Հռոմի մրցաշար․ Ջոկովիչը կիսաեզրափակչում է
Աշխարհի առաջին ռակետ Նովակ Ջոկովիչը առանց դժվարության հաղթահարեց Հռոմում կայացած «Մասթերսի» քառորդ եզրափակչի արգելքը: Սերբը հաղթանակի հասավ Գերմանիայի ներկայացուցիչ Դոմինիկ…
Իրանը հայտնել է, թե ումից է վրեժ լուծելու գեներալ Սոլեյմանիի սպանության համար
Իրանցի գեներալ Ղասեմ Սոլեյմանիի համար վրեժխնդրության թիրախը միայն նրանք են, որոնք մասնակցել են նրա սպանությանը։ Այս մասին ասել է Իսլամական…
Հոլանդը շարունակում է տխրեցնել մրցակիցների դարպասապահներին․ Բորուսիան վստահ հաղթանակ տարավ
Դորտմունդում կայացած Բունդեսլիգայի 1-ին տուրի խաղում տեղի «Բորուսիան» սեփական հարկի տակ ընդունեց Մյոնխենգլադբախից «Բորուսիային» և հաղթանակ տարավ 3: 0 հաշվով:…
Մատենադարանի հետնամասում այրվում է խոտածածկ տարածք
Սեպտեմբերի 19-ին, ժամը 21։15-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Սարալանջի խճուղում՝ Մատենադարանի հետնամասում, տարբեր օջախներով այրվում…
Մեսսին պատմության լավագույն ֆուտբոլիստն է, չէի կարող թույլ տալ, որ հեռանա Բարսայից․ Բարտոմեու
«Բարսելոնայի» նախագահ Խոսեպ Բարտոմեուն մեկնաբանել է հարձակվող Լիոնել Մեսսիի շուրջ ստեղծված իրավիճակը։ -Ես նրա հետ կոնֆլիկտի մեջ չեմ մտնի։ Նա…
Ավտովթար Եղվարդ-Նոր Գեղի ավտոճանապարհին․ կա տուժած
Սեպտեմբերի 19-ին, ժամը 19։20-ին Կոտայքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Եղվարդ-Նոր Գեղի ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ․…
«Մենք երկու ամիս ժամանակ ունենք քիչ թե շատ քաղաքական շարժեր անելու, ձմռանը բոլոր պատուհանները փակվելու են». Ս. Սարոյան
«Ամեն ինչ սկսվեց նրանից, որ Գագիկ Ծառուկյանն իր տան այգում կազմակերպեց ԲՀԿ ժողովը և կառավարության գործունեությունը գնահատեց անբավարար: Պարզ է,…
Վերոնա-Ռոմա․ մեկնարկային կազմեր. ուղիղ եթեր
Մեկնարկում է իտալական Ա Սերիայի 2020/21 մրցաշրջանը։ Մեկնարկային տուրի շրջանակում «Վերոնան» սեփական հարկի տակ կընդունի «Ռոմային»։ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ…
Ասում են՝ չգիտենք՝ մեր հարազատին ենք հուղարկավորել, թե ոչ․ ինչից են բողոքում COVID-19-ից մահացածների հարազատները
«Էյջ վի էյջ» փաստաբանական գրասենյակը մի քանի ամիս է՝ դիմումներ է ստանում կորոնավիրուսից մահացածների հարազատներից՝ ուսումնասիրելու իրենց հարազատների մահվան հանգամանքները։…
Այսօր Երևանում «Ռոբերտո» խանութի դիմաց Mercedes G 500-ի վարորդի կողմից վրաերթի ենթարկված հետիոտնը հիվանդանոցում մահացել է
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով, քիչ առաջ Երևանի թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցում մահացավ Երևանի բնակիչ, 87-ամյա Թադևոս Վարդանյանը: Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ…

Власти Башкирии закрыли въезд в два города и пять районов из-за COVID-19. В них скопились сотни граждан Киргизии
В двух городах и пяти районах Башкирии введен особый порядок передвижения людей и транспорта в связи с эпидемией COVID-19. Об…
Возможный преемник Меркель предложил отсрочить строительство «Северного потока — 2»
Один из ведущих политиков от Христианско-демократического союза (ХДС) Фридрих Мерц (Friedrich Merz) выступил с идеей отсрочить завершение строительства газопровода «Северный поток…
В отличие от отравления Скрипалей, после покушения на Навального Россию могут наказать за «Новичок»
19 сентября истекает срок, в который российские власти должны закончить доследственную проверку и решить, возбуждать ли уголовное дело по факту отравления Алексея Навального в Томске. Пока…
«У них есть ракета, супер-пупер-гиперзвуковая». Трамп обвинил Россию в краже информации о ракетах при Обаме
Россия создала свое гиперзвуковое оружие на основании данных, похищенных у администрации экс-президента США Барака Обамы. Об этом президент США Дональд…
Беларусь: массовые задержания на «Женском марше» в Минске
В Минске в субботу днем начался очередной «Женский марш» — массовая демонстрация протеста против сфальсифицированных выборов с требованием отставки Александра…
Коронавирус: в России прирост инфицированных впервые за два месяца превысил 6000 случаев
В России зафиксирован максимальный прирост новых случаев коронавируса за последние два месяца: за минувшие сутки в стране выявлено 6065 инфицированных. Это самый…
«Серж Саргсян, как 5 лет назад, продолжает преследовать ППА, но уже в кулуарах»
«И пост Никола Пашиняна, и ответ Гагика Царукяна — это обмен словами людей, находящихся ниже «плинтуса». Здесь оба деятели опустились до уровня, не приносящего им чести», — завил в беседе с телекомпанией ГАЛА политолог Андриас Гукасян, говоря…
21 сентября военные летчики осуществят полет
По случаю 29-й годовщины независимости Республики Армения 21 сентября опытные военные летчики Вооруженных сил Армении осуществят полеты в воздушном пространстве…
Сотрудницы детского дома в Армении задержаны по подозрению в избиении воспитанников
Две сотрудницы ГНКО «Детский дом» задержаны по подозрению в причинении сильной физической боли и сильных душевых страданий в отношении воспитанников,…
В Минске проходит женский марш солидарности
В Минске проходит женский марш. Он приурочен сегодня к Дню бело-красно-белого флага, который был восстановлен как государственный символ Белоруссии 19…