Մեր գործն է լինել վիրավորի կողքին․ Ֆրանսիայից բժիշկների խումբը ժամանեց Երևան
Ֆրանսիահայ սիրտ -անոթային վիրաբույժ Լևոն Խաչատրյանի նախաձեռնությամբ և ՀՀ Կառավարության աջակցությամբ քիչ առաջ Երևան ժամանեցին Ֆրանսիայից բժիշկների խումբ, որոնք օգնելու…
Անմահացար բոլոր հայ հերոսների նման Բերդ անսամբլի ու հայրենիքի բերդապահ, մեր հրաշք պարող, մեր անմոռանալի Շահեն…
Ադրբեջանական ԶՈւ-երը կարող են ամեն րոպե նկարվել ինչ որ պատի տակ ու ասել, որ դա իրենցն է. Ա. Հովհաննիսյան
Նորից եմ խնդրում որևէ բնակավայրի կամ բնագծի վերահսկողությունը ակտիվ քննարկման նյութ չսարքել։ Ակտիվ ու ինտենսիվ պատերազմ է։ Տեղաշարժերն արագ են…
Ժդանովականի հերոս արծիվները
Սեպտեմբերյան վերջին կիրակին հայ ժողովրդի համար բացվեց արկերի հզոր պայթյունով։ 27-ի առավոտյան արյունախում թշնամին սկսեց լայնածավալ գործողություններ ձեռնարկել ղարաբաղա֊ադրբեջանական հակամարտ…
«Հադրութը գտնվում է մեր զինված ուժերի լիարժեք վերահսկողության տակ. մարտական գործողությունները շարունակվել են հարավային ուղղությամբ»
«Այսօր վաղ առավոտյան Ադրբեջանի զինված ուժերը նորից սկսել են բուն մարտական գործողությունները։ Մոսկվայում ձեռք բերված պայմանավորվածություններն Ադրբեջանը բացարձակապես չի կատարել…
Եթե մեզ չհաջողվի երկարաձգել այս հրադադարը, այն կշարունակի բացասական հետևանքներ ունենալ. ՀՀ ԱԳ նախարար
Հարգելի Սերգեյ Վիկտորի, Լրատվամիջոցների հարգելի ներկայացուցիչներ, Սիրելի գործընկերներ, Առաջին հերթին կցանկանայի շնորհակալություն հայտնել ռուսական կողմին, Սերգեյ Վիկտորի, Ձեզ, ջերմ ընդունելության…
Պատերազմական այս օրերին անընդունելի է, երբ հանրային միասնությունը փորձում են խաթարել տարբեր տիպի ապատեղեկատվություններով. Արցախի նախագահի խոսնակ
Պատերազմական այս օրերին անընդունելի է, երբ հանրային միասնությունը փորձում են խաթարել տարբեր տիպի ապատեղեկատվություններով: Վերջերս նմանատիպ մի տեղեկություն էլ կարդացի…
Ստեփանակերտում հայտնաբերվել են թուրքական և իսրայելական արտադրության շուրջ 673 ռումբ
Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության փրկարար ուժերի վարչության սակրավորական խմբերը շարունակում են չպայթած ռումբերի և ականների որոնման, միաժամանակ դրանց վնասազերծման…

«Гадрут находится под полным контролем наших вооруженных сил, боевые действия продолжались на южном направлении»
«Сегодня рано утром вооруженные силы Азербайджана возобновили боевые действия. Азербайджан абсолютно не выполнил договоренности, достигнутые в Москве, и не собирается их…
В Степанакерте обнаружено 673 бомбы турецкого и израильского производства
Группы саперов Управления спасательных сил Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха продолжают поиск и подрыв неразорвавшихся бомб. Только в Степанакерте…
«Моя речь на встрече с руководителями аккредитованных в Армении дипломатических представительств». Н. Пашинян
Единственным эффективным способом предотвращения гуманитарного кризиса может быть признание права народа Нагорного Карабаха на самоопределение. Моя речь на встрече с…
«Первостепенным вопросом является признание Арцаха. Без признания Арцаха Арменией очень трудно представить осуществление режима прекращения огня». Политолог
«Я затрудняюсь сказать, что делать, когда во время боевых действий какое-либо государство поставляет оружие одной из сторон конфликта, но я…
Особым варварством отличается умышленное уничтожение мест религиозного поклонения и историко-культурных объектов: глава МИД Армении
Уважаемый Сергей Викторович, Уважаемые представители прессы, Дорогие коллеги, В первую очередь, хотел бы поблагодарить российскую сторону, Сергей Викторович, Вас, за…
Число жертв среди мирного населения в Арцахе составило 31 человек
По меньшей мере 31 мирный человек убит в Арцахе с 12 октября в результате нападений Азербайджана. Об этом написал в…
Единственным эффективным способом предотвращения гуманитарного кризиса может быть признание права народа Нагорного Карабаха на самоопределение: премьер-министр встретился с аккредитованными в Армении иностранными дипломатами
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня провел встречу с руководителями аккредитованных в Республике Армения представительств иностранных государств и международных организаций. Премьер-министр Армении…
Погибшие в ходе отражения азербайджанской агрессии военнослужащие
Погибшие в ходе отражения азербайджанской агрессии военнослужащие Геворгян Шалико Володяевич, 1995 г. р. Азизян Арташес Егишович, 1980 г. р. Аброян…