մեխակ Մեխակյանի պատգամավոր որդին՝ հողերը հանձնելու մասին. news.am
NEWS.am–ը զրուցել է Արցախն ազատագրած լեգենդար հրամանատար Մեխակ Մեխակյանի որդու՝ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արգիշտի Մեխակյանի հետ։ Պարոն Մեխակյան,…
«Եռակողմ հայտարարության մեջ ամենավատ կետը դա չէ, ավելի վատ կետեր կան». Ա. Վարդանյան
«Ես մեծ վտանգ չեմ տեսնում, ուղղակի Հայաստանի տարածքով ավտոճանապարհ է անցնելու (Ադրբեջանն էլ կարող է մեզ ճանապարհ տալ)՝ Նախիջևանն ու…
ԱԱԾ-ն կանխել է պետական գործչի սպանության, ՀՀ կառավարության լիազորություններին տիրանալու, բացահայտել է մի խումբ անձանց կողմից այդ նպատակով ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր ձեռք բերելու, պահելու դեպքեր
Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հավատարիմ լինելով հասարակության և պետության անվտանգությունը, սահմանադրական կարգը, պետության ներքին և արտաքին անվտանգությունն ապահովելու կարևորագույն գործելաոճին,…
Դադիվանքը գտնվում է ռուս խաղաղապահների հսկողության ներքո և նրան որևէ վտանգ չի սպառնում
Դադիվանքն արդեն գտնվում է ռուս խաղաղապահների հսկողության ներքո և նրան որևէ վտանգ չի սպառնում: Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել…
Ղարաբաղում ականի պայթյունից Ադրբեջանի քաղաքացի եղբայրներից մեկը մահացել է, մյուսը՝ վիրավորվել
Ադրբեջանի երկու քաղաքացիներ ականի վրա պայթել են Ֆիզուլիի շրջանի տարածքում, որն անցել է Բաքվի վերահսկողության տակ Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի սրման…

Телефонные разговоры с Ильхамом Алиевым и Николом Пашиняном
В ходе очередных телефонных контактов Владимира Путина с Президентом Азербайджанской Республики Ильхамом Алиевым и Премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном обсуждены практические аспекты реализации…
Ваграм Багдасарян задержан. aysor.am
Бывший депутат Национального Собрания от Республиканской партии Армения Ваграм Багдасарян задержан, сообщил Aysor.am его адвокат Ваагн Гаспарян. «Это явно необоснованное задержание», —…
Дадиванк находится под контролем российских миротворцев, ему ничто не угрожает
Дадиванк уже находится под контролем российских миротворцев, ему ничто не угрожает. Об этом на своей странице в Facebook написал директор…
«Ситуация опасная, но общественность все еще продолжает мыслить здраво». Политолог С. Сароян
«В настоящее время Армения переживает глубокий политический кризис, и на данный момент выход из него не найден. Отставка премьер-министра — это не только требование этих партий, это…
«В трехстороннем заявлении это не худший пункт, есть пункты и похуже». Политолог А. Варданян
«Я не вижу большой опасности, просто через Армению будет проходить трасса (и Азербайджан может дать нам дорогу), соединяющая Нахичевань и Азербайджан, где будут патрулировать российские миротворцы»,…
Я призываю всех арцахцев, у которых есть возможность, вернуться домой. Защитник прав человека Республики Арцах
Моя семья уже в Степанакерте, я призываю всех арцахцев, у которых есть возможность, вернуться домой. Об этом на своей странице…
Я еще много буду говорить о планах на будущее. А. Ованнисян
Я буду жить независимо от всего, мы будем жить независимо от всего, чтобы подготовиться и победить. Я еще много буду…
В Карабахе двое граждан Азербайджана подорвались на мине
Двое граждан Азербайджана подорвались на мине на территории Физулинского района, перешедшей под контроль Баку после эскалации в Нагорном Карабахе. Как…
Путин провел телефонные разговоры с Алиевым и Пашиняном
Путин в разговоре с Алиевым и Пашиняном обсудил аспекты реализации договоренностей по Нагорному Карабаху — Кремль В телефонных разговорах Путина…