Քվեբեկի Ազգային ժողովն ընդունել է խաղաղ հայ բնակչության նկատմամբ իրականացվող բռնությունը դատապարտող հայտարարություն
Քվեբեկի Ազգային ժողովը միաձայն ընդունել է հայտարարություն, որով դատապարտում է խաղաղ հայ բնակչության նկատմամբ իրականացվող բռնությունը և իր համերաշխությունն է…
Սերգեյ Շոյգուն բանակցություններ է վարել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարների հետ
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն հեռախոսով զրուցել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարների հետ, քննարկվել է Լեռնային Ղարաբաղում ընթացիկ…
Երբ մեր տանկերին դրոշներով ու մեծ ոգևորությամբ դիմավորում է ադրբեջանական շփոթված զորքը. Ալլահն անգամ չփրկեց. Վ. Պողոսյան
#Թարմ Երբ մեր տանկերին դրոշներով ու մեծ ոգևորությամբ դիմավորում է ադրբեջանական շփոթված զորքը։Ոչինչ չփրկեց ))#շեհիդլար Gepostet von Վահրամ Պողոսյան am Mittwoch,…
Ադրբեջանի սկսած պատերազմն էթնիկ զտման նպատակ ունի. նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ռուսաստանյան լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է ռուսաստանյան լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ և պատասխանել Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական ագրեսիայի վերաբերյալ նրանց հարցերին:…
Օրվա ընթացքում ամբողջ սահմանի երկայնքով ընթացել են համառ մարտեր, որոնք այս պահին էլ շարունակվում են. ՊՆ ներկայացուցիչ
«Մի քանի անգամ Արցախի քաղաքները` մայրաքաղաք Ստեփանակերտը, Հադրութը, Շուշին և այլ քաղաքներ ենթարկվել են ադրբեջանական հրետակոծությունների և հրթիռակոծությունների: Կան տուժածներ,…
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան տարեդարձի առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան տարեդարձի առթիվ: Ուղերձում մասնավորապես ասված է.…
Արտգործնախարարները մտքեր են փոխանակել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում իրադրության վերջին զարգացումների շուրջ
Հոկտեմբերի 7-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց ունեցավ իր չեխ գործընկերոջ՝ Տոմաշ Պետրժիչեկի հետ։ Արտգործնախարարները մտքեր փոխանակեցին Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության…

В течение дня вдоль всей границы шли упорные бои, которые продолжаются до сих пор. Представитель Минобороны
«Несколько раз азербайджанским артобстрелам и ракетным обстрелам подвергались города Арцаха: столица Степанакерт, Гадрут, Шуши и другие. Есть пострадавшие, данные будут…
Сергей Шойгу провел переговоры с министрами обороны Армении и Азербайджана
Министр обороны России Сергей Шойгу поговорил по телефону с главами оборонных ведомств Армении и Азербайджана, обсуждалась текущая ситуация в Нагорном…
С начал войны в Арцахе общая конфигурации территорий несильно изменилась — Ованнисян
С начал войны в Арцахе общая конфигурации территорий несильно изменилась, сказал представить министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на брифинге в…
За 7 октября Азербайджан потерял как минимум 260-280 военнослужащих
7 октября до полудня в ходе боевых действий на линии соприкосновения Арцаха и Азербайджана армянская армия уничтожила 260-280 азербайджанских военнослужащих…
По имеющейся у меня информации, в настоящий момент закладывается основа окончательной победы карабахской армии. Никол Пашинян
Если принять во внимание информацию, полученную с раннего утра, то можно сказать, что замысел карабахских военачальников сработал. Они предприняли тактические шаги…
Иностранные журналисты, работающие в Степанакерте, удивлены, они не видели ничего подобного ни в одной другой стране
Иностранные журналисты, работающие в Степанакерте, удивлены, что ни один из уже несколько дней закрытых магазинов не ограблен, даже те, окна…
На юге мусор почти полностью вычищен. Пресс-секретарь президента Арцаха
На юге мусор почти полностью вычищен. Հարավում աղբը գրեթե ամբողջությամբ մաքրված է: Gepostet von Վահրամ Պողոսյան am Mittwoch, 7. Oktober 2020
«Вовлечение наемников в боевые действия — модель, используемая Турцией, в этом нет ничего нового, единственная новость — это то, что она используется в этой войне».
«Азербайджан получает прямую поддержку из Турции, Турция продолжает поддерживать Азербайджан поставками. Используются турецкие F-16, спецподразделения, специалисты оказывают консультационную помощь местным силам, плюс…