Պեսկովը հայտնել է, որ Պուտինը շփում չի ունեցել ինքնամեկուսացած Լավրովի հետ
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինն անձամբ շփում չի ունեցել կորոնավիրուսի կոնտակտավոր լինելու պատճառով ինքնամեկուսացած ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հետ: ՌԻԱ…
Բարտոմեուն հեռացել է Բարսելոնայից. El Mundo
«Բարսելոնայի» նախագահ Խոսեպ Բարտոմեուն հեռացել է իր զբաղեցրած պաշտոնից, տեղեկացնում է El Mundo-ն: Նշվում է, որ Բարտոմեուն այդ քայլին դիմել…
«Պարտադիր է զինծառայողների կյանքի ու առողջության պաշտպանության համար». Ա. Թաթոյան
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Պետք է բացառել սմարթֆոնների առկայությունը կամ օգտագործումը մարտական գործողությունների…
Պուտինը Էրդողանի հետ քննարկել է ԼՂ հակամարտության գոտում իրադարձությունների զարգացումը
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում իրադարձությունների զարգացումը, հայտնում է…
Ամերիկայի «Հայ դատի» հանձնախումբը կոչ է արել Ջո Բայդենին ճանաչել Արցախի Հանրապետությունը
Ամերիկայի «Հայ դատի» հանձնախումբը դիմել է ԱՄՆ նախագահական ընտրությունների դեմոկրատ թեկնածու Ջո Բայդենին՝ կոչ անելով ճանաչել Արցախի Հանրապետությունը: «Հարգելի Ջո…
Ադրբեջանի, Թուրքիայի, ահաբեկիչների և Իսրայելի մասնակցությամբ դաշինքը Իրանի դեմ նպատակներ ունի. Mashreghnews
Իրանական ԶԼՄ-ներն անհանգստություն են հայտնում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում Ադրբեջանի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքներում ահաբեկիչների տեղակայման կապակցությամբ: Mashreghnews-ը նշել է,…
Իրավիճակը ռազմաճակատում. քարտեզ
Առավոտյան ադրբեջանական զինված ուժերը նորից շարունակել են հարձակողական գործողություններ իրականացնել տարբեր ուղղություններով: Մի քանի բնակավայրերի խաղաղ բնակիչների նկատմամբ կիրառվել են…
Ադելիա Պետրոսյանը “Արցախ” ստեղծագործության ներքո հաղթել է Ռուսաստանի գավաթի երրորդ փուլը
13-ամյա տաղանդավոր գեղասահորդուհի Ադելիա Պետրոսյանը հաղթել է Ռուսաստանի գավաթի երրորդ փուլը: Մրցումային երկու օրվա արդյունքներով, Պետրոսյանը վաստակել է 207,18 միավոր:…
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հանդիպել է Ֆրանսիայի խորհրդարանականների հետ
Հոկտեմբերի 27-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ էջմիածնում ընդունեց Ֆրանսիայի Հանրապետության Խորհրդարանի պատգամավորական…

Песков заявил, что Путин не контактировал с самоизолировавшимся Лавровым
Президент России Владимир Путин не контактировал лично с ушедшим на самоизоляцию Лавровым после того, как тот вернулся из Греции. Как…
Аделия Петросян под произведение «Арцах» одержала победу в третьем туре Кубка России
13-летняя талантливая фигуристка Аделия Петросян одержала победу в третьем туре Кубка России среди девушек. За два дня соревнований она получила суммарно…
Путин обсудил с Эрдоганом развитие событий в зоне нагорнокарабахского конфликта
Путин обсудил с Эрдоганом развитие событий в зоне нагорнокарабахского конфликта, заявили в Кремле. Лидеры также обсудили тематику взаимодействия на сирийском…
Все ради Арцаха, всё ради Арцаха, и мы победим: обращение премьер-министра Никола Пашиняна к народу
Дорогой народ, Гордые граждане Республики Армения, Гордые граждане Республики Арцах, Гордые армяне диаспоры, Братья и сестры, Уже месяц, как турецко-азербайджано-террористические…
Альянс Азербайджана, Турции, террористов и Израиля имеет скрытые мотивы против Ирана: Mashreghnews
Иранские СМИ обеспокоены присутствием террористов на контролируемых Азербайджаном территориях в зоне нагорно-карабахского конфликта. Mashreghnews отмечает, что через месяц после начала…
«На данный момент ничто не может повлиять на турецко-азербайджанский тандем, да и нет особой возможности прибегнуть к какому-либо шагу». Эксперт-международник Сурен Саргсян
«Я не думаю, что Соединенные Штаты предпримут какие-либо шаги, поскольку нет особой возможности прибегнуть к какому-либо шагу. Соглашение о прекращении огня, достигнутое сопредседателями…
«Мы уже отправили готовые маскировочные сетки. А еще мы собираем макулатуру, чтобы превратить бумагу в «оружие» »
Широкомасштабная война, развязанная Азербайджаном 27 сентября, объединила всех вокруг одной идеи. Молодые и старые, мужчины и женщины — все заняты…