Փառք Աստծո, նա ողջ և առողջ է, և շարունակում է լիարժեք կատարել իր աշխատանքային պարտականությունները. Արցախի նախագահի խոսնակ
Ադրբեջանցիները հերթական կեղծ տեղեկատվությունն են տարածել, թե իբր Արցախի նախագահի գլխավոր խորհրդական, հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Ռուդիկ Հյուսնունցը զոհվել է։ Փառք…
«Գուցե պետք է օրենքով արգելափակել սոցցանցերը, գոնե պատերազմի ժամանակ»
Իրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Խոսքի, կարծիքի, տեղեկատվություն տարածելու ազատությունը, մարդու հիմնարար իրավունքներից է։ Արդյո՞ք… երբ գոյություն…
Կամո Հովհաննիսյանը հաշվի մեջ առաջ մղեց Հայաստանի հավաքականին , սակայն, րոպեներ անց գնդակ բաց թողեցինք
Ազգերի լիգայի 4-րդ տուրում Հայաստանի ազգային հավաքականն արտագնա խաղում մրցում է Էստոնիայի ընտրանու հետ: Հանդիպման 8-րդ րոպեին մեր թիմին հաշվի…
Հակառակորդը նոր մարտավարություն է ընտրել՝ առավելագույն հետեւակայիններ. Ա. Հովհաննիսյան
Առավոտյան հակառակորդը վերսկսել է գրոհելու փորձերը հիմնականում հյուսիսում եւ հարավում: Բայց հարավում մի փոքր այլ ուղղություն է վերցվել, ոչ թե…
Իրաքում ՀՀ դեսպանության կառավարումը խաթարվել էր. ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ
Հարգելի գործընկերներ, Իրաքում ՀՀ դեսպանության կառավարումը խաթարվել էր, որի արդյունքում ԱԳՆ-ն ժամանակավորապես կորցրել է էջի գործունեության նկատմամբ վերահսկողությունը: Քայլեր են…
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը տեսազանգ է ունեցել ՀԲ փոխնախագահի հետ
Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի Տարեկան հանդիպումների շրջանակներում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը տեսազանգ է ունեցել Համաշխարհային բանկի Եվրոպայի և Կենտրոնական…
Ցուցաբերած բացառիկ քաջության ու արիության համար «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով են պարգևատրվել ԱՀ Հադրութի շրջանի վարչակազմի ղեկավարը և նույն շրջանի ԱԱԾ աշխատակիցը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը թշնամու սանձազերծած լայնածավալ ռազմական գործողությունների ընթացքում Արցախի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած բացառիկ քաջության ու…
«Մեզ պարզապես վերջնագիր է տրվում, և վերջնագիրը դեպի խաղաղություն տանող ճանապարհ չէ, հակառակը՝ այն պատերազմի թեժացման ճանապարհ է». Ն. Դիլբարյան
«Վարչապետի այսօրվա հայտարարությունն ամբողջ ժողովրդին մոբիլիզացնելու և ճշմարտությունը տեղեկացնելու եղանակ էր, որովհետև դեռ մինչ այդ էլ արտախորհրդարանական ուժերի հետ հանդիպման…

Матвиенко: участие в карабахском конфликте бандформирований из других стран угрожает региону
Председатель Совета Федерации Валентина Матвиенко указала на угрозу участия в конфликте в Карабахе бандформирований из других государств. «Хотя отрицается это,…
Представитель Минобороны Армении: Противник избрал новую тактику боя – максимум пехоты
Противник с утра возобновил попытки наступления, в основном на севере и юге. Но на юге взято несколько иное направление, не…
«Сейчас Закавказье изменилось, до войны у нас был другой регион, теперь он совсем другой»
«Азербайджан и Турция получат очень жесткий ответ как от нас, так и от влиятельных стран. Вначале бывают призывы, если они не помогают, принимаются меры, если и это не…
«Странам, которые подняли вопрос о признании независимости Арцаха, подобное заявление Азербайджана не угрожает»
«Турция неоднократно заявляла, что разорвет отношения со странами, которые признают Геноцид армян. Она неоднократно угрожала, что отзовет своих послов, но никогда не разрывала связи с этими странами. И…
Никогда руководство азербайджанской армии не проявляло такого неуважительного отношения к собственным жертвам и телам
Никогда руководство азербайджанской армии не проявляло такого неуважительного отношения к собственным жертвам и трупам? Их бросили в полях, оврагах и болотах.
Зайнетдинов рассказал, в каком случае возможно размещение миротворцев в Арцахе
Организация Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) в случае обращения к ней сможет задействовать миротворческие силы в операции по поддержанию мира…
В результате обстрела города Мартакерт погиб сотрудник «Арцахэнерго»
В результате недифференцированного обстрела со стороны вооруженных сил Азербайджана при исполнении служебных обязанностей в Мартакерте погиб сотрудник «Арцахэнерго» Нвер Григорян.…
Путин и Эрдоган выступили за активизацию политического процесса по Нагорному Карабаху
Президент России в беседе с турецким лидером выразил серьезную обеспокоенность в связи с участием в военных действиях боевиков из Ближневосточного…