Բարսելոնան հաղթեց. Մեսսին՝ դուբլի հեղինակ
Կատալոնական «Բարսելոնան» ընկերական խաղում առավելության հասավ «Ժիրոնայի» նկատմամբ: Ռոնալդ Կումանի թիմը հաղթեց 3:1 հաշվով: Կատալոնացիների կազմում հաշիվը բացեց Կուտինյոն (21′),…
Դինքի հիմնադրամի այս տարվա մրցանակակիրներն են Օսման Քավալան և Մոզն Հասսանը
Հրանտ Դինքի անվան միջազգային հիմնադրամը 2020թ. մրցանակները շնորհել է Թուրքիայում շուրջ 3 տարի բանտարկված քաղաքական այլախոհ, գործարար Օսման Քավալային և…
Մխիթարյանի թիմակիցը մոտ է Լեսթեր տեղափոխությանը
«Ռոմայի» կիսապաշտպան Չենգիզ Ունդերը համաձայնեցրել է պայմանագիրը անգլիական «Լեսթերի» հետ։ Ֆուտբոլային լրագրող, ինսայդեր Նիկոլո Շիրան տեղեկացնում է, որ թուրք ֆուտբոլիստը…
Բյուրականի աստղադիտարանի խնդիրները՝ ուշադրության կենտրոնում
Այսօր ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը հանդիպում է ունեցել ՀՀ…
Տղամարդը ցանկացել է ինքնասպանություն գործել՝ նետվելով Երևանի Հաղթանակի կամրջից
Սեպտեմբերի 16-ին, ժամը 20։40-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ քաղաքացին ցանկանում է ինքնասպանություն գործել՝ նետվելով Երևանի Հաղթանակի…
Արտառոց դեպք Արարատում. ՍՊԸ-ի տնօրենի վրա «սաղացրել» են 200 եվրո հուշանվեր-թղթադրամ` ասելով՝ «մի քիչ հետո կգանք, ոչխարդ կտանենք»
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ ոստիկանության Մասիսի բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում սեպտեմբերի 12-ին Արարատի մարզում տեղի ունեցած խարդախության փաստով: Ժամը 19:00-ին…
«Ադրբեջանում ակտիվորեն շրջանառում են այն թեզը, որ Ռուսաստանը զինում է Հայաստանին և միասին հարձակվելու են Ադրբեջանի վրա»
Թուրքագետ, քրդագետ Կարեն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Թուրքիան չի նահանջում և Ադրբեջանում մեծ լոբբիստական աշխատանք է իրականացնում, որպեսզի…
Կլոպ․ Լիվերպուլից հեռանալուց հետո անմիջապես նոր ակումբ չեմ գլխավորի, կգնամ արձակուրդի
«Լիվերպուլի» գլխավոր մարզիչ Յուրգեն Կլոպը վերահաստատել է, որ թիմից հեռանալու մտադրություն չունի։ Նա 4 տարվա պայմանագիր ունի «մերսիսայդցիների» հետ ու…
Իրանի նախագահ. «Ձգանի մեխանիզմն ակտիվացնելու ԱՄՆ փորձն ապարդյուն է»
Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին ձգանի մեխանիզմն ակտիվացնելու ԱՄՆ-ի փորձը ձախողված է համարել: Սեպտեմբերի 15-ին կառավարության նիստում անդրադառնալով Իրանի դեմ միջազգային…
Եվգենի Պետրոսյանը տոնում է 75-ամյակը. Ռուսաստանի հայերի միությունը հրապարակել է նրա կովկասյան կրակոտ պարի տեսանյութը
Արտիստն այսօր տոնում է իր 75-ամյակը։ Նրան արդեն տոնական օրվա առթիվ շնորհավորել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։ Ռուսաստանի հայերի միությունն…

Лондон практически уверен в причастности шпионов из РФ к отравлению Навального
Официальный Лондон считает, что за резонансным отравлением российского оппозиционера Алексея Навального с высокой степенью вероятности стоят шпионы из России. Соединенному…
«В Азербайджане активно распространяется тезис о том, что Россия вооружает Армению, и они вместе нападут на Азербайджан»
Тюрколог, курдолог Карен Ованнисян написал на своей странице в Facebook: «Турция не отступает, и в Азербайджане активно лоббируют создание военной базы как минимум…
Евгений Петросян отмечает 75-летие. Союз армян России опубликовал видео его зажигательного кавказского танца
Артисту сегодня исполняется 75 лет. Президент России Владимир Путин уже поздравил его по случаю праздника. Союз армян России необычным образом…
«В настоящее время социально-экономическая ситуация в Армении вызывает беспокойство. И Армении не избежать кризисных явлений». Экономист
«Увеличение внешнего долга — не опасно, международные организации всегда выделяют средства на преодоление социально-экономических проблем. Вопрос в том, в каких направлениях…
«Тихо, по-партизански»: как работает система помощи участникам протестов в Беларуси
На фоне массовых протестов, которые длятся в Беларуси уже полтора месяца, в стране появились десятки фондов помощи тем, кто пострадал…
Рухани: «США не удалось запустить механизм восстановления санкций»
Администрация США не смогла запустить механизм восстановления санкций в рамках Совместного всеобъемлющего плана действий (СВПД) благодаря консенсусу стран-членов Совета Безопасности…
Считаем недопустимым, чтобы жертвы гуманитарной катастрофы в Бейруте стали целью нападок и предметом политических спекуляций азербайджанских властей
В связи с недавней жалобой МИД Азербайджана, направленной сопредседателям Минской группы ОБСЕ, в которой предпринята попытка представить переезд в Республику…
«Мы говорили, что с Арменией и Арцахом нельзя говорить на языке силы, Азербайджан заявил, что в течение 24 часов силой решит арцахский вопрос. Оказалось, что Азербайджан ошибался, мы были правы». Никол Пашинян
«Считаю заявление сопредседателей Минской группы ОБСЕ конструктивным, оно соответствует нашим представлениям о восстановлении или продолжении переговорного процесса. У нас есть…
«Алиев, мягко говоря, не любит исламистов, если не сказать, что видит в них угрозу». Тюрколог Габриелян
Ряд средств массовой информации, в том числе «Независимая газета», сообщили, что сирийские боевики по подстрекательству Турции проходят подготовку в Азербайджане для…
«После июльских действий количество нарушений режима прекращения огня увеличилось вдвое». Министр обороны Армении
«Подразделения Вооруженных сил Азербайджана осуществляют фортификационные работы, способствуя эскалации напряженности на передовой линии. Вчера Азербайджан сообщил информацию о раненом. Эта информация…