Ադամ Շիֆի կարծիքով ժամանակն է, որ ԱՄՆ-ն ճանաչի Լեռնային Ղարաբաղի անկախությունը
ԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆն ընդգծում է՝ Թուրքիայի և Ադրբեջանի նախագահները պետք է հասկանան, որ չեն կարող երկարատև վեճը լուծել քաղաքացիական…
Հայաստանի հավաքականը մարզում անցկացրեց Տալինում
Ազգերի լիգայի 4-րդ տուրում Հայաստանի ազգային հավաքականը հոկտեմբերի 14-ին արտագնա խաղում կմրցի Էստոնիայի ընտրանու հետ: Խոակին Կապառոսի թիմն այսօր մարզում…
Քանի դեռ Թուրքիայի դիրքորոշումը չի փոխվել՝ Ադրբեջանը չի դադարեցնելու ռազմական գործողությունները. Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հարցազրույց է տվել Reuters գործակալությանը, որի մասին հոդվածը ներկայացնում ենք ստորև. «ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երեքշաբթի ասաց,…
Խոշոր ավտովթար Լոռու մարզում. Ճակատ-ճակատի բախվել են Mercedes-ն ու ГАЗ 53-ը. կան վիրավորներ
Այսօր՝ հոկտեմբերի 13-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Լոռու մարզում: Ժամը 22:10-ի սահմաններում Վանաձոր-Սպիտակ ավտոճանապարհի 3.5-րդ կմ հատվածում ճակատ-ճակատի բախվել…
Ճանապարհին մեքենային ԱԹՍ է հարվածել, 13-ամյա Ռոբերտը 5 օր կոմայի մեջ է եղել, վերջերս է դուրս եկել
13-ամյա Ռոբերտը 5 օր կոմայի մեջ է եղել, վերջերս է դուրս եկել, բայց շարունակում է մնալ վերակենդանացման բաժանմունքում: Այս մասին…
Մ21. Հայաստանի հավաքականի խայտառակ պարտությունը
Եվրոպայի մինչև 21 տարեկանների առաջնության ընտրական փուլի 8-րդ տուրում Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը Լեհաստանում պարտվեց Շվեդիայի հասակակիցների թիմին: Անտոնիո Ֆլորեսի թիմն…
«Փաստորեն, այսօր որդի Ալիևը հոր փառքն էր ուզում կրկնել՝ Մրովդաղն անցնել. այ սենց ժառանգաբար, հորից որդի, բաշկոմանդիր են խաղում»
Հրապարակախոս Հրանտ Տեր-Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Փաստորեն, այսօր որդի Ալիևը հոր փառքն էր ուզում կրկնել՝ Մրովդաղն անցնել: 1994-ի…
«Արցախի հյուսիսային ուղղությամբ այսօր ընթացել են շատ ծանր մարտեր, այս պատերազմի թերևս ամենածանր մարտերից». Արծրուն Հովհաննիսյան
«Այսօր վաղ առավոտյան Ադրբեջանի զինված ուժերը Արցախի սահմանի ողջ երկայնքով սկսել են լայնամասշտաբ գործողություններ՝ առնվազն 3-4 ուղղություններով, հատկապես թեժ է…
Այս պահին Փարիզում հազարավոր ֆրանսահայեր հավաքվել են ԱԺ-ի մոտ՝ պահանջելով խորհրդարանում քննարկման դնել Արցախի անկախության ճանաչման հարցը
Այս պահին Փարիզում հազարավոր ֆրանսահայեր հավաքվել են Ֆրանսիայի ԱԺ մոտ՝ պահանջելով խորհրդարանում քննարկման դնել Արցախի անկախության ճանաչման հարցը: Այս պահին…
«Թրամփի վարչակազմի քաղաքականությունում Արցախյան կոնֆլիկտի լուծումը երբեք չի դասվել արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունների շարքը»
«Որպես Մինսկի խմբի համանախագահ երկրի՝ ավելի շատ ակնկալիքներ չպետք է ունենալ ԱՄՆ-ից, և այդ տեսանկյունից լրիվ բնական է նրանց կողմից…

«Фактически, сегодня сын Алиев хотел повторить славу отца — перейти гору Мров. Вот так от отца к сыну они наследуют игры в «башкомандиров»»
Публицист Грант Тер-Абраамян написал на своей странице в Facebook: «Фактически, сегодня сын Алиев хотел повторить славу отца — перейти гору…
На северном направлении были ожесточенные бои: Азербайджана не добился значительного успеха
В ходе широкомасштабной войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха, на северном направлении линии соприкосновения 13 октября развернулись ожесточенные бои. Об этом…
В данный момент тысячи армян Франции собрались перед Национальным собранием в Париже, требуя обсудить вопрос признания независимости Арцаха.
В данный момент тысячи армян Франции собрались перед Национальным собранием в Париже, требуя обсудить вопрос признания независимости Арцаха. Այս պահին Փարիզում հազարավոր…
13-летний Роберт 5 дней находился в коме: по машине ударил беспилотник
13-летний Роберт 5 дней находился в коме, недавно вышел из нее, но продолжает оставаться в реанимации. Он и его семья…
«Урегулирование Арцахского конфликта никогда не входило в число внешнеполитических приоритетов в политике администрации Трампа»
«Мы не должны большего ожидать от США как сопредседателя Минской группы, с этой точки зрения установленный ими знак двустороннего равенства совершенно естественен». – в беседе с телекомпанией…
Сегодня армянский солдат, резервист и ополченец творили чудеса. Представитель Минобороны РА А. Оганесян
Сегодня на северном направлении шел очень тяжелый бой, возможно, один из самых тяжелых сражений этой войны, в ходе которых армянская…
«В противном случае Иран будет защищать свою безопасность от террористов, в том числе за пределами своих границ». Иранский аналитик
Иранолог Георгий Абраамян написал на своей странице в Facebook. «Аналитик общественного телевидения Ирана Сейед Али Гаеммагам написал на официальной странице…
Кадыров: Ликвидированные террористы приехали в Чечню из Сирии
Ликвидированные в ходе спецоперации в Октябрьском районе Грозного террористы приехали в Чечню из Сирии для проведения терактов. Об этом сообщил…
Премьер-министр Пашинян провел телефонный разговор с премьер-министром Нидерландов
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, продолжая контакты с главами европейских стран, провел сегодня телефонный разговор с премьер-министром Нидерландов Марком Рютте. Премьер-министр…