Մենք ուզում ենք, որպեսզի Հայաստան-Իրան երկաթուղին աշխատի Նախիջևանով. Փաշինյան
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նշում է, որ կան պատկերացումներ ԼՂ-ում պատերազմի դադարեցման մասին հայտարարությունից հետո կայանալիք բանակցություններում քննարկվելիք հարցերի…
Պատերազմը կանգնեցնելու բոլոր հնարավոր սցենարներում Շուշին պետք է հանձնվեր առանց մարտի. Փաշինյան
«Ես ուզում եմ ասել, որ մեր հանրությունն իմանա, որ Շուշիից առաջ պատերազմը կանգնեցնելու բոլոր հնարավոր սցենարներում՝ Շուշին պետք է հանձնվեր…
ՀՅԴ Գերագույն մարմնի անդամ Արծվիկ Մինասյանն ազատ արձակվեց
ՀՅԴ Գերագույն մարմնի անդամ Արծվիկ Մինասյանն ազատ արձակվեց։ Հիշեցնենք, որ Արծվիկ Մինասյանը ձերբակալվել էր օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ հավաք կազմակերպելու և…
Հուսամ, որ հնարավորինս սեղմ ժամկետում բոլոր անհայտ կորածների ճակատագրերը կպարզվեն և նրանք կամ գոնե նրանց մարմինները կհասնեն իրենց հարազատներին. Արցախի ՄԻՊ
Այսօր մեկնարկել է զոհվածների մարմինների փոխանակման գործընթացը՝ ՌԴ խաղաղապահ առաքելության համակարգմամբ, Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի եւ Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների…
Պատերազմի դադարեցման հայտարարությունը ԼՂ հակամարտության կարգավորման քաղաքական փաստաթուղթ չէ. Նիկոլ Փաշինյան
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծում է, որ Լեռնային Ղարաբաղում պատերազմի դադարեցման մասին հայտարարությունը հակամարտության կարգավորման քաղաքական փաստաթուղթ չէ: Վարչապետի…
«Մեր սիրելի ու վիրավոր Ստեփանակերտը վերստին լուսավորվում է և կանչում իր զավակներին». Արտակ Բեգլարյան
ԱՀ ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանը լուսանկար է հրապարակել ու գրել․ «Մեր սիրելի ու վիրավոր Ստեփանակերտը վերստին լուսավորվում է և կանչում իր…
Իրանի տարածք գրոհայինների ներթափանցումը կանխելու ընթացքում երեք սահմանապահ է զոհվել
Իրանի երեք սահմանապահ զոհվել է երկրի հյուսիս-արեւմտյան մասում ՝ Արևմտյան Ադրբեջան նահանգում տեղի ունեցած փոխհրաձգության հետեւանքով: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը,…
Պուտին. ԼՂ-ում հումանիտար կենտրոնը կօգնի Երեւանին եւ Բաքվին հարթել շփումները
Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար արձագանքման միջգերատեսչական կենտրոնն անհրաժեշտության դեպքում կօգնի Հայաստանի եւ Ադրբեջանի պետական մարմիններին հարթել փոխգործակցությունը միջազգային մարդասիրական կազմակերպությունների հետ…

Мы хотим, чтобы через Нахичевань проходила железная дорога Армения-Иран: Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян отмечает, что есть представления по вопросам, которые будут обсуждаться на переговорах, которые состоятся после объявления о…
Армения направила Азербайджану письмо, призвав немедленно прекратить дискриминацию в отношении этнических армян
Армения обратилась с официальным призывом к Азербайджану выполнить свои обязательства в рамках Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации,…
«Наш любимый и раненый Степанакерт вновь освещается и зовет своих детей». Омбудсмен Республики Арцах Артак Бегларян
Омбудсмен Республики Арцах Артак Бегларян опубликовал фото и написал: «Наш любимый и раненый Степанакерт вновь свещается и зовет своих детей…
Заявление о прекращении боевых действий в НК не является политическим документом: Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подчеркивает, что заявление о прекращении боевых действий в Нагорном Карабахе не является политическим документом для урегулирования…
«Если они честны с общественностью, они должны очень конкретно ответить на следующие вопросы: кто их кандидат в премьер-министры, и признают ли они независимость Арцаха …»
«Они не смогли эффективно реализовать относительное преимущество, полученное в процессе урегулирования арцахского конфликта. Причина очевидна: военно-политический дипломатический корпус потерпел полное…
Трое иранских пограничников погибли в бою с боевиками из Азербайджана
Трое иранских пограничников погибли в боестолкновении в северо-западной части страны, в провинции Западный Азербайджан, передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости. По сообщению…
Путин: Центр по Карабаху поможет Еревану и Баку наладить контакты
Межведомственный центр гуманитарного реагирования по Нагорному Карабаху при необходимости поможет правительственным органам Армении и Азербайджана наладить взаимодействие с международными гуманитарными…
Спасатели Арцаха приняли участие в работах по поиску и обмену телами погибших военнослужащих
По инициативе миссии Международного комитета Красного Креста (МККК) и российских миротворческих сил в Арцахе по наблюдению за режимом прекращения огня…
Никол Пашинян дал интервью Общественному телевидению
Премьер-министр РА Никол Пашинян дал интервью Общественному телевидению. Об этом на своей странице в Facebook сообщила пресс-секретарь премьер-министра РА Мане…
Начался процесс обмена телами погибших, обмен координируется российской миротворческой миссией.
Сегодня, согласно ранее достигнутой договоренности, начался процесс обмена телами погибших. Обмен координируется российской миротворческой миссией при участии Международного комитета Красного Креста…