Նյու Յորքում մեկնարկել է ամերիկահայերի զանգվածային բողոքի ցույցը՝ ընդդեմ պատերազմի և մարդասիրական ճգնաժամի
Ամերիկահայերը բողոքի զանգվածային ցույց են իրականացնում, որը մեկնարկել է աղոթքով և Նյու Յորքի Ջորջ Վաշինգտոնի անվան կամրջով անցնող արդարության երթով:…
Այս պահին էլ ընթանում են ծանր մարտեր․ Արծրուն Հովհաննիսյանը ներկայացրել է իրավիճակը
Այսօր ռազմաճակատի ողջ երկայնքով շարունակվել են մարտական գործողությունները՝ հյուսիսից մինչև հարավ։ Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ…
Դիրքերում ամրացման աշխատանքներ կատարելու համար անհրաժեշտ են անվադողեր. Մեղրիի համայնքապետարան
Դիրքերում ամրացման աշխատանքներ կատարելու համար անհրաժեշտ են անվադողեր: Այս մասին հայտնում են Մեղրիի համայնքապետարանի ֆեյսբուքյան էջում: «Համայնքի հարգելի բնակիչներ, դիրքերում…
ԱՄՆ-ը կկարողանա «հեշտությամբ» հասնել Լեռնային Ղարաբաղում հակամարության խաղաղ կարգավորմանը. Թրամփ
Միացյալ Նահանգները կկարողանան հեշտությամբ հասնել Լեռնային Ղարաբաղում հակամարության խաղաղ կարգավորմանը: Կիրակի այդ կարծիքն է հայտնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը՝ Նյու…
ՀՀ ոստիկանապետի հրամանով աշխատանքից ազատվել է ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության` սպեցի պետը
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով, օրեր առաջ ՀՀ ոստիկանապետ, ոստիկանության գնդապետ Վահե Ղազարյանի հրամանով, աշխատանքից ազատվել է ՀՀ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության…
Արտակարգ դեպք Երևանում. կրակոցներ են արձակել 18–ամյա հղի կնոջ Chrysler-ի ուղղությամբ, վերջինս էլ բախվել է ծառին. կան վիրավորներ
Այսօր՝ հոկտեմբերի 25-ին, կրակոցներ են տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 05:40-ի սահմաններում ոստիկանության Արաբկիրի բաժին Միքայելյանի անվան վիրաբուժության ինստիտուտից ահազանգ է…
Սպիտակ տանը հայտարարել են, որ ԱՄՆ-ն Ադրբեջանին մղում է ընդունել Հայաստանի հետ զինադադարը
Երևանն ընդունեց հրադադարի առաջարկը։ Այս մասին ասել է ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով օգնական Ռոբերտ Օ’Բրայենը։ «ԱՄՆ-ն մղում է Ադրբեջանի…

Трамп: США смогут «с легкостью» добиться мирного урегулирования конфликта в Нагорном Карабахе
Соединенные Штаты смогут с легкостью добиться мирного урегулирования конфликта в Нагорном Карабахе. Такое мнение выразил в воскресенье президент США Дональд…
Американский спутниковый сервис Maxar Technologies выявил турецкие истребители F-16 на авиабазе Габала в Азербайджане
Американский спутниковый сервис Maxar Technologies выявил турецкие истребители F-16 на авиабазе Габала в Азербайджане. Они находились там где-то неделю назад…
В Белом доме заявили, что США подталкивают Азербайджан к принятию перемирия с Арменией
Соединенные Штаты подталкивают власти Азербайджана к принятию режима перемирия с Арменией, которая уже согласилась на это предложение. Об этом заявил в…
Алиеву не уйти от ответа: Россия передала Азербайджану данные о сирийских боевиках в Карабахе
Россия передала Азербайджану данные о сирийских боевиках в Карабахе. Об этом сообщил первый зампред думского комитета по СНГ Виктор Водолацкий.…
Армянский воин изо дня в день, извлекая уроки принятой противником тактики, становится хозяином сложившейся обстановки. Полковник Сенор Асратян
Вся территория Республики Арцах — поле боя. Ракетно-артиллерийским и воздушным ударам подвергаются все населенные пункты –от севера до юга, от востока…
Наша главная задача — самооборона Нагорного Карабаха и его народа: премьер-министр принял делегацию парламента Франции
Премьер-министр Никол Пашинян принял прибывшую в Армению делегацию парламента Франции. Премьер-министр поблагодарил их за визит в это тяжелое для Армении…
Генерал-майор Карен Шакарян и подполковник Унан Айрумян удостоены высшего звания «Герой Арцаха»
За весомый вклад в дело защиты границ Республики Арцах, исключительные заслуги и обеспечение ее безопасности высшего звания «Герой Арцаха» удостоились главнокомандующий Армией обороны…
В Польше будет создан гражданский комитет по признанию независимости Арцаха
В ближайшие дни в Польше будет создан гражданский комитет по признанию независимости Арцаха. Как передает Арменпресс, об этом в открытом…