Վրաստանն առայժմ չի պատրաստվում բացել սահմանները նոր երկրների համար
Վրաստանն առայժմ չի պատրաստվում ընդլայնել այն երկրների ցանկը, որոնց հետ կվերականգնվեն կանոնավոր թռիչքները: Այս մասին այսօր հայտարարել է Վրաստանի առողջապահության…
Կանոնավոր թռիչքներ դեռ չկան. ԱԳՆ-ն աշխատում է այդ ուղղությամբ
Այս պահի դրությամբ կանոնավոր չվերթներ չեն իրականացվում։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Զվարթնոց օդանավակայանի հանրային կապերի պատասխանատու Սաթենիկ Հովհաննիսյանը։ Արտաքին…
ԱՀԿ ղեկավարը հորդորում է աշխարհին նախօրոք պատրաստվել հաջորդ պանդեմիային
Նոր կորոնավիրուսի պանդեմիան վերջինը չէ, ուստի աշխարհը պետք է նախապես պատրաստվի հաջորդին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես հայտնում է TASS-ը, այս մասին ճեպազրույցում…
Հայաստանում COVID-19 ախտորոշմամբ ծանր և ծայրահեղ ծանր քաղաքացիների թիվը նվազում է
Հայաստանում սեպտեմբերի 6-ի դրությամբ COVOD-19 ախտորոշում ունեցող քաղաքացիներից ծանր վիճակում է 178-ը, ծայրահեղ ծանր՝ 45-ը, թոքերի արհեստական օդափոխության սարքին միացված…
Իջևան-Երևան երթուղային «ԳԱԶելը» վթարի է ենթարկվել․ կա 12 տուժած
Սեպտեմբերի 7-ին, ժամը 18։11-ին Մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ծովագյուղ գյուղի խաչմերուկում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կան…
«Աստղիկ» բժշկական կենտրոնի մուտքի մոտ հայտնաբերվել է հրազենային վնասվածքով տղամարդու դի
Քիչ առաջ արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 18:10-ի սահմաններում ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է…
Մանկապարտեզները վերաբացվում են․ քաղաքապետարանը մանրամասնում է
2020-2021 ուսումնական տարին մեկնարկվելու է սեպտեմբերի 15-ին, և Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության մանկապարտեզներն այդ օրվանից կսկսեն գործել․ Այս մասին հայտնում են…
Հայաստանի հավաքականի նախախաղային մարզումը
Էստոնիայի հավաքականի դեմ Ազգերի լիգայի C դիվիզիոնի երկրորդ խմբի երկրորդ տուրի խաղին պատրաստվող ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը նախախաղային մարզում է…
Կալանավորվել է ՀՀ առողջապահության նախկին փոխնախարարը
«Տուբերկուլոզի դեմ պայքարի ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում մի շարք չարաշահումների կատարման դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին…

Интервью министра ИД Республики Арцах Масиса Маиляна действующему в Барселоне информационному агентству «Nationalia»
— В ходе июльских демонстраций в Баку тысячи людей вышли на улицы с призывом к правительству Азербайджана начать полномасштабную войну…
«От улицы Абовяна до общины Мовсес дороги должны быть одинакового качества», — премьер-министр
На своей странице в Facebook премьер-министр РА Никол Пашинян написал о том, что во время беседы с жителями общины Мовсес…
Немецкие врачи вывели Алексея Навального из комы
Алексея Навального вывели из медицинской комы и отключили от ИВЛ. Его состояние улучшилось, сообщили в немецкой клинике Charité. «Пациента вывели из медицинской…
Комендант подписал новое решение. Новое смягчение
По новому решению коменданта были установлены новые и в некоторых случаях пересмотренные правила безопасности для сфер, которым разрешено работать во…
Никол Пашинян посетил приграничные общины Тавушской области
Премьер-министр Армении Никол Пашинян посетил приграничные общины Тавушской области. Об этом Пашинян написал на своей странице в Facebook. “Сегодня я…
В 2020 году количество преступлений включая тяжкие и особо тяжкие значительно увеличилось
Общее число преступлений, зарегистрированных в Армении в январе-июле 2020 года, составляет 15.196. По сравнению с предыдущими годами это число значительно увеличилось. Общее…
Из Армении в Россию вывезены 364 человека
6-7 сентября состоялись вывозные рейсы по маршрутам Ереван — Краснодар, Ереван — Самара и Ереван — Москва, на борту которых…
Президент Арцаха представил отчет о машинах, приобретенных и подаренных государственным структурам
В период более чем 100 дневного пребывания Араика Арутюняна на посту президента Арцаха для нужд государства правительство Республики Арцах приобрело…
В Арцахе подтверждено 3 случая COVID-19
В Республике Арцах подтверждено три новых случая COVID-19. Об этом сообщает Министерство здравоохранения страны. Все инфицированные — контакты из ранее…
Появились подробности об исчезнувших в Сочи туристах с восемью детьми
Группа туристов из трех взрослых и восьми детей, исчезнувшая в горах Сочи, по предварительным данным, прибыла на курорт из Тверской…