«Հունաստանը կդիմի ռազմական ուժի ընդդեմ Թուրքիայի, եթե վերջինս չհեռանա հունական կղզիներից»
Հունաստանի ծովային ուժերը տագնապի նարնջագույն կոդ են արձակել, որով ուղերձ են հղել Էգեյան ծովում փոքր մի շարք կղզյակների մոտ կայանած…
ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատ է ներկայացվել Արցախի անկախության մասին բանաձև
ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատ է ներկայացվել Արցախի անկախության մասին բանաձև։ Բանաձևի հեղինակը պալատի անդամ Գրեյս Նապոլիտանոն է։ Գրեյս Նապոլիտանո. «Առաջ գնալն…
Առաջնագծում մարտերը շարունակվում են. Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն հիմնականում կիրառում է հրետանի. Արծրուն Հովհաննիսյան
Արցախի և Ադրբեջանի հակամարտ զորքերի շփման գծում այս պահին մարտական գործողությունները շարունակվում են: Այս մասին հոկտեմբերի 21-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսին…
«Թշնամին զգացել է մեր զինվորի բազկի ուժը։ Մենք հաղթելու ենք եւ արդեն իսկ հաղթում ենք․․․»․ Վարդան Պետրոսյանը տեսաուղերձով դիմել է հայ ժողովրդին
Դերասան, սցենարիստ Վարդան Պետրոսյանը ֆեյսբուքյան իր պաշտոնական էջում տեսաուղերձով դիմել է հայրենակիցներին։ «Պատերազմական գործողությունները գնալով թեժանում են։ Մենք շարունակում ենք…
Վայրկյան անգամ չվարանելով՝ կամավորագրվում եմ Հայրենիքիս պաշտպանության սուրբ գործին. Լոռու մարզպետ
Լոռու մարզպետ Անդրեյ Ղուկասյանը միանում է վարչապետի կոչին եւ կամավորագրվում է Հայրենիքի պաշտպանությանը: Միացել են նաև մարզի համայնքների ղեկավարները: «Ես՝…
Ստեղծվում են կեղծ էջեր, որոնք ապատեղեկատվություն և խուճապ են տարածում
«Ստեղծվում են կեղծ էջեր, որոնք ապատեղեկատվություն և խուճապ են տարածում» Տեղեկատվության ստուգման կենտրոնը զգուշացնում է՝ ստեղծվում են կեղծ էջեր, որոնք…
«Հանեք մեզ այս ճահճից». Ադրբեջանի բանակի կազմում կռվող վարձկանի զանգը Թուրքիա
Ադրբեջանի բանակի կազմում Արցախի դեմ կռվող սիրիացի վարձկանի` Թուրքիայում գտնվող իր ընկերոջը ուղարկած ձայնային հաղորդագրությունը:
Դեպի Արցախ եւ Արցախից ստացվող զանգերի եւ SMS հաղորդագրությունների համար սահմանվել է 0 դրամ. ԲՏԱ նախարարություն
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է բջջային օպերատորների նախաձեռնության մասին։ «Շնորհակալություն ենք հայտնում hայաստանյան բջջային օպերատորներին՝ Վիվա֊ՄՏՍ, Վեոն, Յուքոմ, դեպի…
Հայաստանը պատրաստ է եղել և պատրաստ է ԼՂ հարցի խաղաղ կարգավորմանը. վարչապետի մամուլի խոսնակ
Հայաստանը պատրաստ է եղել և այժմ էլ պատրաստ է Լեռնային Ղարաբաղի հարցի խաղաղ կարգավորմանը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ…

На рассмотрение Палаты представителей США представлена резолюция о признании независимости Арцаха
На рассмотрение Палаты представителей США представлена резолюция о признании независимости Арцаха. Автор резолюции — член Палаты Грейс Наполитано. Грейс Наполитано:…
Актер, сценарист Вардан Петросян на своей официальной странице в Facebook обратился к соотечественникам с видеообращением.
«Военные действия становятся все ожесточеннее. Мы продолжаем бороться, невзирая на боль и раны. Наша сила в единстве. Единстве в нашей вере…
Бои на передовой продолжаются: ВС Азербайджана в основном применяют артиллерию
На данный момент боевые действия на линии соприкосновения конфликтующих сил Арцаха и Азербайджана продолжаются. Об этом на пресс-конференции 21 октября…
Сирийским наемникам на просьбу накормить их азербайджанцы угрожают убийством
«Region Monitor» представляет голосовое сообщение, отправленное сирийским наемником, воюющим в эти дни против Арцаха в составе азербайджанской армии, своему другу,…
О военном поведении на информационном поле в условиях войны – памятка Минобороны Армении
Представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в Facebook представил видео-памятку о правилах поведения на информационном фронте. «В…
Генсек НАТО подчеркнул важность прекращения огня в зоне нагорно-карабахского конфликта
Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг подчеркнул необходимость соблюдения соглашения о прекращении огня в зоне нагорно-карабахского конфликта. Столтенберг сказал об этом…
Кочарян: Опыт и знания президентов важны и в переговорном процессе, и в обеспечении побед
Политические консультации продолжаются. Все экс-президенты Армении и Арцаха встретились, чтобы обсудить и найти решения в нынешней военной ситуации. Об этом…
Сыну директора школы-фонда «Ай аспет» присвоено звание «Герой Арцаха»
Сыну директора школы-фонда «Ай аспет» Карин Тоноян, Менуа Ованнисяну, присвоено высшее звание «Герой Арцаха». Об этом на своей странице в…
Помпео: Третьи страны должны держатся подальше от карабахского конфликта
Госсекретарь США Майк Помпео намерен обсудить с главами МИД Армении и Азербайджана 23 октября в Вашингтоне возможности деэскалации ситуации в…