Սուրեն Բարսեղյանին կշնորհվի «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչում. Արայիկ Հարությունյան
Սիրելի՛ հայրենակիցներ Որոշմանս համաձայն՝ Հայրենիքի պաշտպանության ու անվտանգության ապահովման գործում Արցախի Հանրապետությանը մատուցած բացառիկ ծառայությունների, ցուցաբերած քաջության ու անձնական արիության…
Արցախում զոհվել են գնդերեց Նարեկ սարկավագ Պետրոսյանը և շարքային Ռուստամ սարկավագ Պողոսյանը
Հայրենիքի պաշտպանության սրբազան առաքելության ընթացքին անմահների բանակին միացան գնդերեց բարեշնորհ Նարեկ սարկավագ Պետրոսյանը և շարքային Ռուստամ սարկավագ Պողոսյանը։ Այս մասին…
«Այս կինը տեսել է՝ ինչպես են ադրբեջանցիները գլխատել և գնդակահարել երկու ընկերներին»
CBN լրատվականի լրագրող Չաք Հոլթոնը Ֆեյբուքյան իր էջում տեղադրել է արցախցի կնոջ լուսանկարը, որը պատերազմի օրերին թշնամու դաժանությունների ականատեսն է եղել։ «Միայն…
Մեկնարկել է Զահրաբ Մնացականյանի եւ Իրանի ԱԳ նախարարի տեղակալի հանդիպումը. Աննա Նաղդալյան
ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը ճեպազրույցի ընթացքում ներկայացրեց դիվանագիտական դաշտում վերջին զարգացումները: Այս պահին տեղի է ունենում Զահրաբ Մնացականյանի եւ Իրանի…
Բերձորից մինչև Արաքսի ափն ընկած հատվածում հայկական կողմը դիրքային բարելավումներ է ունեցել
Այսօր՝ ողջ օրը, մարտական գործողությունները շարունակվել են ողջ ռազմաճակատի երկայնքով, սակայն ոչ մեծ ինտենսիվությամբ: Հարավային հատվածում՝ Բերձորից մինչև Արաքսի ափն…
Ժնևում հոկտեմբերի 30-ին կկայանա Զոհրաբ Մնացականյանի և ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հանդիպումը
Ժնևում հոկտեմբերի 30-ին կկայանա Զոհրաբ Մնացականյանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների (Իգոր Պոպով-ՌԴ, Ստեֆան Վիսկոնտի-Ֆրանսիա, Էնդրյու Շոֆեր-ԱՄՆ) հանդիպումը: Այս մասին…
Կորոնավիրուսից մահացել է համաճարակաբան, կենսաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Վլադիմիր Դավիդյանցը
Ցավով, տեղեկացանք, որ կորոնավիրուսային հիվանդությունը խլել է համաճարակաբան, կենսաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Առողջապահության ազգային ինստիտուտի համաճարակաբանության ամբիոնի վարիչ Վլադիմիր Դավիդյանցի…
Նիդրելանդներում ՀՀ դեսպանությանը տեղեկություններ են հասնում հայերի նկատմամբ հնարավոր ոտնձգությունների վերաբերյալ
Նիդերլանդներում ՀՀ դեսպանությունը հայտնում է, որ իրենց տեղեկություններ են հասնում Նիդրելանդներում հայերի նկատմամբ հնարավոր ոտնձգությունների վերաբերյալ։ Դեսպանությունը խնդրում է ցուցաբերել…
ԱՄՆ․ «Սեղանին Թուրքիայի դեմ պատժամիջոցների հարցն է»
Թուրքիայի Սինոփ նահանգում Ռուսաստանից ձեռք բերված S-400 զենիթահրթիռային ՀՕՊ համակարգերի փորձարկումից հետո ԱՄՆ-ի վարչակազմը բազմիցս մտահոգություն է հայտնել։ ԱՄՆ պետքարտուղարի ռազմական և…

CBN News — свидетель военных преступлений Азербайджана в Арцахе
Азербайджанские ракеты нацелены на госпиталь и дома, и армяне сталкиваются с еще одной «экзистенциальной угрозой». Ниже представляем полный текст публикации на…
Стартовала встреча министра иностранных дел РА Заграба Мнацаканяна и заместителя министра иностранных дел Ирана. Пресс-секретарь МИД РА Анна Нагдалян
В ходе брифинга пресс-секретарь МИД Анна Нагдалян представила последние события в дипломатической сфере. В настоящее время проходит встреча Заграб Мнацаканяна…
США. «Вопрос санкций против Турции на столе»
Администрация США неоднократно выражала озабоченность по поводу испытаний приобретенных Россией зенитно-ракетных комплексов ПВО S-400 в турецкой провинции Синоп. Помощник госсекретаря США по…
На участке от Бердзора до берега Аракса армянским ВС удалось достичь улучшений в позициях
Армянские вооруженные силы достигли позиционных изменений в районе от Бердзора до берегов Аракса. Об этом на пресс-конференции 28 октября заявил…
В Женеве 30 октября состоится встреча главы МИД Армении и сопредседателей Минской группы ОБСЕ
Минской группы ОБСЕ (Игорь Попов — Россия, Стефан Висконти — Франция, Эндрю Шеффер — США) состоится в Женеве 30 октября.…
В ЕС призвали ввести международный контроль за перемирием в Карабахе
Ведущие партии Европейского парламента в четверг призвали ввести эффективный механизм международного контроля за соблюдением прекращения огня в Нагорном Карабахе, передает…
Мы должны противостоять и должны победить: Пашинян ответил на сообщение Арама I
Католикос Великого Дома Киликийского Арам I отметил, что армянский народ должен доверять своей коллективной силе и обеспечить политическую победу военной.…
«В интересах Ирана видеть в регионе сильную Армению и Арцах, и слабый Азербайджан». Ирановед Ааарон Варданян
«Иран всегда старается быть посредником и присутствовать в переговорном процессе по нагорно-карабахскому конфликту. Было время, когда он даже участвовал в…
Президент Арцаха Араик Арутюнян выступил с обращением к народу из города Шуши
Президент Арцаха Араик Арутюнян выступил с обращением к народу из города Шуши. Арутюнян отметил: “Сегодня, в этот решающий исторический момент,…