«Այդ ո՞ր օրվանից է Ղարաբաղն Ադրբեջանի տարածք. այնտեղ միշտ եղել են հայեր, հայեր և դարձյալ հայեր». Վ. Սոլովյով
Ռուսաստանցի հեռուստահաղորդավար Վլադիմիր Սոլովյովը Соловьёв LIVE ալիքի ուղիղ եթերում անդրադարձել է ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի մեկնաբանություններին:…
Բաքվում ԱՄՆ դեսպանատունն իր քաղաքացիներին զգուշացրել է առևանգման և ահաբեկչության վտանգի մասին
Բաքվում ԱՄՆ դեսպանատունն իր քաղաքացիներին և օտարերկրացիներին զգուշացրել է առևանգման և ահաբեկչական հարձակման հավանական վտանգի մասին: Այս մասին ասված է…
Զորահավաքային զինծառայողի անվամբ կազմվել և շրջանառության մեջ է դրվել բովանդակությամբ կեղծ եզրակացություն առ այն, որ վերջինիս մոտ իբր հայտնաբերվել է «covid-19» հիվանդություն. ԱԱԾ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական համալիր և արդյունավետ միջոցառումների արդյունքում ձեռք են բերվել առերևույթ փաստական տվյալներ այն մասին,…
Արցախի շուրջ 90,000 բնակիչներ լքել են իրենց բնակավայրերը ադրբեջանական դիտավորյալ ու չտարբերակված հարձակումների ու շարունակական վտանգների պատճառով
Քանի որ շատերին է այս հարցը հետաքրքրում, նշեմ, որ մեր նախնական գնահատմամբ՝ Արցախի շուրջ 90,000 բնակիչներ լքել են իրենց բնակավայրերը…
Շեխեր, Թաղավարդ և Զարդարաշեն գյուղերի ուղղությամբ թշնամին մի քանի անգամ դիվերսիոն գրոհներ է ձեռնարկել
Մարտունու շրջանի Շեխեր, Թաղավարդ և Զարդարաշեն գյուղերի ուղղությամբ օրվա ընթացքում թշնամին մի քանի անգամ դիվերսիոն գրոհներ է ձեռնարկել, սակայն Պաշտպանության…
«Եթե մի օր չէր տեսնում, ասում էր՝ էս ո՞ւր ես կորել, դարձել ես նոր տարվա լիմոնադ». դասընկերուհին՝ շիրակցի հերոսի մասին
«Գևորգը բարի էր, կամեցող, լավատես, ընկերասեր, համեստ»: Արցախյան պատերազմում զոհված 22-ամյա Գևորգ Կանդալյանին այսպես է նկարագրում դասընկերուհին՝ Լիանա Բենոյանը։ Գևորգ…
Արցախի ԱԳՆ-ն դիմել է ԿԽՄԿ-ին` Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի զինծառայողների և քաղաքացիական անձի մասնակցությամբ տեսանյութերի հրապարակման կապակցությամբ
Հոկտեմբերի 23-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը դիմել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) առաքելության Ստեփանակերտի գրասենյակ՝ Ադրբեջանի կողմից գերեվարված…

Российский эксперт посоветовал Армении применить “Искандер” против нефтегазовой инфраструктуры Азербайджана
Российский военный эксперт, заведующий отделом Кавказа Института стран СНГ Владимир Евсеев назвал самым гуманным методом прекратить гибель мирного населения в…
Минобороны Армении представило карту боевых действий в Арцахе
Представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на брифинге в субботу продемонстрировал интерактивную карту по ситуации на фронтах. Как представлено на…
Противник несколько раз предпринимал диверсионные атаки в направлении сел Шехер, Тагавард и Зардарашен
В течение дня противник несколько раз предпринимал диверсионные атаки в направлении сел Шехер, Тагавард и Зардарашен Мартунинского района, но благодаря…
Около 90,000 жителей Арцаха покинули свои дома/населенные пункты из-за целенаправленных и неизберательных азербайджанских атак и продолжительных угроз
Поскольку многих интересует этот вопрос, отмечу, что по нашим предварительным оценкам, около 90,000 жителей Арцаха покинули свои дома/населенные пункты из-за…
«В данный момент мы должны суметь осуществить блокаду и безжалостное уничтожение различных азербайджанских формирований на южном направлении. Единственно, кто может это сделать – это армянская армия»
«В риторике турецко-азербайджанского тандема ничего не изменилось, потому что изменение риторики немедленно выдаст факт провала их заранее спланированного плана (завоевание Арцаха путем блицкрига)», — в…
Двухкратный чемпион Европы Овсеп Асланян в третий раз подряд стал чемпионом России по тайскому боксу и посвятил победу солдатам, которые стоят на границе
«Свою победу на Чемпионате России я хочу посвятить всем нашим солдатам которые стоят на границе и отстаивают честь своей родины.…
«Арцахская война может явно подчеркнуть действенную роли России». Г. Харатьян
«Точка зрения Владимира Путина была очень ясной, он признает, что у армян Арцаха действительно есть проблема, он назвал эту проблему…
Необходимо проявлять высокую осторожность при использовании или распространении материалов через социальные сети
Защитник прав человека Армении приобрел объективные доказательства свидетельствующие о том, что азербайджанцы незаконным путем приобретают пароли и имена пользователей армянских…
Франция отзывает своего посла из Турции
Франция осуждает слова Эрдогана, который посоветовал Макрону «лечить психику» и отзывает своего посла в Анкаре для консультаций: агентство Франс Пресс