Հուղարկավորելու պահը չեմ կարող ասել, որովհետև լիարժեք անվտանգ միջավայր է պետք. ՊՆ ներկայացուցիչ
Հուղարկավորելու պահը չեմ կարող ասել, որովհետև համար լիարժեք անվտանգ միջավայր է պետք. ՊՆ ներկայացուցիչ Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ ադրբեջանական…
Առաջնագծում մարտական գործողությունների ուժգնությունն այս պահին որոշակիորեն թուլացել է
Արցախի և Ադրբեջանի հակամարտ զորքերի շփման գծում այս պահին մարտական գործողությունների ուժգնությունը որոշակիորեն թուլացել է: Այս մասին հոկտեմբերի 19-ին հրավիրված…
Լեւոն Արոնյան․ Եթե իմ երկրի համար անհրաժեշտ լինի, ես կլինեմ բանակում
Իմ երկիրը հարձակման է ենթարկվել Թուրքիայի եւ Ադրբեջանի կողմից, եւ մենք ձգտում ենք պաշտպանել մեզ եւ խաղաղության մեջ ապրելու մեր…
ՄԻԵԴ ներկայացվող դիմումներով կարող ենք պահանջ ներկայացնել՝ Ադրբեջանում հայտնված ռազմագերիներին ազատ արձակելու, փոխանակելու մասին. ՄԻԵԴ-ում կան նախադեպեր
ՄԻԵԴ ներկայացվող դիմումներով կարող ենք պահանջ ներկայացնել՝ Ադրբեջանում հայտնված ռազմագերիներին ազատ արձակելու, փոխանակելու մասին։ ՄԻԵԴ-ում արդեն իսկ կան նախադեպային որոշումներ՝…
ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանի և Արիության մեդալով հետմահու պարգեվատրված Ալբերտ Հովհաննիսյանի հոր`Արտակ Հովհաննիսյանի ճեպազրույցը
Արծրուն Հովհաննիսյանի և Արիության մեդալով հետմահու պարգեվատրված Ալբերտ Հովհաննիսյանի հոր`Արտակ Հովհաննիսյանի ճեպազրույցը: ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանի և Արիության մեդալով…
ԱՄՆ պետքարտուղարը Վաշինգտոնում առանձին հանդիպումներ կունենա Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ
ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն հոկտեմբերի 23-ին Վաշինգտոնում առանձին հանդիպումներ կունենա Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և Ադրբեջանի արտաքին գործեր…
Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումն արտախորհրդարանական ուժերի հետ ավարտվեց
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպումը արտախորհրդարանական ուժերի հետ քիչ առաջ ավարտվեց։ Նշենք, որ հանդիպմանը մասնակցում են այն նույն քաղաքական ուժերի…
Արցախում քաջաբար զոհվել է Հայաստանի երիտասարդների հավաքականի ձյուդոիստ Գոռ Սարգսյանը
Արցախյան ռազմաճակատում քաջաբար զոհվել է Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի ՀՀ երիտասարդների հավաքականի անդամ Գոռ Սարգսյանը, հաղորդում է կազմակերպության մամուլի ծառայությունը։ Ձյուդոյի…
Վարչապետը հանդիպում է ունեցել արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարությունում հանդիպում է ունեցել արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ: Վարչապետն անդրադարձել է ադրբեջանաթուրքական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակին,…

Накал боевых действий на линии фронта на данный момент несколько ослаб.
На данный момент накал боевых действий на линии соприкосновения конфликтующих сил Арцаха и Азербайджана несколько ослаб. Об этом на пресс-конференции 19…
Bloomberg: Эрдоган делает то, что делает, потому что ему это сходит с рук
В 2010 году внешнеполитическая доктрина Турции «нет проблем» была чудом Средиземноморья и Ближнего Востока. Под руководством Реджепа Тайипа Эрдогана страна…
Брифинг представителя МО РА Арцруна Ованнисяна и отца посмертно награжденного медалью «За мужество» Альберта Ованнисяна — Артака Ованнисяна
Արծրուն Հովհաննիսյանի և Արիության մեդալով հետմահու պարգեվատրված Ալբերտ Հովհաննիսյանի հոր`Արտակ Հովհաննիսյանի ճեպազրույցը: ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանի և Արիության մեդալով…
Госсекретарь США проведет в Вашингтоне отдельные встречи с главами МИД Армении и Азербайджана
Госсекретарь США Майк Помпео 23 октября проведет в Вашингтоне отдельные встречи с министром иностранных дел Армении Зограбом Мнацаканяном и министром…
Уничтожение опорных пунктов и автоколонны противника. Видео Армии обороны Арцаха
Уничтожение опорных пунктов и автоколонны противника. Армии обороны Арцаха опубликовала новое видео
Пашинян выразил готовность отбыть в Москву для встречи с Алиевым
Премьер-министр Армении Никол Пашинян выразил готовность приехать в Москву для встречи с главой Азербайджана Ильхамом Алиевым для переговоров по Нагорному…
Пашинян встретился с внепарламентскими силами
Премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился с внепарламентскими силами. Во встрече принимают участие представители тех же политических сил, которые присутствовали в…
Алиев: Азербайджан готов к переговорам с Арменией в Москве или любом другом месте
Представители Баку готовы к переговорам по Нагорному Карабаху с армянской стороной в Москве или любом другом месте. Об этом в интервью…
«Алиев посылает талышей на верную смерть». Талышский активист обвиняет Баку в том, что он намеренно отправляет его соотечественников на передовую нагорно-карабахского конфликта
Талышский активист Рашад Ликидж в статье в Talyshistan Times под названием «Трагедия талышского народа говорит о том, что Азербайджан в…
Действия Анкары на Кавказе угрозу представляют и для ЕС: Армен Саркисян
Известный аналитик Бен Юда интервьюировал президента Армении Армена Саркисяна. Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью аппарата президента,…