Արցախում հակաահաբեկչական պայքարը հաջողությամբ շարունակվում է. Փա՛ռք մեր բանակին. Արցախի նախագահի խոսնակ
Արցախում հակաահաբեկչական պայքարը հաջողությամբ շարունակվում է։ Փա ՛ ռք մեր բանակին։ Արցախում հակաահաբեկչական պայքարը հաջողությամբ շարունակվում է։ Փա ՛ ռք…
Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի եւ Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարները հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ
Ռուսաստանի Դաշնության, ԱՄՆ-ի եւ Ֆրանսիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ՝ կապված արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում սրման հետ:…
Վարչապետ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վլադիմիր Պուտինի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հերթական հեռախոսազրույցն է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Կողմերը շարունակել են ռազմական գործողություններում տեղի ունեցող…
«Մեր 18-20 տարեկանները հրաշքներ են գործում. մատակարարումներն ապահովվում են». ԱԺ նախագահ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը գրում է. «Վերադառնում եմ Ստեփանակերտից։ Մեր 18-20 տարեկանները հրաշքներ են գործում։ Ու անասելի պինդ են։…
Ադրբեջանա-թուրքական զինված ուժերի նման գործողությունները լրջորեն վտանգում են տարածաշրջանային անվտանգությունը
Հոկտեմբերի 5-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Արտակ Ապիտոնյանը ՄԱԿ-ի Փախստականների հարցերով բարձր հանձնակատարի գրասենյակի Գործադիր կոմիտեի 71-րդ նստաշրջանին հանդես եկավ…
Կանադան կասեցրել է Թուրքիային զենքի մատակարարումը
Կանադայի Արտաքին գործերի նախարար Ֆրանսուա-Ֆիլիպ Շամպայնը հայտարարել է Թուրքիային զենքի մատակարարումը կասեցնելու մասին: Այս մասին նախարարը գրել է «Թվիթեր»-ի իր…
«100%-ով համոզված եմ, որ Հայաստանի տարածքը գաղտնալսում և տվյալներն Ադրբեջանին փոխանցում են Թուրքիայից». Սամվել Մարտիրոսյան. 168.am
Տեղեկատվական անվտանգության մասնագետ Սամվել Մարտիրոսյանի կարծիքով՝ Թուրքիայի ներգրավվածությունը, սիրիայի գրոհայինների ներգրավումն ամբողջովին փոխել է տեղեկատվական պատերազմի ֆորմատը։ «Փաստացի, մեզ մնում է…
Թուրքիան միջազգային հանրության ճնշման ներքո պետք է դուրս գա այս հակամարտությունից. նախագահ Սարգսյանի հարցազրույցը Sky News Arabia հեռուստաընկերությանը
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հարցազրույց է տվել Sky News Arabia հեռուստաընկերությանը. Հարց- Պարոն նախագահ, կարո՞ղ եք ներկայացնել հակամարտության ակունքները,…

Канада ввела эмбарго на поставки в Турцию компонентов с канадскими технологиями — МИД по следам заявления об их использовании в Карабахе
Министр иностранных дел Канады Франсуа-Филипп Шампань в понедельник выступил с заявлением относительно запрета на экспорт в Турцию компонентов с канадскими…
«Наши 18-20-летние творит чудеса. обеспечивают снабжение». Спикер Парламента Армении.
Спикер Парламента РА Арарат Мирзоян пишет: «Я возвращаюсь из Степанакерта. Наши 18-20-летние творят чудеса. Они невероятно крепки. Одна из самых крепких…
Состоялся телефонный разговор премьер-министра Пашиняна с Владимиром Путиным
Премьер-министр Никол Пашинян провел очередной телефонный разговор с Президентом Российской Федерации Владимиром Путиным. Стороны продолжили обсуждение развития боевых действий. Было…
Совместное заявление c призывом к прекращению огня в Нагорном Карабахе
Министр иностранных дел Российской Федерации Сергей Лавров, Министр по делам Европы и иностранных дел Франции Жан‑Ив Ле Дриан и Государственный секретарь Соединённых…
Заявление медийных организаций в cвязи с посягательством Азербайджана на права журналистов, освещающих войну в Арцахе
В последние дни в Нагорном Карабахе усилились военные действия. В связи с этим резко осложнилась работа армянских и зарубежных журналистов,…
«Боюсь, что даже археологи не смогут найти место Гянджи, опомнитесь пока не поздно»
Пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян пишет: «Еще несколько дней и боюсь, что даже археологи не смогут найти место Гянджи. Опомнитесь…
Макрон утверждает, международные СМИ также. Анонс программы«60 минут». телеканала «Россия-1»
Вопросы, связанные с ситуацией на линии соприкосновения Арцаха и Азербайджана, обсуждались в программе «60 минут» на российском государственном телеканале «Россия-1».…
«Благодаря грамотным действиям командования наших войск противник был отброшен с большими потерями». Представитель Минобороны
«Сегодня утром вооруженные силы Азербайджана в первую очередь нанесли массированный артиллерийский удар по населенным пунктам Арцаха. Вооруженные силы Арцаха отвечают…
«Любому государству кажется, что пока оно медлит, за это время для него будет создана ситуация гораздо благоприятнее». Руководитель партии «Наследие» Н. Дилбарян
«На арцахско-азербайджанской границе идет борьба с международным терроризмом, Арцах и Армения вынуждены сражаться не на жизнь, а на смерть вдоль…
Оставив на поле боя более 200 убитых военнослужащих, противник беспорядочно бежал: Шушан Степанян
Армия обороны Республики Арцах, сегодня, на одном из самых сложных фронтօвых направлений применил тактические приемы, в частности, создало у азербайджанских…