Month: Հոկտեմբերի 2020
Արցախն այսօր դեռևս մնում է ողջ հայ ժողովրդի վիրավոր սիրտը, որ տրոփում է բոլորիս և յուրաքանչյուրիս ներսում: Այդ տրոփյունները դառնում…
Գերփորձագետներ, ռազմական պրոֆեսորներ, «օդ փակելու» վարպետներ մի փոքր զուսպ եղեք. Արծրուն Հովհաննիսյան
Գերփորձագետներ, ռազմական պրոֆեսորներ, «օդ փակելու» վարպետներ մի փոքր զուսպ եղեք: Ուղղակի զուսպ։ Սա խնդրանք է։ Հարգում եմ բոլորիդ, հատկապես եթե…
Ահաբեկչությունը նոր դեմք ունի․ Թուրք բասկետբոլիստը մեղադրել է Էրդողանի ռեժիմին
«Ահաբեկչությունը նոր դեմք ունի։ 10 տարում 31 կոնֆլիկտ10 երկրի հետ։ Աշխարհը պիտի հասկանա, որ ոչ թե Թուրքիան է կոնֆլիկտ ստեղծում,…
Ապարանի ոստիկանները Արցախից բերված փամփուշտներ են հայտնաբերել
Հոկտեմբերի 30-ին Ապարանի բաժնի համայնքային ոստիկանները տվյալներ են ձեռք բերել, որ Լուսագյուղի բնակիչներից մեկը Արցախից փամփուշտներ է բերել, որոնք պահում…
Ժիլինան հաղթեց, Վահան Բիչախչյանը՝ կրկին գոլի հեղինակ
Սլովակիայի առաջնության 12-րդ տուրում «Ժիլինան» ընդունել էր «Սենիցային» ու հաղթեց 3-1 հաշվով։ Թիմի 3-րդ գոլը 63-րդ րոպեին խփել է Հայաստանի…
«Երբ իմ արյունը տեսա այդ հողի վրա, ես մի բան հասկացա, որ այդ հողը չի կարող լինել մեր թշնամունը»
«Ամսի 27-ի առավոտյան, երբ պատերազմը սկսվեց, ես խրամատում էի, մարտական հերթապահության էի: Առաջին արկը խփեցին, հետո սկսեցին տանկերով գրոհել: Յոթ…
Բերձորի ուղղությամբ, երեք թևերով հակառակորդի առաջխաղացող ստորաբաժանումները ետ են շպրտվել, թողնելով ավելի քան 50-100 դի
Հոկտեմբերի 31-ին Բերձորի ուղղությամբ, երեք թևերով հակառակորդի առաջխաղացող ստորաբաժանումները մեր հրետանային դիպուկ կրակով ետ են շպրտվել, մեծ կորուստներ կրելով՝ ավելի…
Ադրբեջանի զինված ուժերը Արցախում կիրառում են զանգվածային ոչնչացման, քիմիական տարրեր պարունակող զինատեսակ. ՄԻՊ
Երեկ և այսօր հրապարակվեցին օբյեկտիվ բնույթի ապացույցներ այն մասին, որ Ադրբեջանի զինված ուժերը Արցախում կիրառում են զանգվածային ոչնչացման, քիմիական տարրեր…
Ստեփանակերտում հակառակորդի ԱԹՍ է խոցվել
Պաշտպանության բանակի հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումները Ստեփանակերտում հակառակորդի անօդաչու թռչող սարք են խոցել: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Արցախի Արտակարգ իրավիճակների…

У терроризма новое лицо: Турецкий баскетболист обвинил режим Эрдогана
«У терроризма новое лицо. За 10 лет 31 конфликт с 10-ю странами. Мир должен понять, что конфликт создает не Турция,…
«Когда я увидел свою кровь на этой земле, я понял, что эта земля не может быть отдана нашему врагу»
«27-го утром, когда началась война, я был в окопах, на боевом дежурстве. Они выпустили первый снаряд, затем начали атаку танками. Мы сражались…
Арцах борется против геноцидального разрушения: известный писатель Крис Бохджалян призвал США признать независимость Арцаха
Знаменитый американский писатель армянского происхождения, лауреат Пулитцеровской премии Крис Бохджалян призвал власти США наложить санкции против Турции и Азербайджана и…
Фосфор — токсичное вещество, которое может вызвать повреждение костей и костного мозга, а также отмирание тканей. Пресс-секретарь Минобороны Ш. Степанян
Фосфор – само по себе токсичное вещество. Оно может вызвать повреждение костей и костного мозга, а также отмирание тканей. Человек, попавший…
«Залог нашего успеха — в нашей «ненормальности». Невозможно найти в мире нацию, подобную нашей»
Участник апрельской войны и член Гегаркуникского регионального отделения Добровольческого союза «Еркрапа» Норайр Захарян с первых же дней войны вызвался отправиться…
В Степанакерте уничтожен азербайджанский беспилотник
Подразделения ПВО Армии обороны Арцаха сбили азербайджанский беспилотник в Степанакерте. Об этом в беседе с Арменпресс сообщил сотрудник по связям с общественностью…
Арцрун Ованнисян: Эй, мир, в городе Мартуни также проживают мирные люди
Эй, мир, в городе Мартуни также проживают мирные люди. Сегодня несколько раз город Мартуни подвергался обстрелам. Об этом на своей…
«У нас нет ни на грамм сомнения в том, что мы победим, потому что противник превосходит нас войском, вооружением, но не боевым духом»
«Если вы не хотите быть единственным армянином, оставшимся для музея, возьмите в руки оружие и примите участие в священном деле защиты Родины».…
В Лионе произошла стрельба возле православной церкви, ранен священник
Во французском Лионе открыли стрельбу рядом с греческой церковью, священник получил огнестрельное ранение. Об этом сообщает местная газета Le Progres. О ранении…